şükela:  tümü | bugün
  • "dizel araç mı yoksa benzinli araç mı daha hesaplı?" başlığıyla yapılan, ekşi şeyler'in doğruluğunu, güncelliğini, güvenilirliğini sorgulatan övgü. ana sayfada ekşi ormanın ulaştığı fidan sayısıyla övünüp; çevre bilinci sıfır olan, arabadan anlamayan*, sadece iki gün sonrasını görebilen dizel fetişistlerinin entrylerine yer vermek kimin fikri, gerçekten merak ediyorum.

    binek araçta dizel motora gerek yoktur. dizel motorlu araçların benzinliye göre çevreye ve bizlere daha fazla zarar verdiği açıktır. türkiye'de bu araçların tercih edilmesinin tek sebebi, yakıt maliyetinin düşük olmasıdır. ki artık dizel motora sahip araçların benzinli versiyonlarıyla arasında en az 30,40 bin tl fark olduğu düşünülecek olursa o avantaj da ortadan kalkmıştır. aksini iddia eden ya kendini kandırıyordur ya da yalan söylüyordur.

    ekşi şeyler ise, bu kendini kandıran ya da yalan söyleyen kişilerin entrylerine yer vererek 2018 yılından beri insanları yanlış yönlendirmekte, ekilen ağaçların anlamını yitirmesine sebep olmaktadır.