şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: updullah rose) diyelim sevaba girelim.
  • whatsapp tan başka bir şey kullanmayın ileride suç sayılabilir.

(bkz: bylock)
  • geliniz efendim, güzel şeyler çıkacak buradan.
  • 61 oldu çok güzel grup iyi ki girmişim :3
  • geniş kapsamlı bilgi birikimi (bilim, kurgu, açık kaynak kodlu yazılım,
    film ve kitap, genel teknik bilgi, biyoloji, fizik, vb.) sahibi grup elemanları ile her türlü beyin kızartıcı muhabbetin döndüğü, hiç kullanmayanlara telegramı sevdirecek, kaliteli, seviyeli bir grup.
  • telegram sebebi ile katılmadığım grup, evimde 200+ roman, hard diskimde 300'den fazla film ve dizi var. mail grubu kurun bari
  • gözükmücek ama olsun. iyi ki görüp girmişim diyeceğiniz grup. her gün farklı bir şey öğreniyonusunuz.
  • bu gruptan, bir entry'i favorilerine ekleyen bir badim sayesinde haberim oldu. hakkında söylemek istediğim tek şey, "sebebi neydi ki?"

ekşi sözlük gibi zaten kendi dili, jargonu, konseptine sahip bir yerden daha da bir alt kültür grubu oluşturmak için ayrı bir yer açılmasını hadi bir nebze anlayabilirim, bunun daha dışa kapalı olmasını, sadece üyeler arasında fikir alışverişi yapılmasını da hadi üzerine düşünsem mantıklı bir sebebe oturtabilirim. hani her yazarın kendi ilgisi dahilinde çeşitli başlıklarda fikrini yazmak yerine belirli kişilere aktarmak istediği fikir ve deneyimleri olabilir, burada yazmak yerine kapalı bir grupta "şu filmi izledim, şöyle iyiydi, böyle tavsiye ederim..." demeyi tercih edebilirler, tamam.

fakat, "bilim kurgu grubu" dsfşlkj yani ne bileyim, bir araya gelmek için mesela zaten hepiniz bilim kurgu seviyorsanız ne konuşuyorsunuz ki, zaten sevdiğiniz türün en belirli eserlerini okumuş, izlemişsinizdir, bu gruba katılıp hala alien falan izlemeyene alien serisini mi öneriyorsunuz, onu izlemeyen niye gruba katılmak istesin? gruba katılıp philip k. dick okumamış insana "aa philip k. dick oku..." mu diyorsunuz, hiç okumamışsa niye katılmış? hadi kitap okumayı sevmiyorsa, siz tavsiye ettiniz diye mi okuyacak adam sdflkj ne yararınız oluyor birbirinize? dizi izleyerek bilim kurgu sevenler oturup aynı dizi bölümü hakkında mı yazışıyorlar, "bu bölümde neler oldu ya, değil mi?" diye, "evet ya şu çok iyiydi..." bitti muhabbet, "evet, o bölüm çok iyiydi."

herkesin kendi ilgi alanıyla ilgili internet üzerinden paylaşım yaptığı bir yerde daha da bir alt grup oluşturmak aşırı kısır bir şey, böyle bir grubun katılan kişiye bilmediği bir şey verme ihtimali düşük, insanın "ben bilim kurgudan hoşlanıyorum," diyebilmek için türün çeşitli dallardaki çeşitli örnekleriyle zaten haşır neşir olması lazım, hiçbir şey bilmeyip de geek görünmek için "bilim kurgu mu, oo bayılırım..." diye gruba katılıp "blade runner izle..." önerisinden sonra izleyip de "of bana çok şey kattı grup..." diyorsanız bilmem, bence zaten kişinin türü sevip sevmediğini anlaması için türün önemli örneklerini bilmesi lazım. gruba yeteri kadar sevginizden emin olup da katılıyorsanız da orada kısır kısır kendi aranızda konuşmak yerine hakkında bir şeyler söylemek istediğiniz filmin, romanın, dizinin, çizgi roman, manga ve anime serilerinin burada da başlıkları var, oraya yazsanıza ya, okunsun falan, sebebi neydi ki? şey mi yapıyorsunuz burda, "hadi bu akşam star trek serisinden bahsediyoruz, herkesin kendine ayrılan süresi üç dakika, sırayla yazın... ben başlıyorum, yeni versiyonu iyi kotarılmış, ama eskisi candır... (zaten tükendi burda, bu kişinin söylediğini on kişi daha tekrarlıyor...)" falan gibi mi, kesin birbirinize yazıyorsunuz değil mi lan çakallar, "ben de bilim kurgudan çok hoşlanırım cansu, aynı şehirde miymişiz aa, bunu kahve eşliğinde mi konuşsak?"
  • gruba katıldığımdan beri değiştim. daha çok bilimkurguyla ve bilimle ilgileniyorum. grupta makale botu da var. 3 saatte bir makale paylaşılıyor. bilimkurgunun yanı sıra bilim, teknoloji, dizi film de konuşuluyor. adminimiz harika biri. gruba bu kadar vakit ayırması gerçekten harika.
  • kendi çapında "yapay zeka" konulu 500 karakterden oluşan bir mikro öykü yarışmasının startını vermiş bulunan gruptur.

çalışkan bilgili üyeleri ve yorulmak bilmez botları ile telegramın yükselen trendi olmaya adaydır.