şükela:  tümü | bugün
  • anlaşılan kimsenin umursamadığı durum. neden acaba diye sorulsa muhtemel cevaplar neler olabilir.
    - sahafa satar para alırım.
    - değiştirecek kitabım yok.
    - eşe dosta arkadaşa dağıtıyorum zaten.

neyse bende zaman zaman birikiyor. sahafa veriyor bedelsiz. isteyene de veririm ne olacak.
  • yarın kargoya kadar gideceğim. hazır gitmişken bir başka arkadaş için de kitap gönderebilirim. değiş tokuş yapmak isteyen yeşillendirsin.
  • bu tarz seviyesiz birliktelikler kitap fiyatlarının yüksek olmasının başlıca sebebidir. çünkü adı konulmasa bile korsanın ta kendisidir. bu oluşuma üye sözümona enteller kitap fiyatlarından şikayet ederler. size bu işin endüstrisini elli sayfa anlatırdım da değmez.

beğendiği mobilyayı ikea'da görüp marangoza yaptıran adamdan ne farkınız var cahiller.
  • desteklediğim platformdur. bir türlü bulamadığım kitaplar var çoğu da basımı durdurulmuş cinsten. mesaj atarsanız belki güzel değişimler yapabiliriz.

ayrıca kitap değişimi korsan değildir. hiçbir zaman hiçbir aydın kesimde korsan olarak nitelendirilmemiş ve korsan olarak nitelendirilmesi cahillik olarak görülmüştür. kitap, cd, kaset değişimleri tamamen yasal ve kültürel etkinliklerdir.

başlığa ek tanım: muhtemel tek orjinal alışverişlerini steam tarzı oyun platformlarından gerçekleştirmiş, kendi yaptığı benzetmeyi bile anlayamayan, kütüphanelerin de aynı mantıkla çalıştığını bilmeyen cahil yazarları ortaya dökmüş başlıktır.

ps: ekşi sözlük kitap toplama kampanyaları vardı noldu onlara?
  • ufak kütüphanemde bulunan kitaplar ile sonuna kadar desteklediğim kampanyadır.
  • ben hazırım,geri almak ve vermek koşulu ile değişime başlamak isterim