• oluşturulacak iyi bir ekiple tüm dünyaya kendisini ispatlayabilecek kulüp.. iyi bir takım ruhu ve epeyce şansın yardımıyla turnuvada efsane bile olunabilir.. aha duyurusu da aşağıdaki gibidir...

"bbo'da 3.kez düzenlenecek olan 2011-2012 kulüpler arasi takim maçlari kayitlari devam etmektedir.katilmak isteyen kulüpler yada ferdi takimlar takim adi ile birlikte 4 kişilik asil ve 2 yedek isim ve (nick) listesini ceeboo34@gmail.com adresine mail ile bildirebilirler.son başvuru tarihi 10.11.2011.."
  • bugün likit fon ile birlikte temellerini attık(aynı masada karşılıklı oynadık tabi çok bişe beklemeyin). bbo'da birbirimizi bulup oynamaya başladıktan sonra gerisi mutlaka gelecektir buna yürekten inanıyorum.
  • as sordum dört trefl değil deyip kafaya sıkmak eylemi gerçekleşmeyecekse katılacağım kulüptür.
  • bbosuz olamayacak olandır, şöyle ki;

(bkz: sözlük yazarlarının bbo nick'leri)
  • henüz ortada böyle bi oluşum yoksa da , tanımını ekşi sözlüğün ankara ve istanbul kış dörtlülerinde, türkiye şampiyonlarında oynayan briç takımı diye yapmak yanlış olmaz(inceden verdim mesajı heaa).
    briç oynayan yazarların öncelikle ufak zirvelerle ya da bbo* yardımıyla buluşup tanışmasını sağladıktan sonra, eminim ki bir kaç kişinin zaman ayırmasıyla; -ki öyle çok uzun uğraş gerektireceğini sanmıyorum- kurulması, turnuvalarda yerini alması işten bile değil.
    hatta neden olmasın ki belki ekşi sözlük türkiye'de genç briççiler yetiştiren önemli kurumlardan biri olabilir, kamplar, turnuvalar düzenleyebilir.
    ayrıca;
    (bkz: +1)
  • ilgilenenleri bir araya toplamak maksadıyla, mesaj fasilitesiylen bbo nickimi paylaşabileceğim oluşum. önce bir masayla başlasak, sonra ver elini kış dörtlü yaz dörtlü...
  • bir muddet istanbul ya da ankara olmadığımdan +1'i bbo zirvelerine yazdığım kulüptür.

+1!
  • kesinlikle katılmayı düşündüğüm kulüp.. isteyen arkadaşlarla bbo'dan konuşup konvansiyonel paylaşımlarda bulunabileceğimi itinayla belirtmek isterim..
  • briç sever ve oynayan biri olarak, kurulmasını canı gönülden destekliyorum.
  • merak ettiğim bir oyunun sözlükteki kulübü.
hesabın var mı? giriş yap