şükela:  tümü | bugün
  • bilmediğim bir konuda bilgi almak için....
  • gündemi takip etmek için açmıştım lakin son günlerde artık çokta gerekli olduğunu düşünmüyorum zira birkaç kesim var ve bu kesimleri ne de yapsanız yola getiremezsiniz.

1-her gün saçma sapan başlıklar açan şehvet hastaları

2-bir türlü hükümet hatalarını kabul etmeyen iktidar yalayıcaları

3-her boku eleştiren yanlışlarını asla görmeyen ve hep haklı olan muhalif tayfa

4-gece uykusu gelmediği için adeta osurup osurup ipe dizercesine başlık açan tayfa

5-sadece kitap okuduğu için kendisini kültürlü ve aydın sayan kesim

6-okumuş olduğu mektepten ötürü kendisinin eşeklikten çıktığını zanneden tayfa

evet duyar gibiyim sen kimsin amk sen bunlardan hangisisin diyorsunuz. arkadaşlar doğrular ve yanlışlar biz insanlar içindir.

bir insan sürekli okumalı sürekli araştırmalı ve her geçen gün bir önceki günden farklı bakabilmelidir hayata. zira sürekli kitap okuyan kişiler kendisini üstün görmez aksine okudukça ne kadar bilmediğini görür ve başı eğilir

insan başak gibidir. içi boşken dimdiktir içi doldukça eğilir. | hz.mevlana

özetle demek isterim ki yanlış yaptığınız zaman karşıya bok atmadan evvel bunu görün ve yeri geldiği zaman özür dilemekten çekinmeyin bu bir erdemdir.

son günlerde öyle şeyler okuyorum ki gerçekten hayret ediyorum siyasi liderleri bazı arkadaşlarımızı öyle yüceltiyor yahut yeriyor ki haddi aşıyorlar.

ifrat-tefrit denilen mesele (bkz: ifrat) (bkz: tefrit)

at gözlüğüyle bakmamak gerek evet oy vermiş olabilirsin ama onlarda insanlar hata yapabiliceklerini aklından çıkarma ve hata yaptıkları zaman evet bunu yapmamalıydılar, yanlış yaptılar diyebilmelisin, eleştirebilmesin

tam tersi oy vermediğin için ya da sevmediğin için her işini eleştirme eğer doğru yapmışsa bir işi evet bunu doğru yaptı tebrik ederim diyebilmeyiz, takdir edebilmesin.

arkadaşlar unutulmamalıdır ki biz, bizden olmayanlarla güçlüyüz, siyah en güzel beyaz da bellidir.

senden olmayan çok yaşısın ki sen de çok yaşayasın.

inşallah bir kişi bile olsa bu yazdıklarımı buraya kadar okuyan birisi çıkar en azından da boşa yazmamış olurum
  • üsstteki yazarın aksine önceden farklı fikirleri görmek için kullanıyordum şimdi ise gündemi olan bitenleri öğrenmek için kullanıyorum. çünkü ekşi'de artık kimsenin başka birinin düşüncelerine saygısı kalmadı kendinden farklı düşünen biri mi var? hemen başlığın altına doluşmalı ve yazarı kötülemeliyiz kafasındalar. düzgünce fikirlerini belirten çok az sayıda yazar kalmıştır ekşide
  • ben ekşi sözlükte ilgimi çeken başlıkları okurken sanki biriyle muhabbet ediyormuş hissine kapılıyorum ve muhabbet edecek arkadaşı olmayan biri olarak bu benim kaliteli zaman geçirmemi sağlıyor. teşekkürler sözlük platformu ve yazarlar.
  • ilgimi çeken başlıklara görüş bildirmek ve mesajlar almak güzel oluyor.
  • gündemi takip etmek, fikirlerini paylaşmak ya da paylaşılan fikirleri okumak için kullanıyorum .
  • burada ibadet ediyorum.
  • insanlara anlatamadıklarımı yazmak için :))
    ve hatıralarımı bi yere bırakmak için :))
  • neden mi? nedeni yok.