şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pazar günü taksim'de gerçekleşecek zirve. gazeteci ahmet şık'la bir araya gelip adaylık sürecini, 24 nisan seçimlerini ve tabii ki yaşadığı yargı sürecini konuşacağız. çok kalabalık olamayacağımız için kontenjanımız kısıtlı katılmak isteyen arkadaşlar elini çabuk tutsun. mekan ve zamanı katılımı kesinleşen arkadaşlara mesaj yoluyla bildireceğiz.

  lütfen katılımınızın zaman itibariyle kesin olmadığı bir etkinliğe katılım başvurusunda bulunmayın. tecrübeyle sabit olarak zirve günü geri dönüş yapmayıp bir saat kala bizim geri dönüş yaptığımız yazarlar mazeret belirtip zirveye katılmayacağını belirtiyor ki bu durumda başvuran ancak kontenjan nedeniyle kabul edilmeyen başka bir yazarın hakkını elinden almış oluyor.

  ekşi siyaset zirvelerinin işleyişiyle ilgili ayrıntılı bilgi için: (bkz: #74199893)
 • pazar günü orada olacağım. ayrıca yarın da abbasağa parkı'nda ahmet şık'la birlikte forum var zirveye gelemeyenler oraya da katılabilir.
 • iki elim kanda olsa bile gideceğim zirve.oy vereceğim vekilimle hem tanışıp hemde sorularımı soracağım.çok mesudum a dostlar.
 • hdp’nin barajı aştığı gün, akp’nin parlamenter çoğunluğu kaybettiği gündür.
 • kendi bölgemin ilk sırasında oy vereceğim aday ile yapılacak zirve. önceden bir kamp planım olduğu için katılamayacağım. ekşi siyasetçilerin en esasli zirvesi olmaya aday bir zirve.
 • gazetecilik ülkemizde yapılması en güç mesleklerden biri. kelle koltukta yaşayan, yalnızca etik nedir bilen, insanca yaşayan ve bu ülkenin de uygarlaşmasını isteyen bir insan olmanın sorumluluğunu hisseden insanlar için bir medya organının bir parçası olabilmek çok güç.
  hiçbir gazeteci durduk yere siyaset arenasına inmez.

  bir gazetecinin ağzından olan biteni geniş bir perspektiften dinlemek için iyi bir fırsat.
  çağına onurlu tanıklık etmenin yerlerde süründürüldüğü bir medyanın içinde neler oluyor bunları da sormak gerek.
  tv'den nasıl kahraman devşiriliyor, halka doğru haberler vermek yerine onları nasıl manipule ediyor medya bunları sormak gerek.

  siyaset küçük mesele, nefret nasıl bir kitle imha silahına dönüştürülüyor bun sormak gerek. bu soruya ancak şık gibi nefret etmeyen, memleketine ve dünyaya sorumluluk hisseden insanlar dürüst yanıtlar verebilir.

  medya ne zamandan beri yargının işini yapıyor ülkemizde, bunları sormak gerek. işin acısını da çekmiş bir insanın dışarıdaki insanlardan daha geniş bir yorumlaması vardır.

  kaçırmayın derim.
 • istanbul'da olsam sırf yakından görmek için bile giderdim. idolüm.
 • (bkz: kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet)

  mahkeme savunmasını okuduğumda kaç gün boyunca kelimeleri aklımdan çıkmamıştı,
  yakından tanımak için sabırsızlandığım değerli gazeteci.
 • partisine mesafeli olsam da cesaretine hayran olduğum bir insan.

  benim de dahil olacağım zirve.
 • istanbul da olduğundan yutkunarak ve imrenerek baktığım zirve.