şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ekşi sözlük hesabının çalınması)

30 ağustos itibariyle mağduru olduğum olay. birisi haberim olmadan benim adımla entry giriyor. tanıdığım hiç kimseyle bilgilerimi paylaşmadığıma göre bu nasıl olabiliyor. hesabı kapatmaktan başka bir çarem var mıdır bilmiyorum. yardımlarınızı talep ediyorum.

edit: biyolojik saat tamircisi'ne teşekkür ederim. şifre değişikliği yeterli olur umarım. merak ettiğim bu nasıl olabilir. bu hesap üzerinden suç teşkil eden bir şey yazılsa sorumluluğu kime ait olur. yetkililerin dikkatine sunmak isterim.

edit2: ilgilenenlere teşekkür ederim.
  • eğer hesabı çalan adamsan çok mantıklı bulduğum hareket.
  • şifre değiştir ile aşılabilecek bir sorundur.
  • entry sonuna gerçek hesap sahibini belli edecek bir imza atılırsa, ortaklaşa da kullanılabilir.. kardeş de oynasın azıcık..

* öz şizomemet tarafından yazılmıştır.*
  • üzücü durumdur lakin çalan kişi güzel entry'ler yazıp debe'ye sokturuyorsa fazla ellenmemesini ve üzerine gidilmemesini gerektirir.
  • üye olduğunuz her web sitesine aynı şifreyi girmemek bir önlem olabilir. sonuçta sizin şifrenizi ille de hash'leyip kaydetmek zorunda değil site sahibi. bundan kaynaklıdır demiyorum ama bi önlem...
  • play store daki resmi olmayan ekşi uygulamalarından birisini kullandiysan, başına gelmesi olağan durumdur. bununla ilgili yönetim açıklama yapmıştı. bir bak derim.
  • önceki gece birisi ekşi sözlük hesabıma girip tüm entry lerimi sildi ve e-posta hesabımı değiştirmeye çalıştı. var olan e-posta heabıma gelen uyarı ile durumu farkedip şifre değişikliği yaptım. ancak hesabıma giren kişinin şifreyi bildiğini sanmıyorum. başka bir açık üzerinden hesabıma girmiş ve entry lerimi silmiş olmalı. artık yazdıklarım kendisine nasıl battı ise!