şükela:  tümü | bugün
  • belki bulamadigimdan belki de var olmadigindan eksikligini hissettigim klavuzdur.

sozlukte kullanilan cesitli komutlar, gizli detaylar, cesitli alet edevat'in topluca anlatildigi bir kaynak olsa ne guzel olmaz mi? meselam ben x basliginda icinde y kelimesi gecen entrileri listele (başlık içinde ara ozelliginin komut hali) demek istiyorum, dil bilmedigimden olmuyor.
  • yeni gelenlerin mutlaka okuması gereken klavuz.

özellikle benim gibi yeni olanlar daha az hata yapmak için ( hata yapmamak mümkün değil ) bir entry girmeden önce sağ tarafta "başlık içinde ara" kısmından bakın, daha önceden yazılmış mı diye, ona göre girin, yoksa moderasyon tarihçenize not düşülür ve yazdığınız entry silinir. ne kadar çok notunuz olursa o kadar çabuk uçurulursunuz. ne yazık ki şimdiden nur topu gibi iki tane notum oldu.

her ne kadar entry silmek serbest, bir başlığa istediğiniz kadar entry girebilirsiniz dense de "sözlükçülerin twitter sayfası" vs gibi başlıklar reklam içerikli sayıldığı için o başlığa girdiğiniz entry'i silip yeniden yazdığınızda uyarı alıyorsunuz. hangi ruh halide yaptıysam twitter adresimi silip yeniden paylaştım. kötü bir niyetim olmamasına rağmen uyarı aldım. bunun hata olduğunu bilseydim yapmazdım.
    siz siz olun tecrubeli yazarların bilgilerinden faydalanın.
  • nedendir bilinmez 14 yıl gecikmeyle yazılmaya başlamıştır. kutsal kitaplar bile indirildikten sonra bu kadar arayla yazılmadı lan. şunu zamanında yazaydınız da 6. nesilden sonra bozmasaydı. bak aklıma geldi, 6. nesilden sonra amma bozmuştu yaeee :/ puff.
  • olması gereken varsa da yeri belli edilmesi gereken şey.

içinde "arama nasıl yapılır, kelime sonuna yıldız koyunca ne oluyor" vb. konularla ilgili açıklamalar bulunan bir hede olması gerekir. varsa da el altında olması gerekir.

bir bölümünü kendim keşfettim deneme-yanılma yöntemiyle. tahmin ediyorum, büyük bölümünü halen bilmiyorum. ondan sonra yok "niye yanlış başlık açtın", yok "bu başlık zaten vardı..."

edit:
    bana "yanlış başlık açtın" diye bir mesaj geldi de ondan bunu yazıyorum diye düşünülmesin.
  • ekşisözlük bir bot olduğu için yazarları ilgilendiren bir kılavuz değildir.

sene olmuş 2014 ve hala "ekşisözlük" ile "ekşi sözlük" arasındaki farkı bilmeyen mallar var.

(bkz: ekşisözlük)

(bkz: ekşi sözlük)

edit: yarın öbür gün entry'i siler bu, başlık bana kalır. şunu saklayayım ben en iyi. http://imgur.com/jfcpg8c

edit 2: arkadaş mesaj attı, "ibret olsun diye silmeyeceğim" dedi. olgunluğu karşısında saygı duydum, ayağa kalkıp ceketimi ilikledim yeminle.
  • aramaya inanmak

(bkz: ekşi sözlük kullanma kılavuzu)
  • sizin yüzünüzden ilk entry'im bu oldu.hemde yazarken entryim mi olucak entry'im mi olucak diye düşünmek zorunda kaldım.ne nasıl kullanılır konu nasıl açılır * nedir @ nedir deneme yanılma yoluylamı bulucam lan ben.şimdi de yoluylamı kelimesi doğrumu diye düşünüyorum.evet size inanması zor geliyor fakat bazı insanlar o kullanma kılavuzunu okuyor ! çok mu zor bitane yapmak.insanlar okumasa bile bitane yapın dursun.aşırı sinirliyim şuan ne güzel planlarım vardı hepsini mahvettiniz.fuck you all !!!
  • biz burada ülkedeki milyonlarca insanın ekşi sözlük'ten haberdar olduğunu sanarak kendimizi eylerken durumun hiç de öyle olmadığını anladığım andan beri özellikle okuyucular için son derece gerekli olduğunu düşündüğüm ve sözlüğe sadece okumak ya da bir şeyler araştırmak için gelenlerin işine yarayacak birkaç bilgi vererek katkı sağlamak istediğim kılavuzdur.

eğer bir şey aramak istiyorsanız sayfanın tepesinde bulunan arama bölümüne aramak istediğiniz konu başlığını yazıp büyüteç ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. diyelim ki aradığınız şey biraz daha alengirli bazı kelimeler içeriyor ve arama kutusundaki otomatik tamamlamayla size önerilen başlıklardan hiçbiri size uymuyor o zaman arama kutucuğunun sağ alt köşesinde bulunan ok işaretine tıklayarak daha geniş çaplı bir arama yapabilirsiniz.

eğer içinde özellikle bir kelimenin bulunduğu başlıkların tamamını görmek istiyorsanız o zaman da söz konusu kelimeyi kutuya yazıp yine arama kutusunun sağ alt köşesinde bulunan ok işaretine tıklarsanız bütün başlıklar sayfanın sol tarafında sıralanacaktır.

bir yazarın bütün entrylerine yazar ismini, başına @ işareti koyup aratarak ulaşabilirsiniz. başında @ işareti olmadan arama yaparsanız yazarın entrylerine değil ismine açılan başlığa yönlendirilirsiniz.

aklıma gelenler bunlar, güle güle kullanınız efendim.
  • başlık şükela moduna alındıktan sonra
    sondan başa doğru okunur
    engelle butonu devekuşları için konulmuştur