şükela:  tümü | bugün
  • olumlu tarafından bakarsak ideolojik olarak yakın olduğum yazarları bir defada badilere eklememi kolaylaştıran liste.
    fakat başlık o kadar çirkin ki; "ak troll". gerçi bu yine iyi göt kılı, koyun, çomar falan da olabilirdi. halbuki ben içinde bulunanların pek çoğunun ölümüne ak parti kafasında olmadığını düşünüyorum. evet ak parti muhafazakar kesime yapılan zulümleri sona erdirdi, bunu kimse inkar edemez herhalde. bu bakımdan müslümanım diyen adamın ak parti'ye sempati duymasından doğal bir şey olamaz. ancak sakatlık şurda; bu memlekette müslümansan yani lafta değil pratikte de müslümansan ak partilisin. ak partiye laf eden müslümansan bu sefer cemaatçisin. başka bir seçenek yok. bir noktadan sonra bir de bakıyorsun ak partili ya da cemaatçi olmuşsun gerçekten. bu sakatlığın sebebi de içinde bulunduğun grup aslında karşı taraf kadar. mesela bazıları erdoğan'a laf ettiğinde öyle bir dehşetle bakıyorlar ki sana sanırsın imanın elden gidiyor. böylece içinde bulunduğun grubu eleştirmek en çok senin vazifenken o şans senin elinden alınıyor. karşı taraf zaten ya ideolojini terk et ya da onların tüm yaptıklarını savun noktasına getiriyor seni. neyse ki akl-ı selim sahibi, yanında nefes alabildiğim insanlar da var her grupta.
    ideoloji ile icraatleri ayırabilsek keşke birbirinden. ben ideolojik olarak yakın bulduğum insanların her icraatini desteklemek zorunda değilim.
    eminim benzer şeyler solcular arasında da vardır. bazen ak parti'nin bir icraatini beğenip alacakları tepkiden çekindikleri için dillendirmediklerini hayal edebiliyorum onların da. çünkü biz her ne kadar belli bir kesime mal etme çabasında olsak da bu ülkedeki bütün eksiklikler hepimizin eksikliği aslında. toplum olarak ıslahımız şart. velhasıl; hangi taraftan olursa olsun bağnazlık en kötü şey.
  • beni de eklemiş gereksizin teki. neden bilmiyorum. muhtemelen şunun yüzündendir: (bkz: #50525041)

chp'nin tavuğuna kışt dedik ya ekle listeye hemen.
  • "akp milleti ötekileştiriyor ehe ehe" diyen tiplerin ötekileştirme listesi.

siyasi tercihi yüzünden hedef gösteriliyor bu yazarlar.

bilader benim gibi adamlar sizin yüzünüzden akp'ye oy veriyor. seçime kadar "akp'nin aq" modunda gezip pusulada "girsin bu çifte standartçılara hıaağğ" diye ampule basıyoruz.

aynen devam bilader. bu ülkedeki muhalefet bu kafayla daha 87 sene iktidar beklemesin. anca orda burda otobüs falan yakarsınız. gezi falan.

yazık yav.
  • şurda zamanında yapılmıştı aşama aşama. sonra yarım kalmıştı.

(bkz: 3 dakikada sümeyye troll'lerinden kurtulma rehberi)

bir nevi toparlanmış hepsi, iyi olmuş.
  • bu konunun bi ayrıştırma olduğunu düşünmüyorum ama diğer taraftan ayrıştırmanın türkiye'ye malum zihniyetle geldiğini de düşünmüyorum.

bu ülkede ayrıştırma da, adam kayırma da, hırsızlık da, vicdansızlık da hep vardı ve kim gelirse gelsin olmaya devam edecek. pembe hayallerinizi ve at gözlüklerinizi bi kenara bırakın. en kafa rahat şekilde yaşamanın yolu bencil olmak ve ülke siyaseti ile ilgili mümkünse tek kelime konuşmamak ve takip etmemek. her geçen gün hayattan aldığınız zevkteki artışı iliklerinize kadar hissedeceksiniz.
  • 168. sıradan girdiğim liste. ak parti yüzde elliyi geçemezse avucumu yalarım. oy verin gençler.

onlar fişler, biz yaparız.

ekşisözlük ak trolleri.
  • çok sağlam liste.engelleyin kafanız rahat olsun.
  • deve kuşlarının beğendiği liste.

(bkz: #51769410)
  • tamamen uydurma bir liste.

bu listede bulunan yazarlara dokunamazsınız, onları durduramazsınız.

bunların tamamı türkmenlere destek vermeye giden kafiledeki elemanlar.

insani yardım malzemesi taşıyorlar.

tutuklatacağım hepinizi.

küçük hanımefendiyi arattırmayın bana.

.