şükela:  tümü | bugün
  • yeni temayla beraber sözlüğe arka sıralardan giriş yapmış özellik. feysbukvari bir biçimde yan tarafta gözüme takılıp duruyor. bu kadar favlayacak ne vardı?
  • en son entrysini 16 yıl önce girmiş gimeno isimli yazarı neden bana öneriyor bu özellik?
  • nasıl bir algoritma yazılmışsa bana 1 ay önce yazar olmuş adamları öneriyor sistem. ulan adam 60 entry gitmiş daha karması yok, yaptınız bu boku karması 400-500 üstü olan adamları öner bari bir sikime yarasın. toplamda 60 entry girmiş onlarında 50 tanesini anket kanalına girmiş adamı bana niye önerirsin. he başlık alışkanlıklarına göre öneri varsa o daha da saçma neyse ya dürümcünün yaptığı işten hayır mı gelir bende yazıyorum öyle yarak gibi kime ne anlatıyoruz.
  • boşver'e hunharca tıklamak suretiyle görmezden geldiğim özellik.
  • 3 kategoride öneri yapıyor:

1. en son girdiğiniz kanalların en popüler yazarı
    2. yazdığınız başlıklara en çok bakan yazar (ki bu genelde karması düşük bir arkadaşımız oluyor. mesela, son zamanlarda gitar kelimesi geçen başlığa yazı yazdınız. doymadınız bir de pena başlığına entry çaktınız. işte o zaman yine sizinle aynı zamanlarda gitara merak saran bir diğer araştırmacı yazar takip etmeli listenize giriveriyor. mesela ben kadın pedi başlığına yazdım geçen hafta. sonra muayyen başlığına, sonra da kan gölü başlığına. sözlük hemen adeti gelmiş bir yazarı öneriverdi. şimdi öyle bakışıyoruz, sevişme yok haliyle.)
    3. bu listeye aynı başlıkları oyladığınız, ya da yazdığınız bir yazar seçiliyor. mesela rte peşinde koşmuşsanız, burada karması anarşist bir laf sokmacı, ayar vermeci bir ost öneriliyor hemen.
  • yeni farkettiğim ama algoritmasını pek beğenmediğim ekşi sözlük uzantısı.
  • (bkz: akmaral)**