şükela:  tümü | bugün
  • yer yarılsa da içine soksam kafasındaki ekşicilerin, imla hatası ya da anlatım bozukluğu yaptığınızda yer yarılsa da içine girsem diye düşündürecek kadar sert alay etmeleri nedeniyle alay konusu olmaktan kaçacağım derken insanın kendisini imla ve anlatım konusunda ciddi anlamda geliştirmesi durumu. * *

aslında ekşicilerin bu özelliğini seviyorum diyebilirim. sayelerinde ne barzolar inceldi, ne odunlar yontuldu, ne sığırlar ehlileştirildi...

tıpkı bir ingilizin "vucu layk" yerine "vudcu layk" dediniz diye kıçınıza hard bir tekme basması kadar elit.

bu güzel.

imla hatası yapanla alay edelim, anlatım bozukluğu yapanı ise yerin dibine sokalım evet.

ta ki herkes imla profesörü olana kadar.

hemen en sevdiğiniz hatasız ancak tuzaklı cümleyi yazıyorum arkadaşlar:

"adam türk'üm diyor ancak türkçeyi düzgün yazamıyor."

not: imla hatası kontrolü yaptım ancak bulsanız da bu başlığı editlememe sözü veriyorum.
  • 1-1. paragrafta neyin açıklamasını yaptın sen? anlatım bozukluğunun kralı değil mi bu? ayrıca cümle “durumu” diye mi sonlandırılmalı durumudur diye mi?
    2-sert mi hard mı bir karar ver.

imla ya da anlatım bozukluğu profesörü değilim. öyle idda edenlere bir bakıp çıkıyorum.

edit: adamın adı troll lord mu ne cevap yazana kadar başlık başa kalmış!
    edit 2: duzeltme yapmayacağım demiş ama bilin bakalım ne oldu?
  • vosvogen kasap isimli yazarın 5-10 kelimelik zavallı cümlede bile virgül hatası yaptığı başlık. ayrıca ilk cümleyi hatalı bulup bana türk'üm diye gelmeyin.