• haftanın 5 günü saat 9-17 arası 5000 tl ücretli iş arayan arkdaşlar benimle irtibata geçsin beraber arayalım.
  • mal mal insanlarin mal mal yorumlar yaptigi hede.

arkadasim hayatinda hic issiz kaldin mi, hic sigara parasi alamayacak duruma dustun mu, hic disari cikip iki bira icmeye hasret kaldin mi, ulan herseyi gectim calismamanin normal bir insana verdigi rahatsizligi yasadin mi ?

hadi bunlar bekar insanlarin derdi peki evli bir insanin issiz oldugunu dusundun mu ? eve goturebilecek, eve gidince yasayacagin hic bir boka yaramayan adam psikolojisini yasadin mi ?

ailenizin parasiyla suan okuyorsunuz, istediginiz zaman yiyisip, istediginiz zaman altiniza sicana kadar yiyip iciyorsunuz. yapin afiyet olsun zaten bu donemde bunlari yapin ama adam gibi is arayana neden laf edersiniz sayin amina kodum ergenleri? gelmissiniz hala formatti, duyuruydu, sozluktu, inanma seni sikecekti mal mal konusuyosun. sokayim.sozlugunuze de formatiniza da. sana ne zarari var bu baslikta is arayan adamla, ona is vermek isteyen adamin.
  • edit:özellikle bu sefer ekşici dostlardan hem iş hem de güzel dilekler içeren çok sayıda mesaj aldım.arkadaşlar ciddi söylüyorum gerçekten çok güzel insanlarsınız.hepiniz tüm sevdikleriniz ile birlikte sağlıcakla kalın.

sadece hafta sonları ve akşamları olmak üzere istanbul avrupa yakasında,

alçı,
    boya-badana,
    laminant parke,
    kırık dökük tamiratı,
    ufak tefek elektrik işleri konusunda hizmet vermekteyim.çevrenizde ustaya sorup aldığınız fiyat ne ise yarısına yaparım.

ve size evinizi temiz alıp temiz bırakma garantisi,iş bitiminin ardından uzun süre kullanım yapabileceğiniz bir işçilik güvencesi sunuyorum.

yaklaşık 15 yıldır tadilat işindeyim. niyetim hem kendim üç beş bir şey kazanmak,hem de sizi soymaya çalışıp üstüne adam gibi iş yapmayan “ustalardan'' kurtarmaktır.

saygılar,sevgiler...
  • herkesin stajyer aradığı ağ.

arkadaşlar stajyer dediğimiz kişi türkiye şartlarında, okurken pratik yapma ihtiyacıyla kısa süreli çalışandır.

para vermemek için utanmadan "stajyer arıyoruz." diyip emek hırsızlığınıza kılıf ayarlıyorsunuz kendinizce.

bu yaz iki farklı şirkette toplam 3 ay staj yaptım. ikisi de yol + yemek üstüne az da olsa bir harçlık bile verdi. ama başka şirketlerde bunların hiçbirini alamayan arkadaşlarım da vardı.

biraz insanlık. el insaf!
  • 37 yaşında, evli, 2 çocuk sahibi, %45 engelli bireyim. izmir yada istanbul avrupa yakası (bkz: beylikdüzü) kurumsal firmaların, engelli kontenjanında açık olursa değerlendirmek isterim.

işletme meznuyum, deneyimlerim; satış destek uzmanlığı ve idari işler. (bkz: autodesk)'in türkiye distribütöründe, 7 yıl satış destek uzmanı olarak çalıştım. tüm yazılımların türkiye siparişlerinden, dağıtım organizasyonundan, finans takibinden ve ithalatından sorumluydum.

bir gayrimenkul firmasında, 3 yıl bina yönetimi, kiracı ilişkileri ve idari işler uzmanlığı yaptım.

3 sene de, bir yapı markette müşteri danışmanlığı ve kasa müşteri danışmanlığı yaptım.

şuan bir holdingte satış geliştirme ve operasyon sorumlusu olarak görev almaktayım. evden çalışma olduğu için, hafta sonu izin kullanamama, akşam geç saatte veya sabaha karşı mesai bitişleri olduğu için ailemle birlikte zaman geçirememekteyim. bu yüzden aktif iş arayışı içindeyim.

engelime gelecek olursak; (bkz: ankilozan spondilit) hastasıyım ve doğuştan tek böbrekliyim. çalışmama ve araç kullanmama herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. sadece uzun süreli ayakta ve ağır iş grubunda bulunan işlerde çalışmam sakıncalı. vakit ayırdığınız için, teşekkür ederim.

debe edit: çok fazla sayıda, belediye ve e-kpss mesajları geliyor, teşekkür ederim. belediye sözleşmeli personel alımlarında liyakatsizlik almış başını gitmiş durumda. beylikdüzü belediye ibb personel yönetim aş ve diğer tüm iştirakler de her gün onlarca engelli ilanı açmalarına rağmen, içinde 1 milyon başvuru bulunan aday havuzuna yönlendirmekte. kısacası içeride akraba, ya da parti bağlantısı yoksa imkanı olmayan bir eylem.
  • iş hayatı için fazla ahlaklıyım. bu yüzden işsiz kaldığımı fark ettim. şimdi bazı farklı durumlar ortaya çıktı ve ben ne iş olsa yaparım abi demeye başladım. evet, yalnızca ahlakı oturmuş bir işverenle...

ne mesela?

-üniversite mezunu, tecrübeli, yabancı dili olan aday arayıp asgari maaş teklif edecek kadar yüzsüz olmamalı bence bu işveren.

-mesai bitimini bekleyip özellikle son dakikada acil iş verip ekstradan saatlerce işçiyi çalıştırmamalı örneğin.

-iş ilanına "görüşmeye geldiğinde sigortadan, maaştan, izin günlerinden bahsetmeden önce şirkete neler katabileceğinden bahseden" gibi maddeler ekleyip daha ilk adımda personeli ezmeye çalışmamalı mesela. sen ne katıyorsun o personele? bu karşılıklı bir alışveriş: iş yaptır/para öde.

-esnek çalışma saatleri isteyen işverenler esnek ödeme koşulları üzerine de görüşme yapabilirler bence mülakat esnasında.

-yan haklar adı üzerinde haktır. hediye değil.

-çalışana ailenin bir parçası diyip şirketi sahiplendirmeye çalışırken bir yandan da "beğenmeyen siktirsin gitsin" dememeli mesela müdürler, patronlar... uyum içinde ve daha verimli çalışmak için herkesin adım atabileceği bir orta yol bulunabilir. bunun için de aile olmaya filan gerek yoktur. iş ortamında aile değil, ekip vardır. ekip de bu kafayla yönetilmez. "bu sorunu çözmek için neler yapabiliriz" ile yönetilir.

-bazı ilanlarda aslında hiç de gerekmediği halde bayan çalışan ve presentable kelimelerini üstüne basa basa geçirmemeli işverenler. "burada çalışsak bol bol tacize uğrarız" ampulü yanıveriyor hemen. çünkü o işi hem kadın hem erkek yapabilir ve açıkçası temiz ve işe uygun olduğu sürece kişinin ne giydiği pek de önemli değildir. (mesela benim mesleğim olan editörlükte bunlar gerçekten de hiç ama hiç önemli olmayan konular ama nedense güzel bağyan editör arayanımız bol.)

-gecenin 2'si, sabahın 5'i gibi saatler çalışma saatleri değildir. (vardiyalı çalışmaları saymıyorum, standart mesai saatleri ile ilgili söylüyorum.) bu saatlerde çalışana mesaj atılmamalı, çalışan telefonla aranmamalı, bu iş taciz noktasına varmamalı ve cevap alınmadığında da çalışanı azarlama, maaş kesintisiyle tehdit etme gibi eylemlere başvurulmamalı. o çalışan zaten işini ve çalışma ortamını seviyorsa işini hevesle yapar. kırbaçla insan çalıştırılmaz ve birinin çalışanınız olması, size onu 7/24 keyfinize göre kullanma hakkı tanımaz.

-iş ilanındaki tanıma göre 3 farklı personelin yapması gereken işi tek kişiye yaptırmaya çalışan işverenler, aldıkları personele de 3 kişilik maaş teklif etmeliler. çünkü adil olan budur.

-bu da adamım sir richard branson'dan gelsin

bu maddeler zamanla artırılacaktır, evet. çünkü hem çalıştığım, hem iş aradığım zamanlarda iş ahlakı ve karakteri oturmamış bir üstle karşılaşıp duruyorum ve kendini bir zamanlar çok çalışkan olarak tanımlayan ben artık her işe şüpheyle yaklaşıyorum.

evet çaycılık da yaparım şu noktadan sonra, çünkü belli ki benim görev alabileceğim birkaç sektöre kıran girmiş durumda. ama yine de iş ahlakı oturmuş bir kıraathanede çalışırım.

lanet olsun ülkedeki işsizlik seviyesine ve bundan dolayı her türlü saçma sapan dayatmaya evet diyen çalışanlara...

not: bu süreçte çiçek gibi yöneticiler olmadı mı? en alası oldu. işten bir halt anlamayan tembel çalışanlar olmadı mı? onların da en alası oldu. bu sitem yazısı yalnızca "adı lazım değil" yöneticiler için yazılmıştır. diğer herkes dava kardeşimizdir.
  • ingilizce bilen çay çorbacı arandığını görmem sonrasında beni benden alan ağ.

yuh lan. adam bir miktar da olsa ingilizce bilecek, sonra gelip birden fazla çalışma yürütecek, sonra bir de ofisin çayını kahvesini servis edip gündelik temizlik falan yapacak. sonra da asgari ücrete talim.

ulan inşallah iflas eder de aynı pozisyonda işe başlarsınız at kafaları. bu kapitalist düzenin de ta amk ben.
  • bugün üşenmedim, saydım ve şubat'tan itibaren 200 farklı yere başvurmuşum (kariyer siteleri+cv gönderme) ve bu başvurular önüne gelene başvurma tavrında olmayan başvurular.

insan gerçekten sorguluyor böyle durumlarda "neden okuyoruz ve ne için bu kadar çabalıyoruz?" diye.

sonra hiçbir şey olmamış gibi "başvur" tuşuna tıklamaya devam ediyorsun.
  • iyi niyetli insanları tenzih ederim ama burda bi kaç tane kötü tecrübem oldu.
    işsizlik kötü. hem de çok kötü.
    kariyer sitelerindeki başvurulardan da bi sonuç gelmeyince ya da biz sizi ararız modunda yanıtlar alınınca daha da karamsar bi tablo çıkıyor ortaya.

hal böyle olunca da burdan yazılan entry'lere bakılıyor ve tutumun farklı olacağını düşünüyosun.
    hani şu ilk telefon ya da görüşme sonrası kaybolan tiplerin olmayacağını hayal ediyosun.

ama öyle olmuyor işte. baya burdan ilan veren adam diğer o kariyer siteleri kesiliveriyor bi anda. bunun böyle olmaması gerektiğine inanıyorum. eğer verdiğiniz ilanın peşine düşmeyecekseniz, buraya hiç yazmayın.

saygılar.

tanım: iş ağımsı
  • sanırsın ülkenin yarısı developer, burası da silikon vadisi. yok mu amk bir tane pimapenci ihtiyacı olan?
hesabın var mı? giriş yap