şükela:  tümü | bugün
 • larden loughness'in kafayi yemesine sebep olup aramizdan gocertti ya ona yanarim, yazik be abi...
 • dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak deyimin gerçekleştiği noktada bulgurdan olmamızı engelleyecek göç.. inci saolsun... eğer nutella damacasına ağzını dayayıp ishal olana kadar eti browni intenseyiyen asosyal değilseniz bekleriz... diğer türlü inciciler haklı çıkmış oluyor.. oyuna yeni başlayanlara elimden geldiğince her türlü yarıdmı yaparım..

  http://www.erepublik.com/en/referrer/elaxien linkinden gelirseniz daha bi severim

  ama yok derseniz buyrun http://www.erepublik.com/en linkinden gelin..

  ya da bu iş için çırpınan larden için http://www.erepublik.com/…/referrer/lardenloughness adresinden gelin.. yeter ki gelin
 • larden loughnessin öncülüğünü yaptığı göç.
  şahsen desteğimi verdim, artık ordayım. vatan, millet, sakarya' nın internete dökülmüş hali için erepublic' e bekliyoruz.

  yalnız şöyle bir sıkıntı var her yer inciciler ile dolu ve bizlerle kafa buluyorlar, eh biz de yakında destek gelmezse ccc larden reyis ccc diyeceğiz napalım.

  hadi arkadaşlar yok mu destek veren ekşi sözlük erepublik göçüne?
 • 10 kişi de benim linkten katılsa, ben de society builder madalyası kazansam gibi hırslarla desteklediğim göçtür.

  buradan buyrun: http://www.erepublik.com/en/referrer/oturaninsan
 • sadece tek tıklama ile siz de bu göçe katılıp her türlü sorunuzu paylaşmak üzere arkadaş listeme kayıtlı başlayabilirsiniz.

  http://www.erepublik.com/en/referrer/dedeemmi
 • bir an önce hızlanmasını istediğim göç. e-vatandaşlarımızın yardımınıza ihtiyaçları var.*

  davetimle gelene elimden geldiğince yardım ederim.
 • yunanistan'dan sonra bulgaristan'la da savaşa girmiş bulunmamız ile sanırım daha çok ihtiyacimizin olacağı eylemdir. özellikle inci mensuplarinin 1 ayda devlet kasalarini bosalttiktan sonra terk-i diyar eylemelerinde ötürü zor günler bizleri beklemekte. yeni yapılan başkanlık seçimleri sonu başkan olan alipoyraz ile toparlanma dönemine girmesi bekliyor. ayrica larden loughness sayesinde oyunda geniş yer bulan ürettiğin kadar maaş sistemi ile çok daha hızlı bir şekilde seviye atlayabiliyorsunuz.

  ayrıca oyun içinde ne yapmak istediğinize (bu ülkenin ekonomiste de ihtiyacı var, iş verene de, kas gücüne de) göre, benim referansımla gelin ya da gelmeyin her konuda yardımcı olmak vatandaşlık görevimdir... ne yapacağınıza karar veremiyorsanız buyrun test yapalım size...

  http://www.erepublik.com/en/referrer/elaxien linkinden gelirseniz ekonomik yönden zorda olan bana yardimci olursunuz.

  ya da bu iş için çırpınan oğlundan vakit çalıp maaş dağıtan larden için http://www.erepublik.com/…/referrer/lardenloughness adresinden gelin..

  ama yok ben referansı sevmem derseniz buyrun http://www.erepublik.com/en linkinden gelin..

  yeter ki gelin...

  edit: efendim, onlar kasaları boşaltmamışlar, hatta kendi ceplerinden yemişler... doğrudur kendi ceplerinden harcamışlardır... lakin ben o paraları cebinize indirdiniz demedim, görev başında olduğunuz 1 ayda devlet kasalarının boşaldığından bahsettim. 1 aylık sürede etürkiye'nin harcanan paraları hak edecek bir kazancı olmadığı gibi, kuzey kıbrıs'ı da kaybetti...
 • göçe katılmak için alternatif bir yol daha var:
  http://www.erepublik.com/en/referrer/batdunyabat **

  önemli not: oyuna türkiye'de başlamak istiyorsanız üye olurken ege ve marmara bölgelerini seçmeyin. zira şu an savaş oralarda geçmekte; kaybedilirse oralarda yardım almak konusunda sıkıntı çekebilirsiniz.

  ****
  e üye olduk, ama nasıl oynıycam ki şimdi ben bunu, diyorsan anlatımı şurada mevcut:

  oyun rehberi:
  http://www.erepublik.com/…i-in-metinler-827889/1/20
  ya da:
  (bkz: ekşi sözlük erepublik göçü/2)
  ****

  arkadaşım üye olun diyorum. zira böylesi bir kaotik ortamı; fırtınalı devlet ilişkilerini taktiği bilmem neyi web tabanlı bir oyunda bulmak gerçekten zor.
  oyun hakkında soruları olanlara yardım edeceğimi de burdan belirteyim.

  şimdi en son anlatılan haberlere ek olarak yeni gelişmeleri de aktaralım:

  -------------------------
  ege kurtuldu, ama aynı anda yunanistan ile ege bölgesin için yapılan savaş yüzünden marmara bulgaristan'a verildi. bu kayıbın ana nedeni tabii ki diğer ülkelerin bulgaristan'ın para sağlaması sayesinde ordularını bulgaristan'a yardım etmek için görevlendirmiş olmasıydı. ancak şu var ki bulgaristan'ın parası bitti...

  sonra n'oldu? isyan çıkarıp para harcamak yerine; türkiye müttefik ülkelerle diplomatik ilişkiler sonucu bir ortak harekat düzenledi. bulgaristan 3 cephede savaşmak zorunda bırakıldı ki bu onun için büyük bir bozgunun sinyali demek. haritadan silinmesi bile söz konusu. pek nasıl yapıldı bu?

  ülkeleri oyuna dahil edilmeden önce türkiye'de oyuna başlamış ve kendi ülkelerinin kurulmasında türkiye'den büyük destek almış olan makedonlar o dönemde gelişen sanal kardeşlik duygusunun eseri olarak;
  bizimle anlaşıp sofia bölgesine girdi ki türkiye'nin güçlü oyuncularının yardımıyla savaşta şu anda öndeler.

  bulgaristan'a kiraladığı petrol bölgeleriyle ona gelir kaynağı olan iran, pakistan'ı işgal ederek komşusu haline gelen çin'in büyük tehdidi ve bulgaristan'ın zor durumda olduğu gerçeğiyle tek başına kalmaktan korkmuş durumda.
  bundan dolayı kendi çıkarlarına daha yatkın olan türkiye ile iyi ilişkiler seçeneğine göz kırptı.

  bundan dolayı planlanan harekata dahil oldu ve makedonya'nın sofia bölgesine girmesiyle eş zamanlı olarak kendi topraklarındaki kiralık bulgaristan bölgelerinde isyan başlattı. bu bölgelerin kaybı bulgaristan'ın ekonomik olarak çöküşü demek. bulgaristan bu bölgeleri elinde tutmayı başarsa bile diğer iki cepheyle başa çıkacak gücü yok; yani elbet bir cepheyi kaybedecek. ve sadece birisini kaybetmesi bile haritadan silinmesiyle sonuçlanacak bir güç kaybına neden olacaktır. kısacası, bulgaristan açtığı kutunun pandora kutusu olduğunu yeni yeni anlıyor...
  -----------------------------------

  yok lan yok; yanlış yere yazmıyorum. yakın tarihte sizin farkında olmadığınız politik; askeri gelişmeler falan değil bunlar. sadece web tabanlı bir oyunda gerçekleşen şeyler; evet bildiğin oyun.
  daha ne diyim ben gelin oynayın: http://www.erepublik.com/en/referrer/batdunyabat

  finallerimin başladığını nasıl da belli ediyorum; evden çıkmamamın nedeni ders çalışmak olmalıyken aklımı ne kadar da bağlam içi şeylere yoruyorum değil mi? artık world politics finalinde de aynen bunları yazarım.