şükela:  tümü | bugün
 • ekşisözlük yönetimince açık şekilde yalanlanan iddialardır. daha ayrıntılı bilgi için bkz:#68603691. (yönetimin bu başlığa "iddiası" ifadesini eklemesini iyi olur ama nasıl yapılıyor o iş? kime mesaj atalım?)

  bilgi sözlükte (kaynak->) ortaya atılan şok edici iddia. açıkcası bugüne kadar başka bir sözlükten buraya hiç bir iddia taşımadım ama anlatılanlar o kadar sarsıcı ki; yazmadan edemedim.

  olay hepinizin az çok bildiği 9 nisan 2017 koru hastanesi rezaleti ile ilgili.

  kısaca; ekşi sözlük ile koru hastanesi arasındaki ticari ilişkilere dair bazı dökümanlar paylaşılmış. koru hastanesi'ne ekşi sözlükten 45 bin tl'ye varan fatura kesildiği iddia ediliyor. ben işin içinden çıkamadım ama iddialar o kadar ciddi ki yazmasam olmaz. ekşi sözlüğün konuyla ilgili açıklama bekliyorum.
  örnek foto->

  ek.1: ben son kez bakınırken topla buluşan manguito golü kaydetmiş. başlık açıyorum zannederken karşılaştığım tablo bu .

  ek.2: "uçurulursan" içerikli mesaj atan arkadaşlar olmuş. şu saat olmuş uçurulmadığıma göre "despot sözlük yönetimi" beklentiniz biraz abartı kaçmıyormu sizce de? zaten iddialar henüz doğrulanmadı, adı üstünde iddia. doğrulanırsa bile hukuken hiç bir şey ifade etmez, etik kısmını da hunharca tartışırız. lütfen doğrulanmamış iddilardan yola çıkıp karalama yapmayalım.
 • (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

  edit: belgelerin sahte olduğu açıklaması yapıldı. dağılabiliriz.
  (bkz: #68603691)
  başlığa entry girenlerden baya uçan oldu, onu yapmasaydınız iyiydi. sonuçta belgeleri onlar hazırlamamış, sadece iddialar için yorum yapmışlardı.
 • (bkz: profosyonel)*
 • önemli edit: ekşi sözlük başlık altında açıklama yayınladı ve gayet net bilgiler vererek olayı yalanladı. bundan sonraki iş bilgi sözlük ve ekşi arasındaki hukuki durum. ayrıca entryde belirttiğim üzere bu konuda bilgi hakkında bizzat suç duyurusunda da bulunacağım. kimsenin, hele hele ortada minicik bir bebek söz konusuyken bunu kendi çıkarı için kullanmaya hakkı yok!

  bilgi sözlük'ten ifşa edilen belgelerle iddia edilen ilişki.

  bu gerçekten de çok ciddi bir iddia. sözlük yönetimi bu iddia karşısında kesinlikle cevap vermek zorunda.

  bu kısımdaki sorulara sözlük tarafından yanıt verildiği için tarafımca kaldırılmıştır.

  *** *** *** *** ****

  işin bir de bilgi sözlük kısmı var.
  bilgi yeni kurulmuş bir yer değil. hatta kurucusu eski ekşici independence. hatta ekşi'de bir zamanlar nam salmış biri. sonradan arada bir şeyler olmuş o da gidip bilgi'yi kurmuş. iddia sahibi independence bizzat bilgi'nin kurucusu.

  bu arkadaş belgelerin altına şunu yazmış:
  "eksi sozluk'un yazarlarina da bayilirim, eksi sozluk'un kodlamasina da bayilirim ama şu dürüm aski yok mu, onu hazmedemiyorum iste. hani kanzuk sulu kofte yese vallahi bu kadar tilt olmayacagim."

  bu tilt oluyorum ifadesi beni açıkçası sorgulamaya itiyor. bu belgeler bilgi ile ekşi sözlük rekabeti/savaşı için yapılan bir şey ise sözlükten önce bilgi hakkında ben davacı olurum. o yüzden de burada kanzuk ve sözlük'ün bizlere karşı şeffaf olması çok önemli. ayrıca bilgi de elinde başkaca belge vb varsa paylaşmalı hatta gerekirse kaynağını da ifşa etmelidir. çünkü ortaya atılan iddia basit bir iddia değil.

  eğer ki bilgi sözlük bu durumu, minicik bir çocuğu yıllar süren ekşi sözlük husumeti yüzünden ortaya "sahte" bir şekilde atıyorsa(ki sözlük açıklamasından ortaya çıkan tablo bu) son zamanlarda gördüğüm en ahlaksızca yapılan krizi fırsata çevirme girişimi!
 • ilişki gerçekse rezalet başlıklarını paraya çevirme işinin sözlüğün gelir kapısı olabileceğini gösterir.
 • ya bsg...

  45 bin tl para mı lan hayvanın oğlu! atacaksın bari destekli at!

  ki buna tövbe inanmamamla birlikte, doğruluğu falan çıkarsa amk öyle ucuz sözlüğün. olay bir canın perişan olmasıyken, hiç kimse beni kanzuğun veya sözlükteki en ağır trolün dahi bunu yapabileceğine inandıramaz. bok atıyorlar. bu rezaletin maddi bir karşılığı olması imkansız çünkü.
 • (bkz: krizi fırsata çevirmek)

  doğruysa en çiğ hali.
 • 45 bin lira kanzuk ve ekşisözlük için de çerezdir. yönetim açıklama yapmazsa ekşi sözlüğün devri bitmiştir.

  edit: mailleri inceledim. fake olduğunu düşünüyorum. ne o öyle korunun kurumsal bilmem ne müdürü ekşi yazarı gibi küçük harf yazıp geçmiş komple..zaten rüşvet niteliğinde olacağından teklifleşme gerektirmezdi.

  ayrıca bu ekşi ye ödeme yapılmadığını kanıtlamaz, yapıldığını da kanıtlamaz