şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ekşi sözlük için özel tasarlanmış, ne zamandır ihtiyaç duyulan süper servis.

  ne işe yarar? kedi isteyene kedi, kedi isteyen kedi ise yine kedi*, mutlu bir yuva ve mırlayacak bir kanka isteyen kediye uygun bir sahip*, sokak kedilerine süper hizmetler*, hasta kedilere öğütler, kısacası kedi için her şeye yarar, kedi için her şey!

  ben şahsen bizzat kendim sokaktan kedi toplama, sokak ve ev kedisi iyileştirme, sokak yavrularına ev bulma konusunda baktım ihtisas yapmış kadar olmuşum. neden bu süper uzmanlık alanımı büyütmüyorum, belki benim gibi çılgın kedi yuva bulucuları vardır, bir dertleri olduğunda, araba ezdiğinde, damdan düştüklerinde ilgilenen birisi vardır, sokak kedilerinin sümüklerini içine dert eden, hayvan nefes alamadıkça nefes alamayanlar vardır, hep beraber mır mır mır çözüm üretiriz diye düşündüm.

  aslında biraz da yoruldum, herkesin kedisine bir şey olduğunda veteriner yerine beni aramasından, tüm kedilere benim bakmamı istemesinden, nerede bir sorun olsa deliberte çözer bunu diye kapıma dayanmasından, ben nasıl olsa beslerim diye kendi kedilerine bile mama alamaya tenezzül etmemesinden, vicdan sahibi olduğum için sürekli kediciklerin bana yığılmasından yoruldum. çünkü ben de bir insanım ve benim de bir sürü sorumluluğum ve hali hazırda biri nevrotik, kıskançlıktan tüylerini kazıyan, iki kedim var. insanlar* durumumu bildiği halde sürekli her kedinin sorumluluğunu bana yıkmaya kalkışınca bir gün delirdim, deliberte kedi servisi miyim lan ben? diye isyan ettim. aslında bir yandan da deliberte kedi servisiyim. severek de bu servislik işini yıllardır yapıyorum. maddi anlamda çok zorlansam da gocunmuyorum. bir yandan da kendileri çok daha rahat bakabilecek, soruna çözüm üretebilecek durumdayken araştırmayıp, kendilerini zahmete sokmayıp her şeyi bana yüklemelerine delirdim ve o gün bu servisi kurmaya karar verdim. sinirle kurmak istemediğim için de bugüne kaldı.

  bu servisin sunduğu ilk kediler de süper yakışıklı 1,5 aylık 4 erkek, mutlu yuvalar arıyorlar:

  http://twitpic.com/1l2f8q
  http://twitpic.com/1l2ci0
  http://twitpic.com/1l2c5q
  http://twitpic.com/1l2k90
  http://twitpic.com/1l96na

  ileri geri yaparak tüm kedilere yani fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. 3 milyar link vermenin bir alemi yok, değil mi? ve evet, kedi meyvesi bunlar.

  ayrıca bahçe kedilerinden biri de 4 gün önce doğurdu, onun yavrusu da bir şeye benzesin, o da serviste yerini alacak.

  hayırlı uğurlu olsun.
 • (bkz: catberry)
 • bu kedi servisine şehirler arası kedi taşımacılığı gönüllü işi de dahildir efenim, her şehre bir kedi servisi kurmak da hedeflerimiz arasında. şimdilik kedileri sahiplerine kavuşturacak gönüllüler mühim.

  iletişim: sourcatberry at gmail com

  kedith: efendim, ne işe yarayacak bu mail? sözlük kullanıcısı değilseniz bulunduğunuz şehirdeki kedilerle sizi kavuşturacak ya da sözlük kullanıcısısınız ve ben bıyıklı kedi murtaza, konya'dayım, kedi istiyorum demek istemiyorsunuz, buraya yazıp şehrinizdeki bir mırıltı ile mutlu bir hayata yelken açabilirsiniz.
 • mesela bu sene 19-29 haziran tarihleri arasında escort kedi kampanyası var. tekir, dişi, eğlenceli, biraz deli, biraz çılgın, yeniliklere açık (çemberden atlama), hijyene önem veren (saksıya maksıya kesinlikle işemez), sır saklamasını bilen (sevgiliyle yaptıklarınızı kimseye anlatmaz) bir kedi var elimde. isteyene 19unda bedava veririm, maması ve kumuyla ve oyuncak faresiyle birlikte. 29 akşamı geri alırım.
  ilk siz arayın, allah aşkına bu fırsatı kaçırmayın.

  catit: sanırım sözlüğün yarısı aşk ı memnu yu izliyor, diğer yarısı da kurtlar vadisi ni, koca sözlükte tek başına mıyım yoksa ilgilenmiyor musunuz kedimle? minnoş vadisi var izler misin? ey?
 • bugün servisimizi ziyaret eden padme aslında üzüntülü bir olay nedeni ile burada. padme, tıslak'ın 3 yavrusundan biri. tıslak ne zamandır yeni yavruları ile ilgilendiği için bu taraflara pek uğramıyordu. bugün içine doğmuş olacak ki geldi ve kötü haberi benden aldı. ilk defa o kadar yakınıma geldi ve epey bir "gerçek olamaz!" dercesine ağlamaklı miyavladı. çünkü saksıda büyüdüğünü düşünen üç yavrudan diğer siyah beyazı üç saat önce gömdük. en hareketlileri ve sağlıklıları da oydu. şimdi padmecik kız kardeşi beyaz'la kaldı. son fotoğrafları buymuş meğer.

  padme'yi bir aylıkken ölümden döndürmüştük, şimdi yine hasta oldu yavrum. gerçi gözü ve burnu akıyor, zaten çok hareketli bir kedi değil, iyice yavaşladı. temizleyip ilaç sürdüm hemen. çok sevecen, tek kusuru o ilk üşütmesinden ufak bir hasar kalması, kafasını yemek yerken vs deli deli sallaması, headbang yapıyor kızımız diyoruz canımcığıma, şimdilik bahçenin kadrolu kedisi olarak hayatını devam ettirse de bu beklenmedik ölüm üzerine hazır daha küçükken bir ev uygun olur mu diye düşünüyorum. gerçi burası doğup büyüdüğü yer olduğu için çok bağlı. gözümün önünde olduğu için de huzurluyum. kardeşi beyaz ise insanlara yaklaşmayanlardan, aynı annesi tıslak gibi.

  bir diğer kedi de cingöz, cingöz'ün yavrusu biraz büyüsün miyavlar.com aracılığı ile kısırlaştırmayı düşünüyorum ama dişi kedilerin bir hafta bakılması gerekiyor, o kısım nasıl olacak bilemiyorum. çirkin ve erkek yavru da bu bıdı bıdı.

  ayrıca padme'nin gri beyazı iki adet erkek yavru ve bir adet cingöz junior dişi yavru da stoklarımızda mevcut.

  kedeath: padme ve sanırım kardeş beyaz da artık yuva aramıyor.
 • deliberte onderliginde ne de guzel yayilan bir servis. foto, video ile takip ediyorum.

  fakat bunu yazmak icin girmedim. $imdi nickini unuttugum bir yazar karde$in, $imdi adini unuttugum bir firefox add-on'u ile ba$liklarda resim goruntuleme gibi bir opsiyon edindiydim bir sure once. "bired pit" ba$ligina giriyorsunuz mesela, sagda banner olarak google images'dan bulunan ilk bired pit fotosu geliyor kar$iniza. hah, i$te o add-on maalesef bu ba$ligin altinda "kedi kesme görüntülerini internete yayan katil kız" resmini getiriyor. bir heves aciyorsunuz ba$ligi bir kedisever olarak, sagda o bakilmayasica fotoyu goruyorsunuz. bu konuda bi$i yapilabilir mi bilmiyorum, add-on'u uninstall etmek de istemiyorum, ama genc kediseverler rahatsiz. uhuhuu.
 • yeni araştırma konusu hepimizin kedisini ilgilendiren kedi kumu meselesi ve bu konu cats against clay başlığında inceleniyor.
 • her haftasonu maç başlıklarının altına yüzlerce forum hatta mirc formatında giriş yapılırken bunalmayan bünyeleri rahatsız eden servismiş anlaşılan.
  bundan sonra makale aranıyor duyuruları ve sözlükteki kan aranıyor duyurularını da iptal edelim. ama önce maç yorumları gitsin, zira bu tür şeyler için özel oluşturulmuş bloglar forumlar var.
 • kedim için sağa sola deli gibi ilan vermekte olduğum şu zor günümde, sözlükte bir anda karşıma çıkan; uhrevi gibi, kutsal gibi servis.

  inci 3 yaşında, tekir kırması, acaip tatlı, çok akıllı dişi bir kedi (evet efendim, ismi biraz sakat ama 3 yıl önce inci ismi başka şeyleri çağrıştırmıyordu. hayır efendim bu bir internet sitesinin eylemi falan değildir). veteriner kontrolü yapıldı, kısırlaştırıldı, aşıları tam, aşı karnesi var, tuvalet eğitimi var. herhangi bir ücret kesinlikle sözkonusu değildir.

  detaylı bilgi için: http://www.eksiduyuru.com/index.php?m=d&id=149523

  güncelleme: sonunda inci'ye uzakta da olsa bir yuva bulduk. en azından aciliyetimizi anlayıp ilgilendiği için bile, kayranin kedisi, sonsuz teşekkürü sonuna kadar hak etmiştir.