şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendileri her soru-cevap etkinliğinde gizlendikleri yuvalarından dışarı çıkıp "bu kim amk, neden bunu getirdiniz, sözlüğün anasını siktiniz" gibi cümleler kurarak, bir dahaki soru-cevap etkinliğine kadar yuvalarına geri dönerler.

  ekşi sözlük öyle bir platformdur ki, bu jürinin tanımadığı, tanısalar da sevmedikleri isimlerin sözlükte anılması dahi yasaklanmalıdır. onlar solda gördükleri ilk başlığa tıklayıp "bu kim amk" yazarak sözlüğün iğrenç, pislik, lümpen ve cahil kesimini bir anda kendine getirir ve aydınlanma yaratırlar. bu kutsal görevlerinden asla taviz vermezler.

  bunların bir önceki versiyonu dağda evlatlarımız ölürken jürisiydi. onlar da gündemi meşgul edecek konunun yeterince önemli olup olmadığına karar verirlerdi. azalarak bittiler. güncellenmiş versiyonu olan internetstar jürisi ise yine aynı şeye karar veriyor ama kıstas kendileri. evet evet. o kadar.
  "yetti amk sikicem konuşmayın, sevmiyorum ben bunu." en sağlam argümanlarıdır.

  ama helal olsundur. sırf ulvi görevini yerine getirmek için, sevmediği ve ilgilenmediği bir konunun başlığına yazı döşenmek her yiğidin harcı değildir.

  yani diyeceğim o ki, siz siz olun kısa zamanda bu jüriye beğendirmeye uğraşın. mazallah yarın bir gün sizin için de bu kim amk yazıp sizi feci şekilde utandırabilir, intihar etmenize yol açabilirler.