• aylarca ekşi sözlük bünyesinde çaylak yazar olarak yazar olacağını günü bekleyen, günlerce ve aylarca, hiç usunmadan her gün hesabını kontrol eden bireyin bir gün, hiç beklemediği bir anda yazarlığının onaylandığını görmesi, önce sevinmesi, şuursuzca bir takım hareketlerde bulunması, ve sonrasında aslında bundan hiç tat almadığını, asıl zevkin, güzelliğin o yazarlığının onaylanıp onaylanmadığını merak içerisinde beklediği süreç olduğunu anlamasıyla birlikte gerçekleştirebileceği eylemdir. bunun sonrasında çaylak statüsünde tekrar sözlüğe kayıt yaptırıp aylarca onay alıp almadığını kontrol ederek aynı süreci başa alması kuvvetle muhtemeldir.

ayrıca: (bkz: hesabı kapat)
  • 2005 yılında yazar olduktan sonra bir anlık gazla sinirlendikten sonra yaptığım eylem.
    2010 yılında tekrar yazar oldum, aradaki dönemde yazar olsaydım bana katacakları ve benden çalacaklarını sorgulamıyorum ama.
  • biraz sonra yapacağım şey.

anasını satayım, kafa dağıtmaya geliyorum bir bakıyorum sol frame'e... oohooo... türbanlıların şöyle olması, chp'lilerin böyle olması, akp'nin şunu yapması, kemal kılıçdaroğlu'nun bunu yapması, rte'nin bunu demesi. bir sidik yarıştırma telaşı, bir kompleksler. kendini kanıtlama çabaları. kendisi gibi düşünmeyenleri göt etmeye çalışmalar falan. ne kadar meraklıymışsınız, birbirinizi bir kaşık suda boğmaya? gerçekten bu kadar tahammülsüz müsünüz, birbirinize karşı?

tamam, amına koyayım. hepiniz çok biliyorsunuz. müthişsiniz. bravo. her şeyin en iyisini siz biliyorsunuz. dinciler re re rö, laikçiler hede hödö. harika. ne kadar yaratıcı, ne kadar sofistike, ne kadar derinlemesine düşünülmüş şeyler. harcanıyorsunuz siz bu olgunlukla, bu zeka ile, buralarda. vallahi bak.

- sen kendin ne katıyorsun, nasıl entry'ler giriyorsun da bize kulp takıyorsun, hödük?

+ hadi diyelim bir şey katmıyorum, ama en azından mal mal başlıklarla, entry'lerle, yorumlarla kaliteyi daha da aşağı çekmiyorum.

- ee, hesabını kapasan ne kapamasan ne? sanki sen hesabını kapatınca her şey değişecek. hem gitsen ne, gitmesen ne? sanki çok sikimizde.

+ bir şeyler değişsin diye kapatmıyorum, zaten. bu basitliği görüp moralimi bozmamak, hatta bu zavallı muhabbetlerin döndüğü yere mevcut seviye ve kalitenin üzerindeki entry'lerimle katkıda bulunuyor olmam vicdanımı rahat ettirmiyor. hem umrunda olsun diye giden kim, yarrağım? canmı sıkıldı, ondan gidiyorum. gitmeden önce de son bir kez ne mal olduğunu söylemek istedim.

- çok tantana yaptın. git madem.

+ tamam. hadi eyvallah.
  • ekşi sözlüğün neden oluştuğunu bilip, şuanki boş başlıklara ve sığ yazarlara dayanamayan, süper, mükemmel, kültürlü, görmüş geçirmiş yazarların yaptığı eylem.

ayy ekşi bozdu amınakoyim.
  • yapmadan önce şu uyarıyı okumak gerekir.

"dikkat: hesabınızı kapatmanız geri dönüşü olmayan sizi pişmanlıktan pişmanlığa sürükleyebilecek bir eylemdir. tarih "hesabımı kapatın" deyip yıllar sonra "ya ne güzel entry'lerim vardı, nickim ne şirindi" diyenlerle doludur. bu yüzden yapacağınız eylemi etraflıca düşünmüş olmanız, öyle sevgiliye trip atayım ya da arkamdan ağlasınlar üzülsünler diye yapmıyor olmanız önemlidir.

hesabınızı kapatmanız ve/veya entry'lerinizi silmeniz bu bilgilerinizi hukuki mercilerin erişiminden kurtarmayacak, entry'leriniz arşivde bu işler için belli bir süre muhafaza edilecektir.

hesabınızı kapatmadan önce entry'lerinizin yedeklerini indirmeniz tavsiye edilir."

düzeltme: artık bu kural iptal edilmiş 24 saat sonra giriş yapınca tekrar aktif oluyor hesap.
  • bu eylemi gerçekleştirdiğinizde sizi şu manidar satırlar karşılar:

nobody said it was easy
    it's such a shame for us to part
    nobody said it was easy
    no one ever said it would be this hard
    oh take me back to the start

--"the scientist" / coldplay
  • bir merakla ya da bir sinirle de olabilir yapılan eylemdir. üstteki entryi okusaydım yapmadan önce iyi olurmuş.
    zira ekşi sözlük ekibine hesabımı kapatın beni yok edin diye mail atmamın ardından ışık hızı ile hesabım kapanmıştır. sonrasında ise "hemen de kapatmışsınız, sadece bakmak istemiştim kapanıyor mu diye. şimdi de geri açın lütfen." mesajım ile hesabım tekrar açılmıştır.
    şimdi ise ne istediğimi bilmiyorum. belki tekrar mesaj atarım. "istediğimde hesabım geri açılıyor mu diye merak etmiştim. açıldığını gördüğüme göre geri kapatabilirsiniz..." diye.
  • zaman-ı evvelinde yaptığım şeydi.
    vakti geldiyse güzel olabiliyor. ferahlık verebiliyor...
hesabın var mı? giriş yap