şükela:  tümü | bugün
 • yasallaşması sonucunda suçsuz yüzlerce, binlerce insan potansiyel suçlu olmaktan kurtulacaktır.
 • sonuna kadar destekleyeceğim oluşumdur.

  bir sürü saçma sapan şey serbestken keyif veren her şeyin yasak/günah/ayıp/ahlaksız/sağlıksız kabul edilmeleri, insanın zaten kısıtlı ve zor olan ömür sürecini daha tatsız geçirmesi için uydurulmuştur.
  hem ne demiş atalarımız?
  ottur günahı yoktur

  esrarkeş olduğum için değil, ama olabilirdim de... neden olmasın? kafası güzel...
 • bu arada zaten rte tarafından da yeterince destek verilecektir bu oluşuma sanırsam.
  neden mi?
  hadi hafızamızı tazeleyelim:

  (bkz: rte'nin 50 kg esrarla yakalanan yeğenine tahliye)
 • gayet elle tutulur ve rasyonel argumanlarla ortaya cikan bir komite. ve fekat uyuz bir yorum yapmak zorundayim: muhatap yanlis. esrar yasagi 1930'larda birinci dalga 1970'lerde ikinci dalga seklinde amerika'da icat edilip daha sonra yurtdisina ihrac edilmis bir yasak.

  turkiye'de mesela bir komisyon kurulacak, bu komisyon bilimadamlarini gorevlendirecek, bilimadamlari arastirma yapacak ve ondan sonra bu arastirmalarin sonucuna gore akilci bir karar alinacak falan saniyorsaniz yaniliyorsunuz.

  simdi bu karar alma surecini dusununce aklima bugunki hurriyet'ten bir haber geldi: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20484036.asp (basligi okuyun resme bakin ve alt basligi okuyun)

  yani ne yazik ki gercekten turkiye'de yasagin kalkmasini istiyorsaniz yapabileceginiz en akillica yaklasim amerika'daki legalize it kampanyasina destek vermek. son derece aci olmakla beraber mantikli yaklasimin bu olduguna inaniyorum.

  tahminime gore amerika'da esrar 15-20 yil icinde yasallasacak, cunku mizrak cuvala sigmiyor. su anda catirt diye yasallastiramamalarinin nedeni "bilmem kac yildir ne bok yemeye yasakladiniz bu mereti?" sorusuyla yuzlesmemek. amerika'da yasallastiktan sonra da dunyanin geri kalanina yayilacak, bir 10-15 yilda cogunluk ulkelerde yasal olur desek toplam 25-35 yil arasi bir surece bakiyoruz.
 • ''kafa yapıyorsa alkol de yapıyor esrar niye yasak ?'' diyerek katılmak istediğim komite.
  edit: imla
 • esrara serbestlik gibi nerede ise tüm dünya'da tartışılan, taraftarları olan hatta bireysel özgürlük ile ilgili anarşist-hippi ilhamlı yoğun içerikler taşıyan bir ortak "insani duruşu".
 • esrarın birçok kişide şizofreniye yol açtığını bilmeyenlerin kurduğu komitedir. direk zihinsel hareketlerde değişiklik yaratan bir maddeyi alkolle bir tutamazsınız. ikisi de "kafa" yapmıyor. "kafa?" diye sorarsınız bir gün.

  ha ben kırk yılda bir içiyorum derseniz bilemem ancak bu maddenin yasallaşması halinde uzun bir süre çok fazla kullananı olacak. keyif için içecek az insan var çünkü.

  hubman'ın bilimsel verileri ile ikna oldum editi:

  http://www.opposingviews.com/…chizophrenia-patients

  http://norml.org/…e-performance-in-bipolar-patients

  http://blog.norml.org/…ry-to-mainstream-media-hype/

  bunu hubman'ın kendisine de söyledim buraya da yazacağım, bana iyi gelmeyen bi madde, ben sevmiyorum ancak araştırmaların olumlu sonuçlar verdiği görülmüş buyrun buradan yakın, have a nice trip :)
 • ezelden beri yandaşı olduğum bir çiçeksever duruşu için destek verilmesi gereken komite.

  ve sonunda tüm devletler bunu yasal hale getirdiğinde esasen devletin de yasakların da gereksiz olduğu anlaşılacak.