şükela:  tümü | bugün soru sor
  • rezalettir ama şahsımı şaşırtmamıştır.

bu adamlar zaten kendi kurallarını doğru düzgün uygulamadığı için sözlük bu hale geliyor ve insanlara burayı terk etme kararı aldırıyor. maalesef.
  • ekşi sözlüğe o konuda ben de çok kırgınım da çekip gitmiyorum çünkü o kadar önemli değil altı üstü bir sosyal mecra. sen de çok şeyapma o yüzden bence.
  • (bkz: ekşi sözlük kullanıcı sözleşmesi)

(#20913149)

tam olarak idrak edemediğim kanunsuzluktur.

sonuçta kimse sizi kullanıcı sözleşmesini okumama zorunluluğuna itmiyor. madem bu tarz kaygıları olan birisisiniz o zaman haklarınızı en başta iyice öğrenecektiniz ve işinize gelmiyorsa üye kaydınızı gerçekleştirmeyecektiniz.

edit: (bkz: der einzige) adlı arkadaş uyardı. sözlüğün kullanıcı sözleşmesinin kanunlar ile çeliştiği konusunda ; olayın kanun kısmında çok hakim olmadığım için sadece kişisel yorumumun arkasındayım. arkadaş en baştan ya üye olmayacaktı ya da bu saatten sonra çok da gerekli (!) görüyorsa kullanıcı sözleşmesinin usülsüzlüğü hakkında yasal yoldan hakkını arayabilir.
  • yazarların, özelliklede kaliteli içerik oluşturan yazarların, hepsine gerek yok yüzde 40'i şöyle bir karar alsa ekşi sözlük diye bir şey kalmaz. kanzuk ertesi gün çıkar "ne istiyorsanız yapacağız formatsa format, içerikse içerik" diye nutuk atmaya başlar.

yani öyle çok da sikinize takmayın önemli değil yeaa dediğiniz platformdan, adam sırtınızdan trilyonlar kazanıyor. bizde modern köleler olarak ona çalışıyoruz aslında bir nevi. ama çok önemli değil sen yine de çok şey yapma siktir et.
  • gideceksen git işte. yazdıklarına bir değer atfedilmiş ve bir okunma düzeyine ulaşarak anonimleşmiş daha neyin kafasını yaşıyorsun diye sorulacak durum.
    kanunsuzluk diyorsan git habire götten zartoya başvur o tez elden temizler senin entrini mentrini.

veya ona da gerek yok, adliyeye git, bana hakaret ediliyor, kişilik haklarım ihlal ediliyor vs diye dilekçe ver 24 saat içinde linklere bakmadan erişim engelleme kararı veriyorlar zaten. sözlük de göt korkusuyla itiraz etmeden içeriği siliyor.

(bkz: öyle saça böyle tarak)
  • saman sarısı yelekliler olarak isyan başlatalım. ne dersiniz?

isyan süresince hiçbir yazar tek bir entry/içerik girmeyecek. kendileri uğraşsın dursunlar).