• sabitlenmiş entry
    ekşi şeyler ile ilgili geri bildirimleriniz ve içerik önerileriniz için bize ulaşmak isterseniz mesaj kutumuzu yeşillendirebilirsiniz.
    • seçilen, başlıkların çoğu manipülatif tarih bilgileri ya da komplo teorilerine dayanmaktadır. peki bu gerçekten entryi yazanın fikirlerini mi yoksa eksişeyler editörünün(veya editörleri) fikrini mi yansıtmaktadır?

bence bütün olarak eksiseyler editörlerinin fikirleridir.

aslında güzel taktik. hangi siyasi fikre ve ahlaka sahipsen ona göre başlığı seç yapıştır.

soran olursa ben yazmadım kuzenim entry girmiş dersin.
    • edit : ışık hızında yanıt veren moderatör istihdam eden nazik ve yazar dostu platform..

yazarın sayfasında, sağ frame'de ekşişeyler başlığı altında ekşi şeyler'de yayımda gözüken bir entry, direk kanala girildiğinde artık kanalda gözükmüyorsa o takdirde yayımdan kaldırıldığı anlamına mı gelmektedir ?

t : ekşi sözlüğün içindeki sempatik ve takip edilesi platform ..
    • silikon vadisinin ismindeki "silikon" tam olarak ne anlama geliyor? yazısında yanlış bilgi bulunan genel kültür kaynağı:

--- alıntı ---

silicon=silisyum
      silicone=silikon'dur.

karışıklıklar türkçe'de kaçınılmaz olarak mevcutken, ingilizcede de okunuşlarının aynı olması sebebiyle çoğu kişi farkı bilmez.

--- alıntı ---

bu yanlış; iki kelimenin telaffuzları aynı değil:

silicon vs silicone

"silicon"daki "con" convict kelimesinin (fiil veya isim olarak) "con" hecesi gibi telaffuz edilirken, silicone sözcüğünün "cone" hecesi cone kelimesi gibi telaffuz edilir.

edit: hatalı kısmın değiştirildiğini bir mesajla bildirdikleri için ilgili/yetkili kişilere teşekkür ederim. sitenin daha iyi bir genel kültür kaynağı olması için vakit/fırsat buldukça katkı yapmaya devam etmek isterim.
    • az önce bilimsel bir konuda çok bilgisizce ve saçma bir şekilde yazılmış bir içerik gördüm, sırf uyarmak için yazıyorum. içerik şu: kütlesi olmayan frekanslar nasıl enerji taşıyabiliyor?
      hangi cahil yazdı bunu bilmiyorum ama yazan arkadaş dalga ve frekansın aynı kavramlar olmadığından bihaber. aynı şekilde ses ve ışık dalgalarının farklı fenomenler olduğunu , (birinin mekanik diğerinin elektromanyetik dalga olması), da bilmiyor. dahası kulağın algılayabildiği mekanik dalga frekansıyla, gözdeki reseptör hücrelerin duyarlı olduğu elektromanyetik dalgaların frekansını karşılaştırıp aradaki frekanslarla da "beyinde subliminal çalışmalar" yapıldığını söylüyor ki neremle gülsem bilemedim. bi de kaynak vermiş, kaynakta anlatılan şey şu: 16.5 khz frekansta bi şey dinletsen insana duymaz ama aslında kulak zarı titreşir, belki sen bilinçli olarak duymasan da beynin başka partları process ediyordur zarın titreşimini gibi. yazı baştan aşağı saçmalıklarla dolu zaten de hepsini tek tek yazmaya üşeniyorum. tahminimce teorik olarak fizik bilmeyen, bilgisini popüler bilim yayınlarından alan bir arkadaş tarafından yazılmış. yani diyeceğim o ki bu yazıyı nasıl yayınlıyorsunuz?
    • ekşi şeyler ile ilgili geri bildirimleriniz ve içerik önerileriniz için bize ulaşmak isterseniz mesaj kutumuzu yeşillendirebilirsiniz.
    • https://seyler.eksisozluk.com/…-suyu-veren-dokunusu

sibel can hakkında bir gece öylesine yazdığım ve lafı fazla uzatmadığım bir entry'nin ertesi gün debe'ye girmesine istinaden teveccüh buyurup ekşi şeyler'e almışlar eyvallah. eyvallah da yazıda bana ait olmayan iki paragraf var. ekşi şeyler'de ilk kez böyle bir uygulamaya rastlıyorum. bu yazı için sorun olmaz ama yarın öbür gün başka bir entry için aynısı uygulanır ve farz-ı misal sonradan eklenmiş ve bana ait olmayan kısımlar hukuki bir sorun doğurursa ne olacak? ayrıca kendi yazmadığım cümlelerle entry'min tamamlanması da bir parça rahatsızlık vermedi değil. neyse bakalım...

edit: ekşi şeyler kullanıcı sistemi tarafından tatmin edici bir cevap mesajla bana ulaştı.
    • gayet güzel hoş bilgiler öğrendiğim kanımca sözlük ten daha iyi olan site.
    • dalaylama'nın cia ajanı olduğunu iddia ve ispat eden, bir diğer kutsal bilgi kaynağı. editörün buji meme yapmış.
    • onedio benzeri bir uygulaması yapılırsa çok daha sevileceğini, sevineceğimi düşünüyorum
    • çok faydalı olan bir platform. seçmece ve güzel entrylere geldiğimde eğer ilgi alanımdan bir konu ise hemen ilgili entryinin orijinal halini gidip sözlükte okuyorum. bu açıdan baya işime yarıyor. cidden teşekkür ediyorum düşünüp hayata geçirenlere.

çünkü bana sözlüğün eski zamanlarını hatırlatıyor. eskiden saatlerce uzun uzun entry okurdum. bu sayede yine aynısını yapabiliyorum. süper.
    hesabın var mı? giriş yap