şükela:  tümü | bugün
 • her geçen gün yeni bir rezalet başlığıyla anladığımız kadarıyla oldukça fazladır.

  markalar veya çeşitli siyasal parti temsilcilerinin buraları incelediğini ve bazı çıkarımlar yaptığını düşünüyorum. toplum vicdanının tepki gösterip hukuğun üstünlüğünün yetersiz kaldığı durumlarda kamuoyunun sesi olmuş durumda.

  örnek; (bkz: hamile kadının aracına saldıran maganda)

  ancak özellikle son yıllarda artan saçma sapan başlıklardaki artış sebebiyle ekşisözlük eski itibarından biraz kayıp yaşadı. bu tarz başlıkların çoğalması kimilerine göre yönetimin tık almak için sesini çıkarmaması sonucu olduğu yönünde. ancak ne var ki mesela bir kişi sürekli bu tarz başlıklar açıp milleti galeyana getiriyor, o zaman da haklı olarak yazarlar x kişisi uçurulsun tarzı başlıklar açıp tepkilerini gösteriyorlar.

  örnek; (bkz: jayjenjo isimli yazar uçurulsun kampanyası)

  bana kalırsa yönetimin, hep abuk sabuk başlık atanlara karşı hızlı ve diğer yazarlardan tepkiler gelmesini beklemeden yaptırım mekanizmasını çalıştırması gerekir. çünkü özellikle toplumun belli bir kesiminde de ekşisözlüğe karşı aşırı bir ön yargısı olduğu da söz konusu. bu algıyı değiştirmek sizin elinizde.
 • kesinlikle katılıyorum ben yeni yazar oldum ancak lise yıllarımdan beridir yaklaşık 12 13 senedir sözlüğü takip ederim son zamanlarda abuk sabuk çok başlık açılmaya başlandı o da bu gücü azaltıyor