şükela:  tümü | bugün
  • böyle bir şey duydum geçenlerde. insanlar şöyle diyor:

“yaa işimiz gücümüz var kardeşim kim bu kadar şeyi yazacak ve okuyacak? bkz ver geç!!!”

yazmak ve okumak gibi güzel bir eylemi kötülemek bence hiç hoş bir davranış değildir ve toplumları geriye götürür. öte yandan haklı oldukları konu ise; düzenli olarak kaliteli bir şeyler yazmak istiyorsanız hayatınızdan biraz feragat etmenizin gerekmesidir.

uzun bir yazı yazmak nerden bakasanız bir 20-30 dkyı bulmaktadır ve tabii bunun bir de ön araştırması vardır. haa diyeceksiniz, “millet direkt (bkz: x kim amk) diye entry girmekten sözlüğün boku çıktı”. evet boku çıkalı çok oldu ama hala bu güzel yeri tam anlamıyla kullanan güzel insanlar mevcut.

“ekşi sözlük is nothing but a waste of time” kalıbını çıkararak sözlüğün aslında bir zaman kaybı olmadığını belirtmek isterim. asıl zaman kaybı olan şey kendini bilmez yazarların yazdığı yazılar ya da sadece ve sadece (bkz: bkz) verdiği çöp entrylerdir.

şimdi sen hiç öyle yazmadın mı diyeceksiniz, evet yazdım ama içinde en ufak bir zeka ve espri olmayan, kalitesiz bir şey yazmadım. espriden kastım şu da değildir: (bkz: baran 14 yaşında ve arkadaşları ona einstein diyor) ekşi lugatında espri; ince bir kelime oyunuyla yapılmış bir söz/tanım/ifade olmalıdır.

boynumuzun borcu ise; tüm bunları yaparken kullandığımız dilimizi(türkçe) ya da hangi dili kullanıyorsak onu tam anlamıyla, hakkını vererek kullanmaktır.

kaliteli bir biçimde yazmaya devam!

umarım siz (güzel ve küfürsüz yazılar yazan arkadaşlar) beni anlar ve ses verirsiniz...