şükela:  tümü | bugün
  • eksi sözlükte yazar olunca adam olduğunu sananları pek siklemeyen gruptur. triplere bak. sanki devleti kurtarıyor haspa. kırmızı küçük düğmeye basıp kaparsın çok işine gelmiyorsa. hisse ortağı mısın pezevenk?
  • hiçbirşey umrunda olmayan insanlar. sözlük teması değişti, sonra ekşi normallestirici seklinde bir eklenti gelistirildi. chrome'a yukledim, eski temayı kullanmaya devam ediyorum. telefonda ufak bir sıkıntı var, o da çok onemli degil.

entry silme kampanyasi falan baslatmissiniz, sözlüğün degismesini istemiyorsunuz anladık. eksi seylerde entryleriniz gozukmesin istiyorsunuz. onun icin de ayarlarda bir secenek mevcut.

entry silince ne oldu? protestocu birkac yazar sutlandi. değişim istemediginiz halde kendiniz bu işe ön ayak oldunuz. zaman içinde gidenlerin yerini yeni yazarlar dolduracaktir.

arkası kahvaltidan sonra.....

.......

her yeni gelen yönetim, -bence ne kadar gereksiz de olsa- kendi adını duyurmak ister. sözlük yönetiminin yaptığı, yapmaya çalıştığı da bence bu. tema değişikliğini ben de sevmedim. ama ekşi normalleştiriciyi uyguladıktan sonra benim için sorun çözüldü. ama sanıyorum ki başka sorunlar da varmış. mesela tanımlar ya da bir takım eski kuralların geri dönmesi... bunun çözümü topluca entry silmek değildir. tepki göstermek için bu yöntem seçilince olay biraz da 'bizim sırtımızdan para kazanıyor'a geliyor ki bu da sözlüğün yıllardan beri yaptığı iş. daha önce de yazdığım gibi buradan 1 milyon tane de tanım silinse, bir miktar yazar da eksilse burası sürüp gider. bir çok çaylak var ve bunlar da işleyişi biliyorlardır diye düşünüyorum. sistemin çarkları çalışır, çomak sokmaya çalışan dışarıda kalır.

bir kaç yazar mesaj atmış. 'akp'ye mi oy attın?, çok acımasızsın, sen 20 bin entry yazdın da ne oldu?' gibi...

reklamlar vardı, adblock ile engelledik. tema değişti, ekşi normalleştirici kullandık. adamların tek derdi, yöneticilere laf sokmak olmuş. dürüm theatre falan.

'vardır böyle profiller' deyip entrymi sonladırırken hepinize saygılarımı sunuyorum.
  • (bkz: zaten siklenmiyorumcular)

edit. ben burada kendimden bahsediyordum ama kendilerince siklenmediklerini düşünenler olmuş olabilir, lafım onlara değil.
  • goruyoruz ki, sabaha aksam kanzuk'u rte'ye benzetmek icin sidik yaristiran demokrasi savascilari, buraya gelmis kendilerine katilmayanlari kategorize etmekle mesgul.

ne oldu len? size taraf olmayan bertaraf mi olur?

dalyaraklara bak len. gidip silsenize olm entrylerinizi siz hala baslik acmakla ugrascaginiza.
  • hayatında bir entry'si hakkında bir kişiden bile "teşekkür ederim, yazdığın şey işime çok yaradı" anlamında bir mesaj almamış heyecanlı bir gencin profil derlemesidir.
  • kategorilerden hiç birine uymadığımı fark ederek yeni bir kategori eklemek durumunda kaldığım yazar profilleri.

canından bezmişler: içinde bulunduğum gruptur. hayatında o kadar ıvır zıvırın mücadelesini vermektedir ki bir cephe de burada açamaz. misal ben bir yandan mobbingle uğraşırken bir yandan acilinden farklı bir dil öğrenmeye, bir yandan antin kuntin prosedürleri yerine getirmeye bir yandan da 2 ay içerisinde düğün planlamaya çalışıyorum. evet, temalar da yapılanlar da bok gibi ama hiç uğraşacak enerjim yok valla.
    bu arada insanları sınıflandırmak ne kolaymış lan.
  • kendi gibi düşünmeyenleri aklı sıra sınıflandırıp bu sınıflandırmalara da küçümseyici tanımlar yakıştıran aşırı uçlarda gezinen bir embesilin serzenişinden ibaret olan profillemedir.

çünkü herkes illa bu embesil gibi düşünmek zorunda. zo-run-da. anlamadınız galiba.
  • get a life 'cılar var bir de.

işte onlar en güzel profilin insanıdır.

tema, ekşi şeyler, entry silme zorlukları, çaktırmadan uyanıkça değiştirilen sözleşme, vb. iyi güzel de, bu olayın temelinde "ulan yazıyı biz yazıyoruz, pezevenk bmw'lerde, californialar'da" kıskançlığı var. yok diyen kendini kandırır.
    kendimizi kandırmayalım şimdi.

bizim paramızı, hakkımızı yiyor boyutundayız yani.
    yedirmeyin güzel kardeşim.

eh, biraz sesimiz duyuldu da, temaya seçenek, paylaşımlara "onay" kutucukları filan geldi, fena da olmadı. günün sonunda mal adamın. iyi günündeyse, canı isterse, yapar. yoksa ne mecburiyeti var. sen-ben gideriz, başkası gelir. sermaye bol.
  • entrylerini silen insanların şu anda başardığı tek şey bizim gibi okurların zevkinin içine etmek oldu. karşı çıktığım yok, eylem olacaksa olsun ve silip terk etsinler buralar da kurusun gitsin fakat eylem adına her bir bokunu silip sonra tekrar yazmaya başlayanlar sözlüğe zarar falan vermiyor. o yazıları okuyan okudu zaten sen tekrar tekrar her başlığa bir entry yazınca yine kazanıyorlar yine kazanıyorlar.
    sözlük yönetimi tarafında mıyım? hayır
    senin tarafında mıyım? sözlük direnişindeki kişi profillerini çıkarıp analizcikere sövüyorsun, iki yüzlülüğünher cümlende tekrar belli oluyor. haydi onu geçtim yorum yapıyorsun diyelim; her yanıta ayrı bir laf sokma girişimindesin, çocuk gibisin.
  • ben zaten hep 50 liralık kullanıyordumcular:

bu ismi koydum çünkü yukarıdaki grupların hiçbirine uymadığımı fark ettim lan. inciden geldim buraya, üçüküncü nesil yazarlığımı şutladı ibneler,inciden atılmayı başarmakta bir iştir, dötüncü nesil olarak bir hesabım durur hala yıllardır bir kez açıp girmişliğim yok.

orası boka sarınca buradan bir arkadaşın yedek hesabı üzerine intikal ettim ekşiye.burada kanzuk'a para edecek zerre fikir ve entry üretmiyorum.mynet chat ve fıkralarla türkiye sentezi bir kıvamda kullandığım kafa dağıtmalık bi platform.entrylerimde yarrak kürektir.aha bak yemin ediyorum kanzuk neymiş ssg ne iş yapmış falan daha bugün yeni öğrendim sol portaldan olayı. okuduğumdan çıkardığım özet saruman etkisinde kalan theoden'in (ssg) kulağına fısfıslayan wormtongue oluyor bu kanzuk efendi.adamın sözlüğü ele geçirişinden rpg oyun yapılır.bu arada inci boka sardı derken öyle böyle değil, millet üçüküncüleri beğenmezken şimdi analtıncılar seksinci yok bebişinci anan zaaa xd doldu oralar.bu gidişle burası da aynı akıbette olacak.

şu an ekşinin tek esprisi çaylak mekanizması ve uzun süreli bekletilme ile bir göz boyama,heyooo yazar oldum sevincinden mütevellit ilk 1 ay boyunca entry kastırma sevdası.yani şu çaylak bekleme olayı kalksa,bütün pr direkt çöker,buranında bir albenisi kalmaz. herkes popi olmak istiyor şimdi, o twitter'lar instagramlar boşuna açılmıyor panpalar. lakin bu husus ekonomide inşaat sektörüne yatırım yapan türkiye gibi olacak işte,millet hevesini aldıktan sonra orjinal şeylere yönelecek, bunları bulamayınca da öfff bu ne amk sıktı sözlük modunda gene bu davaya entegre olacak.

bu kadar kısa sürede kanzuk'un yapabileceği 2 şey var, ya yazar sirkülasyonunu devam ettirip incinin düştüğü hatadan kendisi de nasiplenecek, para edecek fikir aradığı tüm başlıklarda bulabileceği tek şey anan zaa xd olacak, ya da yazarların isteklerine boyun eğecek.

ikinci ihtimal pek olası değil. kanzuk okuduğum kadarıyla bir site admininden çok tacir. bu yüzden 'gardaşım sende burdan marjinal fayda alıyorsun karşılığında diyor ' siz isyan edince.bu heriften patron yapsan mesela bir işi yaptığı için çalışanına teşekkür etmez,lan ben zaten o işi yapsın diye maaş veriyorum ona der. şimdi bu herifte kabahat yok,vatandaşlık dersine giren bedencide , rehberlik dersinde geometri testi çözdüren matematikçide suç.böyle bir eğitimden ahmet şerif izgören çıkmayacak tabi ki, işte çıka çıka kanzuk çıkmış.ikinci husus ise kanzuk firmalarla reklam bazlı çalışıyor. bu firmalar bir siteye reklam vereceği vakit iki şeyi görmek ister, yeterli marka tanıtımı ve kendilerine yönelik olumsuz bir durumu bertaraf edecek denetim mekanizması. ben şimdi kapitalist x firması olsam ve kanzuk'un yazarlar karşısında geri vites yaptığını görsem 2 kere düşünürüm ekşiye reklam verirken.lan burda özgür platform varmış arkadaş derse adamlar biliyor ki o boktan hizmetleri ürünleri zamanında kullanmış yazarlarca yerin dibine sokulacak.olmaz yani.

şimdi kanzuk seç bakalım ,tavuk dürüm mü et dürsdfklaas

ya sözlüğün uzun vadede inci gibi ergenmania'ya dönüşümünü izleyeceksin,ki bu seni ileride maddi durumdan patlatacak,ya da kardeş zararın yanlışın neresinden dönersem kardır diyip iade-i itibar yapacaksın millete ve sözlüğe.

ha bi de not sana hocam: bak buradaki güzel insanlar giderse, benim gibilere kalacak ya buraları, ben bu dutlukların hepsini inciden beter hale çeviririm.sauron'un ordusunda davul çalan troll birliklerim var benim.baş trollde benim.gene para kazanırsın ama millet allah aşkına kapat abi şu siteyi diye ödeme yapar,öyle diyimfjskkfdkj