şükela:  tümü | bugün
  • uzun zamandır yaptığım eylemdir. özellikle son zamanlarda ki ülkenin içler acısı halinin, içler acısı medyasından sonra ilaç gibi gelmiştir. ülke tarihinin en önemli yolsuzluk, rüşvet, hainlik olayını bile adam akıllı veren bir gazete yok. okunacak hiç bir tarafı kalmamış varsa yoksa yıkama yağlama işleriyle meşguller. kaliteli, içeriği dolu bir yayın yıllardır kalmamış zaten. ekşi sözlük yazarlarına minnettarız emek edip sayfa sayfa, aşama aşama ne varsa paylaşılıp adam akıllı bir bilgi sahibi oluyoruz.
  • yeni ekşit* olmamak dileğiyle.
  • ciddi bir kitlenin gerçekleştirdiğini düşündüğüm eylem. bu kitleyi kaybetmemek için de yazarken dikkat edilmeli, başlıklar düzgün açılmalı:

(bkz: gazeteler yerine ekşi sözlüğü takip etmek)
  • gündemi takip ettiğim ve içeriğine güvendiğim iki yer var. ilki odatv ikincisi ise ekşisözlük. neden ekşisözlük olduğuna gelirsek bu ülkede bize gazeteci diye yutturulan ancak konuyla uzaktan yakından ilişkisi olmayan insanların bulunduğu, medyanın satın alındığı bir ortamda haber almayı isterseniz asla tv kanallarından ve nadir bulunan birkaç basın organından başka yerde doğru haber bulamazsınız. ekşi taraflı mı peki ? tabi ki taraflı yorumlar yapılıyor. ancak ben yorumlardan çok içlerinde haberin belli bir kaynağa dayandırıldığı entryleri seçip okumaya özen gösteriyorum. ve tv ve gazetelerden edinebileceğimden daha fazla, diğerlerine nispeten daha doğru habere ulaşmış oluyorum. var olduğundan haberimin bile olmadığı birçok kaynağın farkına ekşi sayesinde vardım.
  • eskidendi o. en az 7-8 sene once hem de.

butun yazarlara ulasabilirdiniz buradan. kalifiye yazarlarin yorumlarini okuyup hayata bakis acınızı acabilirdiniz olabildigince.

bugunlerde birbirinin ayni linklere ulasirsin sadece. o da ehven-i şer iste.

ehven mehven de bilmezsin sen simdi. cumhurbaskanin buna " o da olumlu" diyo. oyle anlarsin belki. hadi optum.
  • benim son 3-4 yıldır yaptığım eylem. solcu at gözlüklü medyaya zaten soğuktum. özellikle havuz medyasının iyice meseleyi sulandırmasından sonra, türk medyasını takip etmeyi bıraktım. türkiye ile alakalı önemli haberler zaten ekşide gündem oluyor, burası bana yetiyor. zamanla bunu da bırakıp türkiye gündeminden iyice uzaklaşmak istiyorum ama çok başaramıyorum bunu, bir de önemli olaylar takip edilse iyi olur gibi düşünüyorum.