şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir proje ya da bir talep.

  haber sitelerinin yorum sayfalarından farksız bir hale gelen ekşi sözlük'ü okumayı özlediğim zamanlara geri getirme iddiası taşıyan fikrim.

  fikir şöyle ki, kutsal bilgi kaynağı'nda bir parça olma amacını taşıyan bir iki şey karalayan yazarları ayrı bir moderasyon* ile bir iç halkaya inner circle*'a alalım. en iyi espriyi bulmaya, en iyi lafı koymaya ya da sinirlendiği bir olay karşısında en kallavi küfrü yazmaya çalışan yazarların deşarj olma platformunu elinden almadan ekşi sözlüğün özünü bir iç halkaya taşıyalım.

  başlık tıklandığında şükela modunun yanında inner circle modu bulunabilir, bu genel toplumsal beğeni ile şekillenen şükela'nın yanında reyting'lerdeki ab sınıfına benzer ikinci bir listelemeyi sağlar. bu mod inner circle üyeleri girilerinin, inner circle üyeleri tarafından oylanma sırasına göre listelemesini içerir.

  çok zor da olmaz sanki; iki class, bir pointer, bir kaç zeytinle halledilmeyecek bir şey değil. tamam dürüm olsun.

  dip not 1: moderasyonun yazar alımında işgücü sıkıntısı yaşadığını bildiğim için belirli bir karma puanı ya da 3 inner circle yazarın referansı gibi az iş gücü gerektiren bir moderasyon olabilir burada.

  dip not 2: inner circle ifadesini başlıkta asıl amacı anlatması açısından özellikle seçtim. buna uygun aklıma gelen ilk ifade ekşi sözlük'le uyumlu olması açısından mayhoş mod idi.