• adsl teknolojisinden once oyle ozenirdim ki herhangi bir chat ortaminda nickinin yaninda uyuyor falan yazanlara... cok uzak bir ihtimal olarak gelirdi bu olay. insanin uyurken bilgisayarinin acik olmasi. bir chat ortaminda nickinin, saninin hala alip yurumesi, uyumamasi... e tabi o zamanlar internet ortami, basinda 50 tane cocukla "abi ne zaman bitecek isin?", "abi cok var mi daha?" sorulari arasinda gecen bir iskence fasliydi. uyunur mu orada? adsl eve baglaninca nickim bir ay cmzrfdl (uyuyor) olarak kalmisti. sonradan baktim millet ayi diyor degistirdim.

iste eksi sozluk moderatorlerinin de boyle bir yani var. ozeniyorum deli gibi. agzimin suyu akiyor her gordugumde. yaziyorlar ya duyurulara "cok mesgulum bana mesaj atmayin" diye. ulan yok boyle birsey ya. bir moderator olsam...
  • geçenlerde teo'ya mesaj attım. dedim ki, "gencim, güzelim, mazbut bir aile yaşantım var, içkim kumarım yok, karıya kıza sarkmam." yani, ileride moderatör almak isterseniz türk örf ve adetlerine uygun yapımla tam aradığınız kişiyim. beş dakika sonra cevap geldi. moderatör seçiminde aradıkları kriterlerin bunlar olmadığını, en iyi ispiyon yapan kişilerin moderatör seçildiğini belirttiler. çok üzüldüm tabi. sekiz gün yemek yemedim. altı dakika su içmedim. dört gün başım ağrıdı, yirmi drajelik vermidonu balkondan aşağı attım almadım...

ama sonra düşündüm...

biraz daha düşündüm...

baktım ki düşün düşün boktur işin, en sonunda beynimi kullanmayarak harika bir mantık kurdum...

ekşi sözlük moderatörleri, bizim ilköğrenim hayatımızda sevmediğimiz öğrenci tipine denk düşüyor aslında. hani şu tahtaya çıkıp konuşanlar başlığı altındaki isimlere habire çentik atan ipneler var ya, işte onların ipne olmayanına biz moderatör diyoruz. veyahut, sınav esnasında kol saatinin altına sıkıştırılmış kağıt parçasından kopya çekerken öğretmene kaş göz işareti ile kopya çektiğinizi işaret eden yavşak sınıf arkadaşınızın yavşak olmayan modelidir moderatör dediğin şey...

işte bu kanıya vardıktan sonra, moderatör olmaktan vazgeçtim. karar verdim, ben artık site sahibi olmak istiyorum. çiçekleri, böcekleri seviyorum. ferrari almak istiyorum. guru'yu çok seviyorum daha ne olsun?
  • anladık ki boş vakitlerinde** senaryo falan yazıp oyun sahneliyorlarmış.. oyunlarını izledikten sonra sadece şunu söylebilirim; "tuhaf bir eğlence anlayışı olan grup"
  • format ayağına efendi gibi yazısını yazan adamların entrylerine gösterdikleri dikkati sözlüğün anasını bilinçli bir şekilde sikmeye çalışanlara da göstermelerini dilediğim yöneticilerdir.
  • " beni hakli cikarmis oldun
    senin gibi cocuklara harcayacak vaktim yok, mallar surusune ekliyorum (su andan itibaren ocak disindasin)"

böyle de gerizekalılar var aralarında. senin vaktini sikeyim hıyarağası ahah. futbol forumundan mı bulduydunuz bunu sayın muhbirler?
  • bir varlığa yöneltilen "insanlıktan nasibini almamış" ifadesini "götümüze girebilir" gerekçesiyle silen; ortalıkta tonla bulunan "orospu çocuğu" ifadelerine ise çıt çıkarmayanlar...

işte öyle bir şeyler.

demek ki bundan böyle birilerini eleştirirken "insanlıktan nasibini almamış" yerine seviyesiz, haysiyetsiz, şerefsiz varlıklar gibi "orospu çocuğu" ifadesini kullanmak lazım öyle mi?

yok reis. o bize gelmez...
  • entrynin gidiş yoluna hiç bakmayıp kafayı doğrudan formata takanlardır, ki "sözlüğün bal yanaklı yazarları, gül yanaklı okurları ve al yanaklı formatıyla hacklenmez bütünlüğünü" gönüllü koruyanlardır.

saçlarındaki kırıkları da aldırması gerekenlerdir.
  • onbinlerce alakalı alakasız bakınızın olduğu ve google'a göre "sözcük ve terimlere espirili açıklamalar getirmeyi hedeflemiş" bir sözlük çalışması olan ekşi sözlük'te alt tarafı sıcaktan baymış 17-18 kişi ikişer bakınız verip geyik çevirince olay'dan kulaklarını çeken mercinin üyeleri. sonra solaris linux windows, kürt ermeni türk forumun kralı yapılır.
  • bu grubun gerizekalı/zeki oranı toplumla paralellik göstermektedir.ne yani bunların hepsi her daim çok zeki de hep biz mi aptalız şeklinde serzenişlere ve telaşa mahal yoktur.
  • iclerinden gerrain, ben alc kripton'da oynarken (seneeee 2000 kusur*) kalecimizdi.

ha bi de teo'ya bi macta yarim duzune diye tabir ettigimiz 6 gol atmisligim vardir pes'de. gerci moderator degil ama olsun, koydum.

(ulen bi biz bisey yazamadik sunlarla ilgili)
hesabın var mı? giriş yap