şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle başlattığım ankettir:

  24 haziran'da başkanlık seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

  https://www.strawpoll.me/15717164

  24 haziran genel seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

  https://www.strawpoll.me/15717193

  karşılaştırma açısından ekşi sözlük yazarlarının oy yönelimlerini anlamak için 2016 yılında yapılmış bir seçim anketinin sonucu:

  https://www.strawpoll.me/11953865/r

  başkanlık seçimleri için muhalefetin adayları belli olmadan önce yapılmış genel seçim anketi:

  https://www.strawpoll.me/15599615/r

  bakalım şimdi sonuçlar ne olacak.
 • yanlış sonuçlar verecek anket. 50 yaş üzeri nüfusun ekseriyeti ne ekşi okuyor ne de twitter.
 • ekşi sözlük'te yapılan anket tabi ki gerçek seçimlerden farklı sonuç verecektir. ancak özellikle 2016 sonunda yapılan anket ile karşılaştırma yaparak yazarların oy tercihleri 2 sene içerisinde nasıl değişti bunu anlayabiliriz. ayrıca 29 nisan'da yapılan anket ile karşılaştırarak da özellikle muharrem ince'nin adaylığı tercihleri nasıl değiştirdi bunu görebiliriz. ama tabi önce anketin 5-10 bin civarı katılım alması gerekiyor.
 • ankete katilamayanlarin yerine ankete katilmislar gibi oy verdigim anket.
 • ya arkadaş şu laiklik elden gidiyor diye bağıran sığır dayı ve onun gibi insanların cidden böyle anketlere katıldığını düşünüyor musunuz? anca işte furkan gibi kafası çalışan ama çıkar için savunanlar belki katılıyor onlar da azınlıkta gerisi şuan evde tv izliyor ya da facebook ta ekşiden haberleri bile yok hele o anketin yapıldığı sitedeki vote tuşunun ne anlama geldiğini bile bilmiyorlar. demem o ki internete kendinizi gaza getirip de seçim günü hüsrana uğramayın. burada zaten biz bizeyiz asıl seçmenler burada yok.

  not: furkana kafası çalışıyor dedim de aklınıza aman aman bir şey gelmesin. motor fonksiyonlardan bahsettim. işte konuşuyor, mause a tıklayabiliyor falan yani.