şükela:  tümü | bugün
  • ön not: öncelikle başlıkta kullandığım ingilizce terim için siz yazarlardan özür diliyorum ancak mevcut mesleki durumu en iyi açıklayan terim de expat'tir diye düşünüyorum.

malum son zamanlarda türkiye'den yaşanan beyin göçünde inanılmaz bir artış var ve oluşan bu yeni komünitenin de artık belli bir haberleşme ağında buluşmaları ve bir şekilde birbirlerinden haberdar olmaları gerektiğine inanıyorum.

kurulan bu haberleşme ağı sayesinde de gelecek dönemlerde bulunduğumuz bölgelere iş, eğitim veya turistik amaçlı gelecek vatandaşlarımıza yardımcı olabilir hatta psikolojik olarak zor olan bu srüreçte birbirimize de destek olabiliriz diye düşünüyorum.

ayrıca yine bu başlık sayesinde sivil bir örgütlenme kurularak, malum ülkelerdeki -maalesef - eğitimsiz, topluma ayak uyduramamış ve dışlanmış vatandaşlarımızla da iletişime geçebilir ve onlar üzerinde pozitif etki yaratabiliriz diye de çıtayı bir tık daha ileri götürmeyi planlıyorum.

başlangıç aşaması olarak da bu başlığa yaşanılan şehir, sektör ve meslek bilgileri yazılabilir.

ilk taşı atanın günahı olmaz:

ikamet: bremen
    sektör: havacılık
    meslek: elektrik elektronik mühendisi
  • türk olunca expat demiyorlar yalnız. ımmigrant.
  • (bkz: slid)
    danimarkadan selamlar.
  • son 2 yildir bayern'de yasayarak icerisinde bulundugum gruptur.
  • keşke yazarlık olsa da elimizdeki bilgiyi paylaşabilsek dediğim başlık.
  • burada expat - immigrant ayirmayip kara kafa deyip geciyorlar.

stockholm'den selamlar.
  • ikamet: rotterdam

varsa baskalari mesajlari beklerim
  • ikamet: gothenburg

isveçli arkadaşlar yeşillendirsin lütfen.
  • atomium’da kahveler ya da grand palace’ta biralar benden ;)