şükela:  tümü | bugün
  • acı gerçek... millet cahil mi, oysa çok mu kültürlü kestirmek zor ama medyada kendi haline atılmış, kimsenin siklemediği bir mastürbasyon odası ekşi sözlük...

herkes duvarlara birbirinin üzerine attırıyor ama kapılar kilitli... dışardan görenler de zavallı gözüyle bakıyor bu güruha...

ekşi sözlük diyorsun, herif allah yardımcıları olsun umarız bir yere gelirler diyor...

bende farkettim bunu son zamanlarda... türk dizilerinden sıkılan burayı açıp çekişmeleri saçma alaycı yorumları okuyup eğleniyor...

bir boka hayrı yok bu sitenin... biz de türkiyenin en bağımsız sitesi diye şahlaniyoruz... o kadar bilginize kültürümüze rağmen otuz bire, saçma salak asılsız eleştirilere devam...

belki ruh hastalarına bir faydamız dokunur...
  • (bkz: peki)
  • tracklisti uzun ama bak, haksızlık etme.
    (bkz: götten atılmış zırva tespitler)
  • diyelim rusya organ bağışını yasakladi?
    ekşi'ye, köşe yazılarına, içerik sitelerine koşuyorsun. okuyorsun, yorumlar biraz aklına da yattı, noldu? artık senin düşüncen de okuduklarına benzer oldu. çünkü sen aslında tartışmanın hangi tarafında durman gerektiğini arıyorsun. ekşi'yi açana kadar belirli bir düşüncemiz oluyor mu?insanlar nasıl düşünmüş ben de ona göre düşüneyim diyosun.

günlük hayatında kafana bir şey takıldı, üzüldün. dogru ekşi'ye.. çünkü niye, o durumlarda diğer insanlar napmış öğreneceksin, sen de aynısını yapacaksın.

bir film izliyorsun, anlamadın, anlamaya da uğraşmıyorsun. nasıl olsa ekşi'de biri yazmıştır diye filmi öyle bitiriyorsun. insanlar nasıl anladıysa sen de öyle anlayacaksın.

sorunsal başlıkları, anket başlıkları en fazla entry girilen başlıklar. çünkü çok kararsızız, bir şekilde karar vermek, manipule olmak istiyoruz. insanlik tarihinden beri köşe yazılarından, ekşi gibi içerik, popüler kültür sitelerinden(kısaca medya) manipüle olduğu kadar başka bir seyden manipüle olmadı. bu sitelerin etkisi ki ekşi burada büyük rol sahibi, toplumların algısını ve fikirlerini değiştirmekte inanılmaz büyük etkilere sahip. google'dan ve sosyal medyadan bahsetmiyorum bile. ve biz insanlar onca bilginin içinde tamamıyla bilgisiz durumdayız.

roma konsülü pompey, jül sezar'ı hain ilan eder ve asker toplamak üzere roma'dan ayrılır.
    bir gün kölesi pompey'in huzuruna gelir, pompey'e jül sezar'ın roma'yı ele geçirdiği haberini verir. pompey çaresizlikle üzülür ve derki:
    -köle olarak yaşamak ne kadar kolay değil mi? hiç bir şeyi düşünmek zorunda kalmıyorsun. ne denilirse onu yapıyorsun.
  • kanzuk'un sorunu olan hede. sürümden kazanmak isteyip kaliteyi bir kenara bıraktı. iki tane adam koyamadı o yazar alımlarının başına. ben artık tanımsız girdilerden, boş bkz lardan, küfür kıyamet yardıranları görmekten bıktım bu sözlükte. herhangi bir facebook sayfasında bile yapılan paylaşıma burada yazılanlardan daha iyi yorumlar geliyor. haliyle kendi çalıp kendi oynayanlar da bol. kağıt üzerinde vatan kurtaranlar, daha çıkmadan film eleştirenler, her akp'liye troll muamelesi yapanlar, her troll'ü ise göklere çıkaranlar, maç başlıklarında 100 yeni küfür öğretenler... kuzey kore gibi olacağız sözlük olarak. bir adam gelip buraya girdiğinde bu yazdığım tanıma uyan girdilerden birini okuyunca tekrar niye girsin?
  • akp'nin sözlükle ilgili sinsi planı bu olsa gerek... tek kurşun atmadan amına koydu sözlüğün...

çünkü biliyor... millet millet değil ki amına koyim... bokuyla oynayan bir güruh... kendini ne kadar temsil edebilir ki... hükümet olarak bu iş te onlara düşüyor tabii ki...

artık sikimle entry girmeye karar verdim... belki şamatasina yobazları da savunurum...

neyse ben yazacağımı yazdım, kaçıyorum...