• her şey 2011'de başladı.

(bkz: ekşi sözlük football manager 2011 ligi)

önce lig oluşturuldu, takımlar seçildi, sonra draftlar yapıldı. uzun uzun takas görüşmeleri yapıldı. galiba en zevkli taraflarından biri de buydu.

o zamanlar steam desteği bu tip bir turnuva için neredeyse yoktu. lig database'ini editör'den kendimiz ayarlamak durumundaydık ama en sonunda ligi oynayıp güzel güzel bitirebildik.

çok meşakkatli, bir maç oynanabildiğinde çocuk gibi şen olan bir ekibimiz vardı, sevdik ki devamı da geldi.

(bkz: ekşi sözlük football manager 2012 ligi)
    (bkz: ekşi sözlük fm 2013 ligi)

orlandu tg cid, bad boy for life gibi artık evlenmiş, yaşını başını almış evde göt göbek büyüten insanların devamını getirme çabasına tanık olamadım, çünkü kader beni aldı başka mecralara götürdü.

işte bu gün bir eskileri yad edip güzel bir lig kurmanın günü. gelin, 4-2-3-1 mi 4-4-2 mi, buna hep beraber bir cevap arayalım.

başvurular için bir yeşil kadar uzağınızdayım.

edit: genşler selam tekrar. bir steam grubu kuruldu. oradan devam ederiz. duyurulardır, oynanma saatleridir, lig standartlarıdır falan hepsi oradan duyurulacak. 16 kişilik bir kontenjanımız var. ilk gelen 14 kişi ile doldu sayılacak, ona göre.

https://steamcommunity.com/groups/esfm2018
  • 'keşke olaydı da katılaydık' ligi.
  • işim gereği hafta sonu kendime daha çok vakit ayırdığım için maçların hafta sonu oynanmasına karar verilirse benim bile katılabileceğim lig.
  • hazır olarak bekliyorum
  • fantasy draft modunda sukela olabilecek lig. haftaya cumadan sonra olursa varim.
  • bir steam grubu kuruldu. oradan devam ederiz. duyurulardır, oynanma saatleridir, lig standartlarıdır falan hepsi oradan duyurulacak. 16 kişilik bir kontenjanımız var. ilk gelen 14 kişi ile doldu sayılacak, ona göre.

https://steamcommunity.com/groups/esfm2018
  • sevgili katılımcı yazarlarımızın vakitleri varsa, videolar çekerek bizimle de maçları paylaşmaları mümkün müdür acaba ?
    oynamaya vaktim yok;ama bu mücadeleleri izlemek isterim.
  • son başvuru tarihi bu akşam olup yarın bu başlık üzerinden katılım yapılamayacak ligdir.
  • benim de katılmak istediğim ancak nasıl yapacağımı bilmediğim lig.
  • tekrar merhaba arkadaşlar. an itibariyle 12 işi olduk, ve ilk lig için 16 sayısına çıkmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

bu anlamda, bazı ayrıntıları vermemin vakti de geldi.

lig draft şeklinde yapılacak, dünya'daki tüm futbolcular seçilebilir olacak.

lig 22 haftalık bir periyod olacak. tabii bu oyun zamanı. :)

maçlar pazartesi ve perşembe akşamları saat 21:00'dan sonra yapılacak

dahası maçlarımız twitch'den canlı şekilde anlatılacak, maçların tekrarı da youtube kanalımızda yayınlanacak.

ve ayrıca maçlar sonrası maçların ve ligin kritiğini yapan bir küçük futbol programımız da olacak.

umarım eğleneceğiz, eğlendireceğiz.

bu anlamda maçların bu pazartesi başlamasını arzu ediyorum. taktikler, seçilen kadrolar derken insanların takımlarının kendi durumunu görmesi için 2 günü olsun en azından.

bu yüzden draftlar için bu geceyi düşünüyorum. akşam saatlerinde draft aşamasının da canlı yayınlanacağını buradan belirtmek isterim. gerekli linkler burada belirtilecektir.

takipte kalın.

ps: şayet maçı oynamam ama güzel ahmet çakar moduna girerim diyen varsa, bana ulaşabilir. :)
hesabın var mı? giriş yap