şükela:  tümü | bugün
21868 entry daha
  • icerigi kontrol eden moderasyon ekibi icinde bir iki fanatik var sanirim. galatasaray taraftari olarak yazdigim bazi entryler bu fanatik moderatorlerce, tamamen keyfi bicimde siliniyor.

eksisozluk bilhassa biz eski kullanicilarin bildigi uzere artik eski guzel ortam degil. keza kendi icinde tutarli bir kural sistemi de yok ortada. oncelikle format kalmadi, sonrasinda kullanici kalitesi dustu, ve elbette sahiplik ve yonetim kalitesi de dustu. eksisozluk turkiye'de sosyal medyanin trendini belirleyen yer olmaktan cikip onedionun pesinde format kopyalayan, biraz reddit biraz buzzfeed cakmasi sacma sapan bir yere donustu. elbette dusen insan kalitesinin de etkisiyle iceriklerde de onu alinamaz bir forumlasma basladi ve sozlugun kendisine has niteliklerinin tumu kayboldu.

butun bu ortamda, sozluk artik eski sozluk degil sacma sapan forumumsu redditimsi bir garip ortamken, futbolla ilgili konularda cok anlamsiz entry silme hareketleri gozluyorum. yaklasik 2015'e kadar format gozetmis ve sonrasinda eytere beah demis bir yazar olarak ozellikle son bir iki ayda zaten nadiren girdigim futbol entrylerinde bir silinme trendi fark ettim. deseniz ki futbolla alakali her seyi siliyoruz, amenna. ama ne boyle bir durum var, ne genel bir tutarli format koruyuculugu var, tamamen keyfiyet ve iki kici kirik moderatorun kendi kuyruk acilariyla yaptigindan baska bir sey yok ortada.

kuralsa kural, getirin, vallahi opup basima koyarim. bfik, tanim-tanim devami degil gibi kritik ve sozluk formatinin temel ogesi olan kurallari yillarca sallamayip moderasyon yetkilerini sadece belirli bir alanda fanatik duygularla keyfiyet icinde kullanmaya calismaniz komik oluyor.
  • kutsal bilgi kaynağından kumsal silgi kaymağına evrilmiştir. popüler olan her şeyin boku çıkmak zorunda mı?

edit: imla
  • çaylaklıktan bugün çıkıp yazar olduğum bilgi yuvası *
  • içler acısı bir noktaya gelmiş web sitesidir.

3 gündür sözlükteki başlıkları ve yazılan entryleri objektif olarak incelerseniz bu dediğime siz de katılırsınız.

solda 50 başlık varsa 30'u futbol, 30 başlığın 30'u da küfür,saldırı,kışkırtma dolu.

buna rağmen elini kıpırdatmayan bir yönetim.

artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor.
  • inceleme alanı olarak ekşi sözlüğün verildiği türkiye'de şu anda yazılmış dört yüksek lisans bir de doktora tezi bulunmaktadır.
  • sıralı bir başlık listesi çıkarıyor karşımıza ve hepsi hakkında yorum yapma hakkı veriyor. çok biliyormuşumuz hissi veriyor sanırım kısmi id tatmini sağlıyor.

eeennn çok bana soracaksınız saksı diilim ben ^^

muhterem bir zatın çok sevdiğim bir sözü var buraya bırakayım;

" insanlar, ne kadar bildiklerini iddia ederlerse etsinler, yine cahillikleri ilimlerinden çoktur."

hatta kaynak vereyim; hak dini kur'an dili, elmalılı hamdi yazır, sayfa 59, cilt 2.
  • flörtleştiğim kişiyle her whatsapp mesajlaşmasından sonra konuşmayı siliyorum. numarasını da kaydetmediğim için sadece o bana bir şey yazdığında cevap veriyorum. 2 gündür yazmıyor, acaba o da mı aynı taktiği yapıyor?

not: erkek tarafıyım
  • dibi görmüş oluşum maalesef. hepimizin de payı var tabi. birkaç gün girmeyip, birkaç günden sonra girince iyice çerçöpe dönmüş olduğunu daha iyi fark ediyorsunuz.

takip ettiğim bir tek isolde vardı, o bile bozmuş artık. bulaşıcı bir vasatlık salgınının kurbanı oluyor en iyi yazarlar dahi.

ülkece vasatlığa alıştırılıyoruz belki de, o yüzden çok da şey etmemek gerek.

ara sıra kendimi överim, iki kıza yavşarım, trollerim ve çıkarım. bir nevi kusmuk torbası benim için artık. iki satır anlamlı yazmak için herhangi bir motivasyon veremiyor bu ortam.
  • uludağ sözlük ten tek farkı burda bir yönetimin olması.bunun dışında uludağ sözlük ten hiçbir farkı yok. var diyen maç başlıklarına baksın. yaş ortalaması da 22-23 en fazla.

dün geceden beri birtakım geri zekalılara euroleague in ne olduğunu anlatmaya çalışıyoruz mesela, ama nafile. maç basliklarinda birer holigan olup siyasette de militan olanlara laf anlatmaktan yoruldum. hadi eyvallah.
  • takip etmek istenilen yazarların belli kanallara girdikleri entrylerini takip etme özelliği gelmesini istiyorum.

sebebi şu; yazılım alanında kaliteli entryler yazdığını düşündüğüm bir yazarı takip etmek istiyorum mesela ama bu yazar sadece yazılımla alakalı yazılar yazmıyor. ayda yılda 1 tane güzel yazı yazıp 37273736 tane boş boş başlığa entry giriyor ve benim de badi entryleri ekranının amına koyuyor. bu şekilde diğer badilerin de önemli entrylerini kaçırıyorum. ben hem o faydalı yazıları kaçırmak istemiyorum, hem de o alakasız entrylerle uğraşmak istemiyorum.

aklıma gelen tek çözüm; bir yazarın atıyorum #programlama ve #teknoloji kanallarını takip edebilmeyi sağlayan özellik.

ilgililere duyurulur.
    ayrıca burası feedback vermek için doğru bir yer mi onu da bilmiyorum. gerçi doğru yer olsa da kimsenin taktığı yok herhalde.
1 entry daha