şükela:  tümü | bugün
  • yaptığım ince hesaplarla var olduğunu zaten bildiğim, darbe girişiminde de çıplak gözle gözlemlenebilir hale gelen yeni bir tür.

bu tür, misal girişimin dumanı üstündeyken daha hiçbir şey net değilken ellerinde tuzluk koşa koşa "darbe girişimindeki tuhaflıklar" gibi başlıklar açar. türün diğer üyeleri de bu başlığı binlerce kez favlar, debeye sokar. sanıyor musunuz ki mete yarar gibilerin nedenlerini tek tek anlatmasına rağmen bu tür mevzuyu anlar, ikna olur. yok yok umut yok.

sonra rte'nin, daha önce askeriyedeki cemaat varlığıyla ilgili bir rapor hazırlayan eski bir askeri hakimin cemaatçi olduğunu söylediği birçok subayı ikna ederek dıravdan, hikayeden bir darbe girişimi tasarladığını düşünür. ama rte'nin buna ihtiyacı var mı yok mu, böyle bir siyasi riske girmesi, bu kadar subaya güvenmesi ne kadar mantıklıdır falan bunları hiç düşünmez. tiyatro da tiyatro. he amk tiyatro.

o da olmadı. bu sefer, "rte biliyordu, duruma siyasi çıkarları gereği göz yumdu." çıktı en son. en yakın dostlarından birinin ölümü pahasına, kaldığı otelin basılması pahasına. oteldeki hasar, o gece yaşananlar falan gazetelerde çarşaf çarşaf yayımlandı ama yok bu tür öyle herkes gibi düşünmez beyler. "büyük resmi" o, başka şekilde görür. adam itiraf eder ama yok yok o öyle değildir.

köprüdeki vahşet videolarla sabittir. askerlerin idam mangası gibi yan yana dizilip halka ateş ettiği çok açıktır ama bu tür, mesele aman aman bu asker görünümlü şerefsizleri de savunmak değildir ha, bu şerefsizler üstünden duyar kasar, saatlerce üstüne kurşun yağan halkı suçlar.

akp, chp mitingi için otobüsleri ücretsiz yapar; akp'lileri mitinge katılmaları için teşvik eder. aha!! bu çomarlar yine iş başında. iyi bir şey olma ihtimali var ya hemen kafasını çıkarır ininden ve altında bi şey aramaya başlar.

bu tiplerin şimdilik en hafif tabirle "iflah olmaz kötümserler" olduğuna inanmak istiyorum.

bak mesela aşağıda bunlardan biri, işte ne bileyim nergis çiçeğinden, koltuktan, nebulalardan ya da polisiye roman türünün tarihi gelişiminden bahsedecek ve sürünün geri kalanı tarafından favlanacak.
  • olayda onlarca kişi varken bir tanesini çekip bütün kitleye onun görüşünü yapıştıran:

(bkz: #61894842)

ki bu adamın gözünün önünde dövdüğü askerlerin attığı kurşunlarla ölenler oldu belki. kendisine kurşun sıkanı kemerle dövmek... bana naifçe geldi.
  • kılıçdaroğlu'nun fetö diyememesi başlığına tayyip'in fetoyla yan yana çekilmiş fotoğraflarını koyan:

(bkz: #61925322)
  • al bir tane daha, millet bunları görüyor

(bkz: #61925688)
  • buyur bir tane daha. akli sira photoshoplanmış görsellerle milleti kandıracak. millet görüyor, millet uyandı...

(bkz: #61828356)
  • yine aynı herif, yüzsüz darbeci ekşi çomarı, camiamız kandırıldık pardon dedi mi? dedi daha kasıyosun. millet görüyor

(bkz: #61924877)
  • ooo şu başlıkta çok yakaladım: (bkz: kemal kılıçdaroğlu'nun saraya çıkacak olması)

kılıçdaroğlu çıkmasın saraya diyorlar. yenilgiymiş falan. ahahah...
  • tiyatrocudur.
  • bi tane de bu tiplerden örnek verelim: her başlıkta siyasi gönderme telaşı içinde olan mesaj kaygılı yazar: (bkz: türkle dublajı iyi yapıyor/#61938043)

sürü de favlar. bi aydınlandım bi aydınladım ki of of of... bak şu an anladım her şeyi.

debe editi: ahahaaa. yok la benimki değil tabii ki. bkz.ladığım entry debe'ye girmiş. çok şaşırtıcı mı? değil. burası ekşi sözlük.