şükela:  tümü | bugün
 • entryleri marifetiyle filmler hakkında birkaç kelam etmeyi es geçmeyen yazarların hoşuna gidebilecek yararlı bir oluşum olarak gördüm kendisini.
 • konsept ile ilgili kararların alınacağı mail grubu kurulmuş olan blogdur. yazar ve mail grubuna katılmak isteyenlerin yapması gereken tek şey bir özel mesaj ile mail adreslerini yollamalarıdır, bu sayede mail adreslerine davetiye yollanacaktır.
 • oluşum için kurulan mail grubu iki önemli tartışmayla yazarlarına "melaba" demiştir.
 • sözlük ile ilişkisini sinema üzerinde kuran/kurmaya çalışan bir yazar olarak hakkında bir şeyler söylemek istediğim "oluşum". öncelikle ekşi sözlük zaten ekşi sinemadır. sözlük, özellikle sinema alanında var olan binlerce blogdan ve siteden nitelik ve nicelik yönünden kat be kat daha kapsamlıdır. bu noktada bu yeni ekşi sinema bu birikimin üzerine neyi, nasıl, ne kadar ve neden getirecek? ütopik bir şekilde ekşi sözlüğün tüm sinema severleri mesaisini tümden yeni ekşi sinemaya harcadı diyelim, o vakit ekşi sözlüğün hali neçe olacak? kaldı ki bi elin hücreleri kadar sinema blogu varken yeni bir blogun "ekşi"nin marka değeri ile öne çıkmaya çalışması ya da çıkacak olması da bana pek makul gözükmüyor. eğer ekşi sinema, ekşi sinema olmak istiyorsa bunun sözlük ile organik bağı koparmadan gerçekleştirmeli. yani ya buraya girilen entry direk orada, ya oraya girilen her post burada canlanacak. bi'nevi sub/etha. aksi her oluşumun samimiyeti ve meşruiyeti sorgulanır olacaktır.
 • bahar gelince uyanan ağaçlar gibi kıpır kıpır, yavaştan tomurcuklanan oluşum. nasıl ama çok lirik girdim olaya.

  sözlük, içinde binlerce sinema yazısıyla elbette birçok blogdan zengin ama bu tip bir site biraz daha derli toplu bir "sinema dosyası" olarak gelecek bu birikimin üzerine.

  şöyle diyelim, insanın aklına her zaman bir film ismi, sinema akımı ya da yönetmen yazıp hakkında yazılanları okumak gelmeyebilir, oysa böyle bir siteyi açınca farklı üsluplara sahip farklı yazarların çeşitli konularda oluşturdukları her telden yazıları okumak daha keyifli olabilir.

  organik bağ kısmına gelince, biz de istiyoruz onu, kopmayalım sub-etha'da takılalım istiyoruz başarabilirsek o da olacak inşallah maşallah.

  ama samimiyetimizi sorgulanır olmasın, gayet saf ve temiz duygularla amatörce yola çıkmış bir grup insanız biz, ayıp oluyo ama şimdi sorgu morgu :/

  şimdi ben ilk defa bir projenin halası olduğum için olsa gerek çok heyecanlıyım ama çaktırmamaya çalışıyorum böyle "kuul" takılmaya filan çalışıyorum burda ama güzel bişiler olacak bence ya, hadi bakalım, oturmaya mı geldik ayol?
 • mail grubunda dönen tartışmalarla beni yeni bir oluşumun yarattığı heyecanla sarmış platform.
 • bal i shikeste'nin "melaba" adlı merhabasıyla ve misirkalyonigne'nin film socialisme: sosyalizmi yeniden düşünürken adlı yazısıyla kırmızı kurdelesi kesilmiş olan blogdur.

  http://www.eksisinema.com/
 • bir an evvel sub-etha'ya eklenmesini istediğim şükela düşünce, şükela oluşum. "işte budur hoca!" .
 • sub-etha için henüz herhangi bir girişimi olmamış bir oluşumdur. daha doğrusu ne yapması gerektiğini bilmeyen oluşumdur. eğer ne gibi kriterler taşımamız gerektiğini öğrenebileceğimiz biri varsa, yardımını beklemekteyiz.