şükela:  tümü | bugün
  • yeni keşfettiğim chrome eklentisi.

bir takım fonksiyonlar sunmakta. en güzeli sol framede başlık sansürleme.

* örneğin içinde 'kadın, kız' geçen başlıkları engelleyerek 'önüne gelene bongosunu çaldıran kadın' gibi abidik gubidik cinsiyetçi başlıklardan hemencecik kurtulmamı sağlamıştır.

* batasıca 59 saniye videoları yerine youtube videoları koymaktadır.
  • artık markette gözükmeyen eklenti. benim eklentiler arasından da yok oldu, başımız sağ olsun. demirin tuncuna videoların 59saniye'sine kaldık.
  • chrome web mağazasında yer almayan ancak github üzerinden kaynak kodlarına ulaşılabilen eklenti.

eklentiyi chrome üzerine yapılandırmak için şu adımlar izlenebilir:
    1. github üzerinden eklentiyi bilgisayarınıza indirin.
    2. chrome internet tarayıcınızın adres barına chrome://extensions/ yazıp enter tuşuna basın
    3. açılacak sayfanın sağ üst bölümünde yer alan developer mode'u aktifleştirin.
    4. aktifleştirme işleminin ardından üst navigasyon alanında load unpacked, pack extension ve update linkleri görünecek. bu başlıklardan load unpacked linkini tıklayın ve açılacak popup üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz eklentiyi seçin.

bu işlemlerin ardından eklenti yapılandırılacak ve chrome adres barının yanında icon'u görünecek. icon'u tıklayarak eklentinin ayarlarını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
    örneğin sol frame'de sansürlenesi kelimeler alanını ben şu şekilde düzenledim: "galatasaray, fatih terim, beşiktaş, fenerbahçe, torrent, airdrop, maç, şampiyon, aykut kocaman, aziz yıldırım, milli silah, milli uçak, dış mihraklar, survivor, iphone, samsung galaxy"