şükela:  tümü | bugün
 • zirve ankara'da bu pazar günü öğleden sonra yapılacaktır. katılacak yazarlara yer/konum/saat bilgisi detaylı olarak verilecektir.
  lütfen başvuru yapacaksanız zirve ile ilgili açıklamaları sonuna kadar ve dikkatlice okuyunuz ve özel mesaj yoluyla başvurunuz. başvurular dışında zirvede muharrem ince'ye sorulmasını istediğiniz hususları başlık altında dile getirebilirsiniz. zirve esnasında ilgili sorular konuğa iletilecek ve cevapları başlık altından zirve sonrasında öğrenebileceksiniz.

  başvurulara dair geri dönüşler geç olabilir, gecikme için şimdiden özür dileriz.

  şu ana kadar yapmış olduğumuz zirveler:
  (bkz: aylin nazlıaka ile yazarlar zirvesi) (ankara)
  (bkz: ankara milletvekili murat emir ve yazarlar zirvesi) (ankara)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & mansur yavaş ankara zirvesi) (ankara)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & zeynep gürcanlı ankara zirvesi) (ankara)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & mustafa önsel zirvesi) (ankara)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & aykut erdoğdu zirvesi) (ankara)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & ümit özdağ zirvesi) (ankara)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & ismail saymaz zirvesi) (ankara)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & ocak başkanları zirvesi) (ankara)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & emre kongar zirvesi) (istanbul)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & levent gültekin zirvesi) (istanbul)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & nihat genç zirvesi) (ankara)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & kemal kılıçdaroğlu zirvesi) (izmit)/adalet yürüyüşü)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & ali türkşen zirvesi) (istanbul)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & tuncay özkan zirvesi) (istanbul)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & ihsan eliaçık zirvesi) (istanbul)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & sözlük yazarları zirvesi) (istanbul)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & barış doster zirvesi) (istanbul)
  (bkz: ekşi siyasetçiler & osman ertürk özel zirvesi) (ankara)

  zirvelerden önce birbirini tanımayan, zirveler sayesinde tanışıp kaynaşan insanlar olarak kabul incelemeleri sırasında deneme yanılma yöntemiyle kendiliğinden şekillenen ve muharrem ince zirvesi için de dikkate alınacak yazar kabul kriterlerimiz:

  lütfen katılımınızın zaman itibariyle kesin olmadığı bir etkinliğe katılım başvurusunda bulunmayın. tecrübeyle sabit olarak zirve günü geri dönüş yapmayıp bir saat kala bizim geri dönüş yaptığımız yazarlar mazeret belirtip zirveye katılmayacağını belirtiyor ki bu durumda başvuran ancak kontenjan nedeniyle kabul edilmeyen başka bir yazarın hakkını elinden almış oluyor.

  mazeretler:

  1- çok hastalandım.
  2- annem/kardeşim kaza geçirdi/hastalandı ve hastanede.
  3- ayağım burkuldu.
  4- son anda önemli bir işim çıktı.

  1- kontenjan önceliği en az bir zirvemize katılan ve hali hazırda ekşi siyaset üyesi olan arkadaşlarımız lehinedir. şu ana kadar hali hazırda ekşi siyaset üyesi kişilerden gelen yoğun başvurular nedeniyle kontenjan 20'den 25'e çıkartılmış ve geriye 9 kişilik sözlük kabul kontenjanımız kalmıştır.
  2- başvurucu yazarların başlıklardaki üslubuna dikkat etmekteyiz. derdini küfür ederek anlatmayı düstur edinmiş, kendisi gibi düşünmeyen sözlük yazarlarıyla aşağılayıcı ifadeler kurarak iletişim kurmaya çalışan yazarları tercih etmiyoruz. siyasi görüşü ne olursa olsun, düzgün iletişim kurmaya önem gösteren ve formata olabildiğince dikkat eden yazarları seçmeye özen gösteriyoruz.
  3- ikinci maddedeki kriterleri yerine getiren kişiler arasından kontenjan sınırı dahilinde sözlüğe yazar olarak kabul edildiği yıl ve entry sayısı/gg gerekçesi ile silinen entry sayısını baz alarak kendi içlerinde yeniden incelemeye alıyoruz. nesiller ortadan kalksa da üç aşağı beş yukarı nesilleri kestirebildiğimiz için bizim için hala öncelikli bir durum.
  4- şu ana kadar aktardığımız hususlar açısından bir problem yoksa, başvuran yazarın nikaltında yazılanları inceliyoruz. her ne kadar yazar nikaltında yazılanlar subjektif yargılar olsa da birden fazla olumsuz tanım görmek kafalarda kuşku yaratabiliyor, kusura bakmayın ama good game.
  5- ekşi siyaset'in istanbul ve ankara'da toplamda 80'den fazla üyesi bulunmakta. ankara açısından popülasyonumuz 60/40 e/k cinsiyet dağılımı nedeniyle kadın sözlük yazarlarına pozitif ayrımcılık gözetiyoruz.

  ve son olarak; yeri geliyor ve bir zirvemize kriterlere tam olarak uymasa dahi katılacak yazar bulamazken, yeri geliyor konuğun tanınan ve ilgi çeken biri olması nedeniyle kontenjanın çok üzerinde başvuru alıyoruz. elbette gönül isterdi ki bütün başvurucuları kabul edelim ancak en nihayetinde zirve konsepti konferans ya da panel değil, oda sohbetleri.

  oda sohbetleri'nin konsepti nedir?
  oda sohbetlerinde ses ve görüntü kaydı almıyoruz. konuşulan hususlar da konuğun talebi dışında sözlükte dile getirilmiyor yani yalnızca katılımcı yazarlar sohbete dahil olabiliyorlar.

  ilginize teşekkürler.
 • kemal kilicdaroglu olmazsa olmazidir eksi ahalisinin.

  ironi bir yana: kendisinin yerinde olsam coktan iyi partideydim.
 • effsane zirve. şimdiye kadar yapılanların hepsi bir yana bu bir yana. ölür de kalmazsak ordayız.
 • ankara'da gerçekleşecek olması hasebiyle katılamayacağım ancak katılacak olanları çok kıskandığım zirve.
 • kurultay'ın karanlık noktalarını tartışmak adına mükemmel bir isim olmuş. ankaralı arkadaşlara keyifli zirveler dilemek kalıyor.
 • hangi görüşten olursa olsun siyaset ile ilgilenenlerin çok ilgisini çekeceğini düşündüğüm zirve. katılım için başvuruların da çok olacağını tahmin ediyorum.
 • heyecanlandıran zirve. insanı neler sorsak, neler konuşsak diye kararsız bırakıyor. yine müthiş bir sohbet olacağı kesin.
 • kurultay sonrası merak edilenlere cevap bulacağımız bir zirve olacak. katılım çok elinizi çabuk tutun
 • buraya dikkat;
  "kendisi gibi düşünmeyen sözlük yazarlarıyla aşağılayıcı ifadeler kurarak iletişim kurmaya çalışan..."

  "sözlüğe yazar olarak kabul edildiği yıl ve entry sayısı/gg gerekçesi ile silinen entry sayısını baz alarak..."

  ne bu şimdi? şaka mı?
  nerde yaşıyorsunuz kuzum siz?
  ülkeyi yöneten siyasetçilerin hergün meydanlarda, parti grup toplantılarında ve ekranlarda bangır bangır bağırıp, kendinden olmayan herkesi aşağıladığı, terörist, çukur ve vatan haini ilan ettiği, hatta eski konsolosuna bile "ulan" diyecek kadar seviyenin düşürüldüğü rol model teşkil eden üst düzey siyasilerin olduğu bir ortamda "siyasetçiler" zirvesi adı altında üslup dersi verip adam seçmek ne demek?

  hem bu sözlükte on numara siyasi yorumlar yazan ama sırf iktidar korkusundan-baskısından entryleri "silinen" yazarlar var. onların suçu ne? bu mu düşünce özgürlüğüne saygı? gg gerekçesi ile silinen entry sayısını baz alıp adam seçmek ne demek?

  bu şekilde aklıma neyi getirdiniz biliyor musunuz?
  tsk'da görev yaparken yurtiçi-yurtdışı geziler, ateşelik ve yabancı dil kursları gibi konularda personel başvuruları yapılacağı zaman "sicil" ve "disiplin" durumu baz alınır, ona göre "adam" seçilirdi.

  hepinizin derdi aynı. kendi kimliğinizi düşünmek.
 • süper fikir, benimle ne zaman istiyorsa tanışıp, görüşebilir muharrem efendi. buyursun.

  "eğer ben milletsem, o da vekilse, buyursun gelsin, sözümüzü dinlesin.
  eğer ben sosyal bilimciysem emrediyorum, gelsin sözümüzü dinlesin."
  -redfalcon-
  (bkz: yaz bunu güzel laf bu)