şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tamam seçim yaklaşıyor ondan mütevellit bu ara yine anlarım ama genel olarak bakınca ortaya çıkan bir gerçek. başlık siyasetle alakali olmasa bile illa ki siyasete bağlayan bir yazar çıkıveriyor. geri kalan başlıklarda çoğu futbol veya viral video falan. yahu neden bu kadar siyaset?

tanım: kutsal bilgi kaynağının pek de bilgi dolu olmaması.

edit: olayın sadece siyasetle alakasi olmadiginin, gelecegimiz icin cok onemli bir surecten gectigimizin ve bir oyun bile ne kadar degerli oldugunun farkindayim. secim arifesi bu siyasi tartismalari da cok olağan buluyorum hatta fikrimi de belirtiyorum fakat siyasetle alakasi olmayan basliklara bile siyaset karistirilmasini dogru bulmuyorum. ve ayni siyaset iceren haber ve olaylarin farkliymis gibi onlarca baslik acilip tartisilmasini aşırı buluyorum. işin biraz goygoy kismi fazla kaciyor. yok muharrem guldu yok meral bakti yok recep osurdu vs.
  • artık sıkan durum. tamam ben de yazıyorum başlık açıyorum ama artık normal, anketli, kimin çükü büyüklü gündeme dönelim.
  • olayı hala "siyaset" olarak görüyorsanız büyük yanılgı içerisindesinizdir.

olay ülke meselesidir bu seçimlerde. ne yapalım yani ülkenin kaderinin belirleneceği süreçte oturup survivor mu konuşalım?

olması gereken durumdur.
  • ülkenin %90 siyasallaşmasındandır
  • hayatın yüzde 90 siyasetle ilgili olmasındandır o
  • çünkü kısır döngünün gerçek sebebinin mevcut siyasi partiler, hükümetler olması.onların aldığı her kararın, bu din-ekonomi-eğitim vs aklınıza ne gelirse gelsin topyekun yaşantımızı şekillendirme sebebidir. yani herşeyin başı yönetim mekanizması-karar vericiler olduğu için başlıkların özellikle son yıllarda ağırlık siyasetle ilgili olması kanımca bundandır.
  • benim burada şaşırdığım nokta: futbol veya sanatla ilgili siyasetle çok çok alakasız bir başlıkta bile konuyu şaşırtıcı bir şekilde rte’ye ince’ye chp bakışına, akp duruşuna bağlamayı becerebilen arkadaşların olmasıdır.
    lütfen bazı konuları siyasete bağlamayalım
    tanım: ülkenin ve hepimizin gündemi seçim olduğundan normal karşılanması gereken durum.
    bu platform da hayatımızı yansıtıyor neticede
  • dogru tespit. kalan %10'u da meme zaten...
  • türkiye'de yaşıyorsun farkındasın di mi ? türk milletinin işi gücü kurduğu ilk devletten beri siyaset olmuştur zaten. solda ampirik düşünce(92) gibi bir şey görmek istersen seni şöyle toronto'ya falan alalım..

normal olan durum
  • bir ülkede bilim ve sanattan çok siyaset tartışılıyorsa o ülke 3. dünya ülkesidir