şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük'ün tek ve en büyük futbol organizasyonu olan ekşi sözlük birinci pazar ligi'nin (esbpl) 16. sezonu öncesinde esbpl takımları ile her haftasonu pazar gününü futbola ayırmak isteyen esbpl'den habersiz veya haberdar ama uzağında kalmış sözlük yazarlarını buluşturacak olan halı saha şenliklerinin 15.'si olacak organizasyon, sözlük zirvesi.

tarih: 25 eylül 2016 pazar
    yer: moda arena
  • 25 eylül 2016 günü, moda arena'da gerçekleşecek şenliktir.

amaç, ekşi sözlük bünyesinde 2002 yılından beri pazar günleri oynanan maçlarla devam eden benzersiz futbol ligi ekşi sözlük birinci pazar ligi'nin 16. sezonu olan esbpl 2016-2017 sezonu'nun hemen öncesinde, esbpl'nin bir parçası olmak isteyen sözlük yazarlarını esbpl takımları ile buluşmasını sağlamaktır.

daha önceki şenliklerde olduğu gibi, tamamen sözlük yazarlarından ve esbpl'de hiç yer almamış futbolculardan kurulacak 6'şarlık birbirine denk takımlar arasında düzenlenen maçlar organize edilecektir.

tüm esbpl takımlarının hazır bulunacağı bu şenlik sonunda, esbpl takımları da draft yöntemiyle kadrolarına oyuncu katabilecekler.

bu arada ekşi sözlük birinci pazar ligi (esbpl) ülkemizdeki ilk düzenli halı saha organizasyonlarından (liglerden) birisi olup, ekşi sözlük yazarları tarafından ortaya çıkartılmış ve ekşi sözlük yazarlarına yönelik bir futbol ligidir. yazarlara özeldir.

ligde şu an 12 takım yer almaktadır, çift fikstürlü lig ayrıca kupa maçları ile birlikte yaklaşık 30 hafta sürmektedir. maçlar istanbul - kadıköy'de (moda halı sahası'nda), her pazar 12-18 arasında oynanır.

şenliğe katılmak için d10s veya lil saint veya dusunen hayvanin onde gideni'ne aşağıdaki şekilde bir mesaj atmak gerekiyor. mesaj içeriği aşağıdaki gibi olursa, takım kurarken çok daha dengeli bir dağılım yapmamıza yardımcı olmuş olursunuz:

............................

örnek mesaj (ve açıklamalar):

"nick: ...
    isim: ...

oynayabilecegi mevki: (kale - savunma - hücum şeklinde belirtilir ise yeterli olur, ekstra bilgi var ise onu da eklersiniz)

kondisyon: örn. 9/10 (her hafta düzenli oynuyorum / artik düzenli oynamak istiyorum / kilo fazlam var / çok koşarım vb.)

tecrübe: (buraya daha önce oynadigi kulüp, lig, altyapi vs. var ise yazilabilir. yoksa 20 yildir halisahalardayim diyip geçilebilir de...)

puan: örn. 3/5 (burada kendinize 5 üzerinden samimice bir puan verin. ne 2 yazın sonra maçta messi gibi oynayın, ne de 5 yazın gelip top ıskalayın. kadroları kurarken önemli bu puan)

telefon: (şenlik öncesi mutlaka arar teyit ederiz)

ek: (isteyen daha detayli açiklama yapabilir, fotografli cv ekleyebilir)"

...

son 4 yılın adeti olduğu üzere; günün kapanış maçı, esbpl süper kupa maçı. bunun için esbpl 2015-2016 sezonu şampiyonu moda cosmos ile kupa galibi crusaders fc karşı karşıya gelecekler. katılanlar onu da izleyerek esbpl'deki takımlar hakkında bir izlenim elde edebilirler tabii.

............................

özet geçiyorum:

tarih: 25 eylül 2016 pazar
    saat: 13.00-17.00 arası (kadrolar ve maç saatleri buradan ilan edilecek)
    saha: moda halı sahası
    maç ücreti: kişi başı 20 tl

bol katılımlı bir şenlik olması dileğimizle...
  • ligin resmi sitesi : esbpl

sub etha üzerinden giriş yaptığınızda ekşisözlük hesabınızla ortama katılabilirsiniz.
  • futbol sever yazarların hayatında en az birkere katılması gereken aşırı derecede sevimli etkinlik. ayrıca esbpl'nin yeni yıldız adaylarının lige giriş kapısı.

25 eylülde moda'da hem keyifli bir pazar geçirip, hem top oynayıp, hem çekirdek, kola, bira, ayvalık tostu eşliğinde goygoyun dibine vurabilirsiniz.

eğer mükemmmel bir orta saha iseniz belki yeni sezonda winterfell'e kurt bile olabilirsiniz .
  • geçen sene de dediğim gibi hem biz esbpl'cileri 5 aylık aradan sonra bir araya getiren, hem de yeni esbpl'ci olma ihtimali olan kardeşlerimizi izleme fırsatı yaratan organizasyon. kadrolar için mesaj atacak arkadaşlara şunu da belirtelim kendinizi puanlarken gerçekten samimi olun, 5/5 diye kendini puanlayıp, sonra topa vuramayan ya da 5/2 yazıp efsane olan adam oldu mu maçın dengesi bozuluyor ki bizim için önemi değil, biz en fazla maçı izlerken "bu mu 5/5 yazmıştı" ya da "oha lan 5/2 yazan adam meşşi oldu" der geçeriz ama sadada mücadele eden diğer arkadaşlar maçta denge bozulup maç tadsızlaşınca keyif almaya geldiği organizasyondan biraz buruk ayrılıyor ki bu da hiç istemediğimiz bir durum. onun dışında nasıl oynadığınız önemli değil, "ben bu lige girerim" diye iddaalı gelenlere de, "bir pazar maç keyfi, birkaç yeni kişiyle muhabbet goygoy yapar dönerim" diyenlere de kapımız açık. futbolu ve muhabbeti hatta ayvalık tostunu seven herkesin keyif alacağı bir pazar olacak. öncekilerde neler yaşanmış merak edenler için bir kolaylık yapayım;

(bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 2)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 3)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 4)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 5)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 6)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 7)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 8)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 9)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 10)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 11)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 12)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 13)
    (bkz: ekşi sözlük halı saha şenlikleri 14)
  • basvurulari devam etmektedir. once entrylerde belirtildigi gibi bana, dusunen hayvanin onde gideni 'ne ve d10s 'a mesaj atarak kadrolara adinizi yazdirabilirsiniz.
  • şenlik gibi şenlik.
    nadya komanaci, taçsız kral pele, fenerbahçeli cemil, beckenbauer... hepsi bu şenlikte olmayacak evet ama inanın burada olsalar hepsi çok eğleneceklerdi. istisnasız.

konsept basit, ben futbol oynamayı severim diyerek ilgili arkadaşlara mesaj atıyorsunuz, şenlik günü kıyafetlerinizi eşinizi dostunuzu alıp geliyorsunuz, gülüyorsunuz, eğleniyorsunuz, oynuyorsunuz ve sonrasında da ligin bir parçası oluyorsunuz. ha aktif oyuncu olarak ligin bir parçası olmayan arkadaşlar var, önemli olan katılmaktı diyenler, şehir dışından gelenler vb. hepsi memnun ayrıldı, bunu onlara da sorun, pişman olmazsınız.

hadi gelin rica ediyorum.
  • merak edenler için ortam bu: https://youtu.be/visbl4sb5z8
  • esbpl ye bayılıyorum ya her zaman aralarına katılmak isteyip düzen tutturamadığımdan katılamadığım bir durum ortada oldugu için katılamıyorum malesef
  • olimpiyat açılışı, şampiyonlar ligi finali, yetenek sizsiniz elemeleri ve daha nice etkinliğin en güzel yönleriyle donatılmış, bir şenlikten fazlası, bir festival.

futbol oynamaktan haz duyan kimsenin sonbaharın ilk günlerinde açık havada moda'da gerçekleştirilecek bu etkinliğe burun kıvırabileceğini zannetmiyorum.

25 eylül'de bacakspor kadrosu olarak ordayız. tribünde alkış tutacak, gol sevinçlerinize ortak olacak ve gözümüze kestirdiğimiz cevherleri kadromuza katmak için girişimlerde bulunacağız.