şükela:  tümü | bugün
  • utanmazlıktır. sinsiliktir. özellikle mobilden girenler çok fark eder, siteyi açıp başlıkları okursunuz ilgilendiğiniz başlığı görüp tıklarsınız ve tıkladığınız anda başlık açılmak yerine eşşşşşek kadar reklamla karşılaşırsınız. böyle bir sinsilik görmedim.
  • opera kullandığım için görmediğim reklamlardır.
  • yandex kullandığım için görmediğimdir.
  • mobilde android ve ios cephesinde şu adresten kurulacak tarayıcı ile bu sorunu alt etmek mümkündür.
  • bu lanet reklamlardan kurtulmak için neden ekstra çaba sarfetmemiz gerektiği sorunsalıdır.

yok şu programı yükle yok sen hala adblock kullanmıyor musun hayvan herif, hangi mağarada yaşıyorsunculuklar falan filan ıvır zıvır. olm bsg len!

(bkz: zorundamıyım)

ekşi reklamları gereğinden fazla abartmış durumda, can sıkıntısından kitap, film, araştırma ıvır zıvırdan ara verip biraz ekşide başlık karıştırmak istiyorsun 1 saatlik sürenin 15 dakikası reklam kapatmakla geçiyor.

klasik, ortalama bir kullanıcının ekstra programlarla uğraşmadan rahatça gezinebileceği bir mecra olması gereken ekşi sözlük darmaduman şekilde çatara çutara reklamlarla itibarını zedelemektedir.

(bkz: ya çözüm ya çözün)

edit: şu sıralarda da tıklamadan açılan video reklamlar mevcut. şu genereli.com mudur nedir, arkadaş tüm çevreme bu kasko şirketinden uzak durun diyorum sayenizde ekşi yönetim!
  • "para, daha fazla para, daha çok para, hep para, hep para, para, para..."

adamlar zaten günde yüz binlerce insanın ziyaret ettiği ve günde yüz binlerce lira para kazanan sitelerine, daha fazla para kazanmak için istemsizce, yani zorla reklamlara tıklanacak bir sistem kurmuşlar.

sistem şöyle işliyor: siteye giriyorsun, ekranda herhangi bir yere ve yüksek ihtimalle sitedeki herhangi bir bağlantıdan birine, örneğin bir başlığa tıklıyorsun ve tıklamanı bağlantı değil, o an ekranda bulunan transparan bir nesne algılıyor ve doğal olarak açmak istediğin sayfa açılmıyor bu kez ne yapıyorsun? "ekran tıklamamı algılamadı" diye düşünerek ilk tıklamadan hemen 1 saniye kadar sonra, yani hemen ilk tıkın peşine ikinci tıklamayı yapıyorsun. bu arada ilk tıklamada senin farkında olmadan, bilinçsizce ve görmeden tıkladığın transparan nesne, reklamlara "açıl" komutunu veriyor. böylece sen ikinci tıkı, bu nesnenin açtığı reklama yapmış oluyorsun.

ben her gün buna olanca dikkatimi versem de gene de muhakkak o reklamlardan birine bir şekilde tıklıyorum. var mı tıklamayan? ve bu reklamların tıklamaları, adsense reklamı ise reklam çünkü değişiyor düzenli olarak, tık başına en az 35-40 kuruş kazandırıyor siteye. 6 saat arayla yapılan tıklamalar da geçerli sayıldığı için çakal ekşi sözlük kodırları siteye her birimiz üzerinden günde 2 liraya yakın para kazandırıyor böyle zorla tıklama yaptırarak.

aslında bu reklam veren organların yayın ilkelerine aykırı bir durum. neden sözlüğün reklam yayıncısı hesabı kapanmıyor, ilgi çekicidir. ve şundandır: kazan kazan...
  • uygulamanın kilitlenerek kapanmasına sebep olmasın da tıklamayı beklemesine razıyım diyeceğim durumdur.
  • hayır tıklayınca ne oluyor? bir elin parmaklarından bile daha az sayıda kalan hergün girdiğin, bir sürü bok öğrendiğin platform para kazanıyor.
    hmm o kadar da vahim değil gibi durum.

tanim: yok
  • özellikle gündem başlığının tuzağı. tıklıyorsun, başlığa tıklayarak devam edeceksin hop sponsorlu başlık fırlıyor. geri dönüyorsun, tam tıklayacaksın, hayda başka bir reklam yüzünden sayfa kayıyor, yine reklam. mackolik uygulaması gibi bir şey oldu site anasını satayım. maç skoru tıklamak isterken, yemeksepetinden burger sipariş edecek duruma geliyorsun.

bilgisayarda neyse de mobilde kaçış yok bundan.