şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitelerinden birinde kamuoyu yoklaması yapmak için açılmış ankettir. hadi bakalım anket

edit: arkadaşlar, belki en başta belirtmeliydim. ekşi sözlüğün türkiye mozaiği olmadığını ben de biliyorum. amaç burada bulunan insanların fikirlerini görmek.
  • sonucunu merakla beklediğim anket.

böyle bir farkındalık yarattığın için teşekkür ederim yazar arkadaşım.
  • güzel anket. ama tek sorulu olmamalıydı yaaa. biraz daha deşsenize kardeşim milletin homofobisini.
  • her sokak hayvanı haberinde "modern ülkeleri örnek almalıyız" diyen medeniyet aşıklarının bu konudaki görüşlerini fena halde merak ettiğim ankettir. bakalım bu konuda da yüzlerini batıya dönecekler mi? yoksa hayvana batılı, eşcinsele orta doğulu olmaya devam mı?
  • evet çıkmış sonucu. evet de demedim, hayır da demedim, kararsız da değilim.

hatırlatma: ekşi sözlük en çok ziyaret edilen sitelerden biri olsa bile kullanıcıları bu ülkenin %0,01 ini falan temsil ediyor.
  • bir kadin ve bir erkek nikahsiz yasayamiyor hala? ne escinsel evliligi, ne yasasi.

ayrica su an plastik posetlerle ilgileniyoruz yasa olarak. ona daha sira var. beklesin biraz denilebilecek hede.
  • tatava yapmayıp evet'e bastığım anket.
  • evlilik kurumunun aslında ticari ve hukuki bir sözleşme olduğunun farkında biri olarak kendisine çok sıcak bakmayan biriyim. ancak aynı zamanda "hak" da olan bu kurumun eşcinsel çiftlere verilmemesi için bir neden görmüyorum. verin, onlar da başlarını yakabilsinler. giren çıkan evlenene, biz kimiz ki karışalım yani!
  • tatava yapmadan evete basip gectim. yakin zamanda türkiye icin ütopik bir uygulamayi söyle gözümde kisaca canlandirdim. ne bileyim su asansörde yiyisen amcalari düsündüm, birbirlerine olan sevgilerini ve bagliliklarini evlilik ile taclandirmak istemisler, takimlarini giymisler her taraf bembeyaz dekor. firincisindan, bakkalina, emlakcisina bütün esnaf arkadaslari bu güzide ciftin en mutlu günlerinde yalniz birakmamislar.

eger iran olup escinselleri asmaya baslamazsak, rotayi tekrar medeniyete cevirebilsek bile böyle bir seyin toplum tabaninda görülebilmesi icin en azindan 80-100 senemiz var diye düsünüyorum.

bu arada oy oranlari da akp nin neden her secimde sözlükte %25 aldigina güzel bir örnek. fanus yaratiklari sizi.