• not: ben artık düzenlemiyorum. el atıp "ben yaparım, organize ederim" diyen olursa engin tecrübelerimi aktarabilirim.

duyuru:

yeni turnuva yakında...

----------------------------------

turnuva kuralları ve açıklamalar:

-nedir?
    "sadece yazarlar" arasında düzenlediğim hearthstone heroes of warcraft turnuvası. hiç bilmeyenler için, kendisi bir kart oyunu. bilgisayar ve mobil cihazlara ücretsiz indirerek oynayabilirsiniz.

turnuvayı her hafta yapınca katılımcı sayısı azalarak bitiyor. o yüzden arada bir yapıyorum ki azıcık özleyin.*

-nasıl katılırım?
    katılmak isteyen yazarlar, duyuru yapıldığında bana mesaj olarak gönderebilirler. haberdar olmak için başlığı takip etmeniz yararınıza olacaktır. turnuva günü, linkini sadece katılanlara göndereceğim bir chat odasında toplanıp maçlara başlayacağız.

-facebook grubu
    çok gizli facebook grubu kurdum. rahat iletişim ve turnuvadan haberdar olmak için katılmak isteyenler: https://www.facebook.com/groups/352656854893875/

-sistem
    standart mod'da oynanacak. (iki yıldan eski kartlar kullanılmayacak. *)

katılan kişi sayısına göre;

1. seçenek: iki-üç ayrı gruba ayrılıp birer maç yapacaksınız. grupların birinci ve ikincileri play-off oynayacak.

2. seçenek: swiss: tek grup olacak. 5, 7 ya da 9 rastgele kişiyle tek maç yapacaksınız. kazandığınız her maç için 1 puan alacaksınız. en çok puanı toplayan 4 kişi "conquest" sistemiyle play-off oynayacak. swiss aşamasında eşitlik durumunda tek maç ile play-off'a çıkan belirlenecektir.

play-off harici deste sınırlaması yok. istediğiniz deste ile istediğiniz kadar maç yapabilirsiniz. (face hunter hariç!!11bir! *)

-conquest?
    3 farklı karakter ile birer deste seçeceksiniz. bu 3 deste ile de rakibini yenen kazanır. kazandığınız bir deste ile tekrar oynayamazsınız. kaybettiğiniz deste ile isterseniz tekrar oynayabilirsiniz ya da değiştirebilirsiniz. maçlardan önce hangi karakterleri seçtiğinizi rakibinize söyleyeceksiniz. biraz karışık gibi gelebilir, bir örnek ile açıklamaya çalışayım:

ahmet: mage, hunter, warlock
    mehmet: druid, shaman, rogue

seçtiğini birbirine söyler. ahmet hunter ile, mehmet druid ile maça başlar. ahmet hunter ile kazanır. dolayısı ile bir daha hunter seçemez, ikinci maça mage veya warlock ile başlamak zorundadır. mehmet isterse tekrar druid ile oynayabilir, isterse başka bir karakter seçebilir. ikinci maçta ahmet mage ile, tekrar druid oynayan mehmet'i yener. artık ahmet'in sadece warlock ile kazanması gerekmektedir. mehmet, bu kez druid'den vazgeçip rogue ile maça başlar. ahmet warlock ile mehmet'in rogue'unu yener ve şampiyon olur.

sonuç: mehmet oynamayı bilmiyor...

aklınıza takılan bir mevzu, vereceğiniz bir tavsiye olursa bana mesaj gönderebilirsiniz.

son olarak "let the hunt begin!"

-şampiyonlar

-20 mayıs 2016 turnuvasının galibi: dannes
    maçların detaylı sonuçları: 6'şarlı 2 gruptan oluşan lig, play-off
    final maçının videosu

-6 mayıs 2016 turnuvası galibi: agaboy
    maçların detaylı sonuçları: 4'erli 3 gruptan oluşan lig, play-off
    final maçının videosu

-19 şubat 2016 turnuvasının galibi: njord
    maçların detaylı sonuçları: 5'erli 2 gruptan oluşan lig, play-off
    final maçının videosu

-5 şubat 2016 turnuvasının galibi: fabulous bir sey
    maçların detaylı sonuçları: 5'erli 2 gruptan oluşan lig, play-off
    final maçının videosu

-27 kasım 2015 turnuvası galibi: darkpower
    maçların detaylı sonuçları: 5'erli 3 gruptan oluşan lig, play-off

-7 ağustos 2015 turnuvası galibi: jutfory
    maçların detaylı sonuçları: lig maçları, sonuçlar, eşitliği bozmak için yapılan play-off, asıl play-off

-27 şubat 2015 turnuvası galibi: mimar kiz ariyorum
    maçların detaylı sonuçları: lig, play-off

-14 kasım 2014 turnuvası galibi: hplovecraft
    maçların detaylı sonuçları

-15 ağustos 2014 turnuvası galibi: wham city citizen

-13 haziran 2014 turnuvası galibi: flame of feanor

-1 mart 2014 turnuvası galibi: permafrosty

-21 şubat 2014 turnuvası galibi: theodorcih

• 6 mayıs 2016 turnuvasının galibi agaboy oldu. ödül olarak, çam sakızı çoban armağanı back to the future the game hediye ettim. kendisini tebrik ediyorum. final maçının videosu yarın, öbür gün gelir.

ayrıca play-off'a kalma maçında kazanması garantiyken, yere "yogg saron. hope's end" atıp bizi heyecanlara sürükleyen spiritus sanctus gönüllerin şampiyonu oldu.*

ve final maçını yorumlamada, play-off eşleşmesi için geri çekilip gençlerin önünü açan usta, boss jutfory'e de bir alkış alalım.

katılan herkese teşekkürler. bir sonraki turnuvada görüşmek üzere...
  • 24 kişinin katıldığı 7 ağustos 2015 turnuvasının galibi jutfory oldu. saat 8'de başlayıp sabah 5'te biten bu uzun, yorucu maratona katılan herkese teşekkür ediyorum. bir dahaki turnuvada görüşmek üzere. maçların detayları için ilk entry'e bakabilirsiniz.
  • cok pis teror estirmeyi dusundugum turnuva. ama gelirsem estiricem.
  • and the oscar goes to... theodorich!

kendisine ufak bir ödülümüz oldu. bu da kupası :)

final maçının kaydı alındı. yarın youtube'a düşer.

epey keyifli bir turnuva oldu. sanırım her hafta düzenleyeceğiz. ben zaten ilk maçtan elenip skorları gireceğim gibi gözüküyor. seriye 15 kişi ile başladık. gelen mesajlara bakılırsa ikinci turnuva daha kalabalık olacağız. katılan herkese teşekkürler.

edit: unutmadan; yarın karth vader ve gizlinesne üçüncülük için dövüşecek. muhtemelen twitch'ten canlı izleyeceğiz. epey çekişmeli bir maç olacak gibi gözüküyor.
  • bir kez daha şansımı deneyerek ilk gruplarda eleneceğim turnuva. hadi bakalım.
  • ilk turda , önce warrior ardından da warlock deckimle 2-0 kaybettiğim turnuva oldu. çok güzel oldu , keyifli oldu. bir dahakini sabırsızlıkla bekliyorum. katılmayan çok şey kaçırdı.
  • ben eğlendim , ama oyundaki unbalance 'abi'ler sağ olsun , üç kuruşluk destelerimiz heba oldu .

yönetim istifa.
  • beklediniz, sabrettiniz ve ufukta gandalf göründü! yeni turnuva 7 ağustos cuma günü!

(bkz: #40501844)
  • ilk turnuvadan bugüne kadar tüm turnuvaların organizasyon sorumlusu, aranjörü, yönetmeni, ışıkçısı ve kameramanı flame of feanor'a emekleri için çokça teşekkür ediyorum. turnuvanın tam sayıyla oynanması için adam kendini hasta etti.
    ayrıca katılan tüm arkadaşlara teşekkürler. çok keyifli bir turnuva oldu. katılmak isteyen ama katılamayanlara da bir dahaki turnuvayı kaçırmamalarını tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap