şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle sub-etha'da beliren gizemli link. "ekşi sözlük altyapı güncelleme serisi vol.1" yazıyor. tıklayınca internal server error 500 hatası veriyor. sözlük hayvanları bir şeyler çeviriyor ama...
 • sözlüğü sonunda framelerden kurtaracak yepyeni sürümün haberidir.
 • adriana klasörüne kurulmuş yeni görünümlü ekşi herhalde. ama ben bu adriana klasörüne takıldım. hangi adriana acaba! adriana lima gibi taş bir görünüm olacak mottosuyla mı açılış yapacak acaba*
 • sözlüğün yeni halinin betası. sözlüğün 2011 yılındaki yüzü için adriana lima seçilmiş.
 • akşam vakti telefonda konuştuğum critical mass sayesinde haberdar olduğum ve beni heyecanlara gark eden şey. şey diyorum çünkü bunun içeriğini, neye benzediğini, ne işe yaradığını henüz bilmiyorum. kendisi benim için the thing'ten farksız. bildiğim tek şey beta olması. bereket alpha değil. zamanında internet explorer 5 alpha versiyonunu internetten indirip yüklemiştim de, bilgisayar ie'yi silene kadar kendine gelememişti. aziz dostum critical mass ekşi sözlük beta'nın ne olduğuna dair telefonda bir şeyler anlattı ama, o ara telefonu bir kulağımdan öbür kulağıma almakla meşguldüm. cep telefonunu uzun süre tek kulağımda tutmamak konusunda hassasımdır da.

  başlığı okudum da, ekşi sözlük beta'yı sub-etha'da bir gören bir daha görmemiş. yazarlar, önce kendini gösteren sonra da arazi olan ufo görmüş gibiler. belki bu bir kedi ya da halüsinasyon da olabilir. hatta öğle yemeğinde lahmacun yeyip, ayranı da fazla kaçıran yazarların topluca serap görmesi olarak da değerlendirebilir.

  az önce sub-etha'ya baktım da yok öyle bir şey. fakat eğer varsa ve görünmüyorsa ayrı bir güzel. sözlüğün sahibi "the truth is out there" mesajı veriyor olabilir. eğer ekşi sözlük beta yeni-nexgen ekşi sözlük'ün müjdecisi ise davulcu, zurnacı, sambacı ve yakarak üzerinden atlamak için kullanacağımız lastikler benden. vur patlasın, çal oynasın yaparız.

  beta tester aranıyorsa en kısa sürede haber edin. cüzi bir ücret + gülhan şen ile bir akşam yemeği karşılığında anlaşırız.