şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: türkiye'de müthiş bir pahalılığın yaşanması) başlığından sonra açılması elzem olan platform. aslında başlığı tam bulamadım yöneticiler duruma göre değiştirir. sözlük olarak bulunduğumuz ilde piyasadan ucuz gıda ve benzeri ürünlere ulaşabileceğimiz yerleri yazarsak sanırım faydalı bir başlık olabilir. ben kendi adıma ilk kurşunu artayım.

ankara için gıda ve temizlik maddelerini piyasanın %15-20 daha altında bulabileceğiniz yer gimatta bulunan toptan gross marketler. ankara'nın gıda toptanı burada dönüyor. gayet ucuz bir şekilde gıda ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
    ayrıca ulusta bulunan ulus halinden günlük sebze meyva giderlerinizi gayet uygun fiyata karşılayabilirsiniz.

teknoloji, elektronik için ise konya sokakta bulunan toptancılar. her türlü elektronik ürünü %20 den daha ucuz bulup, elektronik ürünlerinizi gayet ucuz tamir yaptırabilirsiniz. umarım faydalı olur.
  • istanbuldan bildiriyorum,

öncelikle istanbul kart alıyoruz ve akıllı cep telefonumuza mobiett uygulamasını kuruyoruz, taksi, minübus vs kullanmak zorunda kalmıyoruz. istanbulun her yerine otobüs var, aynı şekilde gideceğiniz yere öncelik metro olsun. (tam akbil 2,25,aktarma 1.15 mi ne)(öğrenci iseniz hemen karaköyden öğrenci belgenizle bir tane alınız,istanbulda bedava seyahat edersniz neredeyse)

istnbula gezmeye geldiyseniz eğer eminönünde hiç bir yerde yemek yemeyin, cağaloğluna çıkan yokuşta ve sirkeci lokantalar sokağında olmak üzere 2 adet balkan lokantası var bir kişi yemeğinden tatlısına 15 liraya rahat rahat doyar.

çemberlitaşta türk ocağı var,çayı ucuz ve ortamı çok harika.sessiz sakin bir yer. abuzittin yerlere girip domalmanıza gerek yok.

tahtakalede dolaşıyorsunuz ve gözünüz bir şeye ilişti,fiyat normalde sokak arası satıcılarından daha uygundur. ama daha da uyguna almak isterseniz, tahtakale sokaklarında dünya kadar han var, onların hepsine girin mutlaka daha uyguna alacaksınız -- garanti veriyorum --

evet genç bağyan ya da kadın arkadaşlarımız için hayati bir bilgi veriyorum.meşhuuur doğubank. doğubankın yanılmıyorsam 3. ya da 4. katında her çeşit elektrikli küçük büyük ev aletlerini piyasadan %30-%40 uyguna alabileceğiniz gerçekten garantili aletler satılmakta. mutlaka çıkın bakın. hatta gideceğiniz ilk yer orası olsun.

sirkeci garında marmaray değil de sol tarafa doğru küçük bir giriş var, bekleme salonu gibi bir yer.evsiz insanlar orada takılır,değişik bir ortam. orada çay 1 lira muhteşem sessiz sakin bir yer. bu kıyağımı unutmayın herkes bilmez orayı.

cep telefonunuza mutlaka wifi şifrelerinin kullanıcılar tarafından kaydedildiği bir program var onu kurun, eminönü,sirkeci,cağaloğlu,çemberlitaş buralarda internet sıkıntısı yaşamazsınız :d

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

ha unutmadan, mutlaka kredi kartınızı kapatın arkadaşlar, paranızın bereketi o zaman olacak işte.
  • yıllar önce uygulamaya başladığım sonra bir çok kişisel finans blogunda en iyi yöntem olarak okuduğum basit yöntemleri aktarıyorum

1-sadece 1 kredi kartı kullanın. bu kart maaş aldığınız bankaya ait olacak. diğer bütün kredi kartları iptal edilecek (borçları bitmeden de iptal edebilirsiniz, taksitler varsa aylık ödeyebilirsiniz.
    1**-kredi kartı ödeme tarihinizi maaş gününüze denk getirin.
    2-birden fazla bankada vadesiz hesabınız varsa maaş hesabı yada seçtiğiniz 1 hesap haricinde diğer hepsini kapatın.
    3-halihazırda ödenen farklı bankalardan 1'den fazla krediniz varsa (ev yada araba gibi büyük krediler hariç) tek bir bankada konsolide edin. evet ilk konsolidasyonda biraz zararınız olur ama orta vadede kazançlı olacaksınız.
    4-eksi hesabınızın limitini 1000 lirayla sınırlayın.
    5-kredi kartından asla nakit çekim yapmayın. çok lazımsa kredi çekin yada kredi kartarının düşük miktarlı sıfır faiz ve komisyonsuz kampanyalarını takip edin.
    6-bir yerlerde unutup giden bes hesaplarınız varsa ve aynı miktarda borcunuz varsa, korkmayın bozdurun. ve bozdurur bozdurmaz yenisini açın. (yaşı 40 ve altı için önerilir)
    7-kazandığınızdan borcunuzu düştükten sonra kalan paradan aylık bir miktar belirleyin, o miktarı kolay bozduramayacağınız yöntemlerde biriktirin (aylık vade , altın tavsiyemdir)

(detay ve sorular için yeşillendiriniz)