13939 entry daha
  • ulan benim dertlerimi kim böyle sikip sikip çoğalttı? çıksın lan ortaya! biri bitmeden biri başlıyor ecdadını vicdanını sikeyim.
  • ilk dönemler dertleşme ve çözüm odaklı kullanılan, daha sonra ise tanışma ortamına dönüşen veritabanı.

ben size bu başlıkta işlerin nasıl ilerlediğini anlatayım; (herkesin tahmin edeceği gibi bir entry üzerinden başlar.)

entry: ilişki konularında yardımcı olabilecek birine ihtiyacım var. yeşillendirin. (tam tilki bu)

1. gün;

muzdarip olduğu dert ve konu hakkındaki fasıl. daha sonra; sohbet, yazılan entry'ler hakkında yorumlar ve karşılıklı şuku/fav olayı. biraz daha komiklikler ve ''kendine iyi bak, iyi geceler'' mesajı ile kapanış.

2. gün;

''selam, naber'' şeklinde açılış; biraz sohbet, dün akşamki dertten söyleşi, biraz günlük yaşamdan kesitler, ortak nokta bulma çalışmaları ve devam eden sohbet. ''iyi geceler, yarın görüşürüz'' mesajı ve ''badilerime ekledim'' notu ile kapanış.

3. gün;

''selam, badi'' şeklinde samimiyet ve yakın temas içerikli açılış; başlayan sohbet, tarafların numara isteme konusundaki cesaretsizliği ve taraflardan birinin tüm cesaretini toplayarak ''senin için sıkıntı olmaz ise whatsapp'dan yazışalım'' mesajı ile ilk sinyali vermesi. karşı tarafında numarasını yazıp sonuna bir '':)'' eklemesi.

4. gün; (whatsapp'dan)

''selam'' ve smiley ile açılış. profil fotoğrafı hakkında yorumlar ve devam eden sohbet. uzar, uzar, uzar...

5. gün; (whatsapp'dan)

''çok kötüyüm ya'' temalı karşı tarafı meraklandıracak bir mesaj. gün boyu o konudan yazışma ve teselli.

6. gün; (whatsapp'dan)

sohbet, sohbet, sohbet...

7. gün; (whatsapp'dan)

sohbet, sohbet, sohbet...

8. gün; (whatsapp'dan)

yazışmaların durması.

9. gün;

3. ve 4. gün yaşanan heyecanın tamamen bitmesi. kimsenin yazmaması.

10. gün; (whatsapp)

--çevrimiçi-- ancak yazan kimse yok. karşı tarafta da heyecan bitti. artık reel'deki arkadaşlarıyla yazışmaya devam ediyor.

sonuç; kimse yazmayınca taraflardan birinin rehberinden silmesi.

11. gün;

sözlüğe geri dönüp yeniden ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı başlığına bir entry daha yazmak. yine dönen biri, yine aynı olaylar... tanış, tanı ve bitir. sonra başka biri, sonra diğeri, sonra öbürü, tekrar başa dön...

"rhizoma isimli yazarımızın baslık altindaki entry'idir. "
  • yavşak yavşak link verenlere inat burdayız.

derdi dertle nötrleyenlerin yeridir.

not: ilişki “dert”leri hariç...
  • "dertler derya olmuş bende bir sandal" diyerek oltamı atıyorım. hadi rast gelsin
  • zamanında kral tv’ ye;
    ’’alt yazı geçsin de belki karı,kız düşer’’ umuduyla sms atan yıkıkların yeni favorisi , buram buram, varoşluk kokan iğrenç başlık.

(bkz: ekşi sözlük çiftleşecek insan veritabanı)

edit: imla
  • uzun kızlar yazabilir
    doktor
  • bir ben var ki benden öte senden ziyade...
  • sohbet etmek üzere dahil olduğum veritabanıdır.
  • can sıkıntısına iyi gelen veritabanı.

anonim kalmak isteyen +30 kullanıcılar:

cer
  • yıllık izindeyim vakit bol beyaz yakaliyim beklerim...
29 entry daha