şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son 3-4 yıldır karşılaşılan durum.

biliyorum ülkemiz o kadar keyfi denk bir ülke değil.evet,ekonomik bir kriz içerisindeyiz ve evet,güneydoğu sınırımızda insansıların oluşturduğu terör örgütleri var.ancak bir kerecik olsun gündemin çoğunluğunu tecavüz,kriz,savaş ve birbirine küfreden insanlar oluşturmasın be kardeşim...biliyorum sonuna kadar haklısınız bunlar yaşanmasa ve gerçek olmasa,kimse aslında bunları konuşmak istemez.ancak insan işte bir kerecik diyor.

ya da en iyisi ekşiyide,medyayıda ve internetide siktiredip kendi halinde yaşamak.
  • sadece ekşisözlüğün değil tüm ülkenin iç karartması durumudur gerçeği.

bakınca tüm insanlık olarak, basit bir kartopunun çığa dönüşmesi misali çoğalıp duruyor kötülük seviyemiz.

ayrıca bizim ülkemize özel olarak, günlük haber sayımız kuzey avrupa ülkelerinin yıllık haber miktarına eşit durumda.

son olarak ana haber bültenlerini düşünün mesela. trabzon'da kaza: 15 ölü. edirne'de tır devrildi bilmem kaç ölü. şurada bu kadar şehit. vahim olay kocasının makatına sandalyeyle saldırdı. karısını izledi parçalara ayırdı. çocuk kaçırıldı şunu şunu yaptılar.

düşünün düşünün bunları. gerçekten o kadar mı b*ka battık yoksa tüm türkiye olarak kötü olaylar mı reyting unsuru bilemedim açıkçası. ekşi de tüm ülkenin olmasa da belirli bir kesimin aynası durumunda.

sonuç da bu işte naparsınız...
  • ekşide, sosyal medyada ve medyada tacizci, tecavüzcü ve bilumum şerefsizler ifşa edilmese kim bilir yaptıkları eylemleri hangi seviyeye çıkarırlar. o yüzden iç karartacak haberler varsa bu mecralarda mutlaka yer almalıdır ki, sebep olanlar utansın.
  • son yıllarda iyiden iyiye hissedilendir. kafa dağıtayım diye giriyorum, içim kararıyor kapatıyorum. 1-2 saat sonra yeniden giriyorum, yine aynı şey. eskiden millet futbol başlıklarına sayar sektirirdi. o bile yok artık. futbol bile içini karartıyor insanın. tiplere bakıyorsun hepsi yabancı. ilişki başlıkları (kadınlar, erkekler, aile, arkadaşlık vb) hepsi leş. bir çoğunun altında sapık beyinler geziyor. eğitim başlıklarına bakıyorsun bomboş. eğitimini almak istediğin kaynakları internetten ingilizce bulmak zorunda kalıyorsun. çok çok nadir meslekler de olsa yazılım-programlama başlıklarının altında değerli bilgiler var. tv programları ile ilgili başlıklar bile bomboş. çok nadir görüyorum. onun altında da klasik kadın dedikodusu dönüyor. erkekler yapmıyor mu? onlar da aynı bok.

(bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

diye yerli ve milli bir başlığımız var. altında kuş beyinliler, zaten kahrolmuş kendi insanlarına "siktir git!!!" diyorlar.

ve en son tabii ki, siyasi başlıklar. o kadar fazlalar ki sol frame'in %80'ini işgal edebiliyor çoğu zaman. ne zaman siyasi bir başlık hortlatılsa veyahut açılsa altı doluşuyor. ne zaman entelektüel (entelektüel değilimdir hiç) bir başlık açılsa ya saniyeler içinde kayboluyor ya da altını troller ve cahiller doldurmaya başlıyor. haydi biraz felsefe yapalım desen, tarih konuşalım desen işin içine sadece din giriyor. insan, "acaba ben mi çok karamsar oldum?" diye sorsa da eskiden böyle olmadığını biliyor.