şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesillerin gelmesiyle gitgide yanlış kullanımı artan, ancak olmayan şey.

tıpkı senelerce "sözlük" dediğimiz bu sitenin son yıllarda "ekşi" olarak anılması gibi, "eksi oy" veya "artı oy" da gitgide tırmalayıcı olmakta.

sözlüğün foruma döndürülmesinden geçtim gayrı, ama bari en azından entrylerin sonuna "hemen eksiye basmayın olm" gibi şeyler yazmayın. geldiğiniz klonda böyle şeyler takdir ediliyordur belki ama, burası "sözlük".
  • artık vardır, fiilen.
    seri eksi oy ne lan o zaman, di mi.
  • diye bişe yoktur dostum. çok kötü vardır. artı oy da yok. şukela var. şuku da derler arada. ya da ne bilim halk arasında şukunu verdim piç de derler.

burası ekşi sözlük burda böyle demiyorum, yanlış anlama o tirpte değilim de.... eksi oy ne lan, bok gibi. o entrylerin altında gülen surat üzgün suratın üstüne hiç mi getirmedin mouse'unu. yazıyo işte orda.

bi de edit:imla da yok. hiç merak etmiyorum entryni neden değiştirdiğini. araya sıkıştırayım didim.

bak ben editledim, sana da hiç haber vermedim.
  • hiçbir şekilde anlam veremediğim bir hareket..4-5 yıl oldu burdayım bir kere eksi oy verdiğimi hatırlamıyorum..akıllı mantıklı adam eksi oy vermez bence sözlükte..gerek yok görmezden gelmek varken.
  • bir daha vermeyeceğim oy. zamanın ötesi yoksa neye yarar ki eksi oy.
  • sözlük semalarından seçim sandıklarına geçiş yapmıştır.

https://twitter.com/…ydas/status/450469884628324352

vay emenike lan... kolpalık hiç bu kadar göz göre göre yapılmamıştı.
  • kimin verip vermediği belli olmayan gizli oydur. neden verilir bilinmez.
  • ekşi sözlük'te en çok kullanılan oy. hatta oy opsiyonlarını kullanmayı bilmeyen moronik sözlükçülerin beğendikleri entry'leri şukulamak yerine favladıklarını düşündüğümde eksi oy'un kullanılan tek oy olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

kadın-erkek ilişkileri hakkında gerçekleri acı acı yedirdiğimde bu oylar peşi sıra gelip günümü şenlendirirler, hiç şaşmazlar ama, hiç. konuyla alakasız, büyük emeklerle yazılmış entry'ler de rastgele entry eksileyen kıymet bilmez orospu çocuklarının hedefi olur, her boku değiştiren sözlük yönetimi şu yılda buna hala bir çözüm bulmuş değil.

bu oyları kadınların verdiğine kanaat getirdim, eminim hatta. bu oyları sözlüğün demirbaşları olan çirkin, kilolu feminist teyzelerin ve 96-97 sonrası doğmuş kimlik arayışı içindeki yeni yetmelerin verdiğini düşünüyorum. okuduğunu anlamayan, zıt düşüncelere tahammülü olmayan, ironinin kelime anlamını dahi bilmeyen salako yeni nesil.

olmuyor canlarım olmuyor, o eksi oylar entry'lerimde hiçbir değişiklik yaratmıyor, eksi oy verdiniz diye entry'ler yok olmuyor, hepsi yerli yerinde.