47 entry daha
  • nedense bana ermeni tüccar örneğini anımsatan maşrapalardır. vaktiyle tanıdığı bir ermeni vatandaşımızın dükkanına giren bir türk dükkan sahibinin hatırı sayılır bir para vererek abonesi olduğu ermeni gazetesini hiç okumadan paketlemede kullandığına şahit olur. hayretle sebebini sorar, aldığı cevap daha da ilginçtir zira ermeni okuma yazma bilmemesine rağmen sadece kendi cemaatine olan bağlılığı sebebiyle bunu yapmaktadır.

imkanı olanların benzeri bir düşünceyle satın almaları gayet anlaşılabilir bir durumdur. neticede maslow aidiyet ihtiyacını güvenlikten sonra gelen önemli bir ihtiyaç olarak boşuna koymamış piramidin üçüncü basamağına. kısa zamanda sözlük ürün seçeneklerinin gerek kalite (kalitenin içine uygun fiyat dahildir) gerek çeşitlilik anlamında artması hayatımızın renklenmesi dileğiyle..

(bkz: eksi sozluk yalaklari)
  • tam bir milyon adet mug satıldığı söylenmektedir* haber portallarında. bu ürünün başarısı üzerine ekşi sözlük yemek takımı nın çıkarılması planlanmaktadır,hatta son alınan haberlere göre reklamda çekeceklermiş ve oynaması için şef tony e teklif götürülmüş
  • az önce elime ulaşan harika şeyler. bilgi amaçlı olarak insanları aydınlatmak isterim ki sevgili ssg masraftan kaçınmayarak güral porselen markası ile başarılı bir işe imza atmıştır. güral porselen markası mugların fiyatı hakkında insanları rahatlatır umarım. otisabi tasarımlı t-shirt ise yeşil renkli ve üzerinde ekşi amblemi olan hoş bir şey.
  • mug'ı dün siparis etmistim, az önce teslim aldım. t-shirti sırtıma geçirdim. içim bi hoş oldu.
    eksisozluk, yazarlik, gammazlık vs. geçtim, fight club filmindeki gibi garip bi aidiyet psikolojisi inceden sarmaya basladi beni.
    sokağa çıkıcam, bazı tipler bana garip garip bakacaklar gibi geliyor..
    ben boyle olacak adam değildim ama...
    (bkz: #7160574)
  • ilk 100 siparişten birini verdiğimden dolayı az önce kargoyla elime ulaşan iki şeyden biri.
    yayında emeği geçen herkese teşekkürler
  • haberini olayda okuyunca en sonunda sözlüğün de mug'u çıktı dediğim sıvı kabı.
  • saat 10:30 itibarıyle geldiğinden sabah kahveme yetişmiş kupadır kendileri. içinden bi de tişört çıktı, hayat daha güzel oldu da, bu tişörtün small bedeni yok muydu a güzel sözlük? bileydik beden de belirtirdik siparişte (keza ben yeni öğrendim ilk 100 kişiye verildiğini tişörtün).
    şahsi fikrim daha da değişik tasarımlar yapılması, mesela kupaların üzerinde üstteki güzide menümüzün bulunmasıdır. kulba da hayvan ara yazılabilir mi acep?
  • ate$li tuketicilerinin, neden "bir an once edinilmesi" gerektigini gonul rahatligiyla aciklayabildigi gibi, pazara sunulmasinin yanli$ oldugunu du$unen insanlarin da hakkindaki goru$lerini hic kimseye hesap vermeden, "ya zamanin otesine gecerse?" benzeri basit kaygilar ta$imadan sunabilmesi gerektigini du$undugum, icine sivi doldurabilen $ey. ha, gunun birinde sonu gelmez tuketim a$kiniz bu urunu bir kenarda icine bozuk kalemler konmu$ bir $ekilde terk edilmeye mahkum kilar, tsunami felaketinde yerlebir olmu$ bir cocugun en az 3 gunluk giderlerine yetebilecek para, odanizin gorunmeyen ve onemsenmeyen kisminda varligini surdurur ama bu durum da "istedim ve yaptim, mutluyum." felsefesi dahilinde degerlendirilecegi icin tarafinizdan, her zamanki gibi hakli cikarsiniz.

aslinda benim birilerini haksiz cikarmak gibi bir amacim yok. hakli oldugumu iddia ediyor da degilim. inanclarimi ve goru$lerimi ba$kalarina benimsetme kaygim yoktur, arada sirada bunu yapsam da en sonunda u$enir birakirim bu i$i. ben sadece fikirlerimi soyleyecegim. isteyen bunlar uzerine du$unur, istemeyen onemsemez bile. herkesin kendini ifade edebilme hakki oldugunu du$unuyorum. lutfen kimi cumlelerimin onune "bence" getirerek okuyun yaziyi.

ben 21. yuzyilda ureten kesimin degerlerinin ve ihtiyaclarinin, uretenlerden beslenen kesim tarafinca cirkin bir $ekilde kullanildigini, modifiye edilip geri pompalandigini, yozla$tirildigini ve icinin bo$altildigini goruyorum. yani sizin olan ve onem verdiginiz $eyler size, farkli bir grup tarafindan sanki onlarinmi$casina yutturuluyor. bu, ilgilenenlerimizin bildigi gibi, kapitalizmin i$leyi$ mekanizmasi. rahatsiz edici noktasiysa, bu $ekilde kullaniliyor olmamiz. yani insanlarin bir takim $eyleri kendi sayelerinde degil, siz ve degerleriniz ustunden ediniyor olu$u. kisaca, kullaniliyor olu$unuz.

sozluk icersinde bannerlarla ba$layan, ek$i'yle devam eden ticaretciligin bu safhaya varabilecegini hic tahmin etmemi$tim. iyi niyetli olan ya da oyle gozukmeye cali$an bazilariniza soyluyorum: kendinizi kandirmaktan vazgecin. bu i$in adi ticaret, ba$ka bir $ey degil. ben yillar icersinde kurulmu$ ve yava$ yava$ oturmaya ba$lami$ olan ek$i sozluk kulturu'nun bu tarz $eylerle cok buyuk yaralar alabilecegini, hatta almaya ba$ladigini du$unuyorum. cunku para bagimsizligin en buyuk du$manlarindandir. parayla birlikte sansur, soyutlama, bastirma ve tek yonluluk gelir. otesinde para hicbir $eye yaramaz. bu saydiklarim geldikten sonra ek$i sozluk isterse dunyanin en hizli ve saglam internet sitesi olsun, hicbir i$e yaramaz. klasik bir soz vardir: ruh yitirildikten sonra beden manasizdir. cunku beden elbet bir gun curuyecektir.

ek$i sozluk'u git gide yahoo'ya donu$en bir site olarak goruyorum. yakinda "do you ek$i sozluk?" baskili ti$ortler cikarilirsa da hic $a$irmam. cark donmeye ba$lami$ bir kez, durmaz, duramaz.

ayrica sahiden uzuluyorum boyle bir urunun adi icin ingilizce kullanildigi icin. bunun sebebini sahiden anlamiyorum. dilimizde kar$iligi olmayan bir $ey olsa tamam, ama var. bunun sahiden dilimize, dolayisiyla kulturumuze zarar verecegi kanisindayim. yozla$maya yonelik bir aclik mi cekiyoruz, anlamiyorum.

ben bu urunu almayacagim. alinmasini -hele o fiyatla- da dogru bulmuyorum. cunku alinan her urun carki daha guclu bir hale getirecek, devinimini saglayacak. ama dedigim gibi: alana da kari$amam. lafim uretenleredir: ba$kalarinin sizin urettiginiz degerlerin, i$ gucunun, faydalarin ve hatta zararlarin uzerinden karli hale gelmesine musade etmeyin. cunku bu yararli bir birliktelik degil, zarar goren daima siz olursunuz.
  • hediyesi olan gayet cool tişörtlerin* gölgesinde kalmış olan muglar.
    sahiden de yazısız bilmemnesiz, iyi baskılı bir ürün olmuş bu tişörtler. utanmadan sıkılmadan giyilir. düşünenlerin aklına sağlık.
  • almanin zorunlu olduguna dair derin bir inanc besleyenler icin belirtmek isterim ki "hayir efendim, kimse almak zorunda degil"...

siz bagdat caddesinde dolasirken bir magazada gordugunuz bir urunun fiyati hosuna gitmediginizde gazetelere ilan verip "ey ahali, ne lan bunun fiyati almayacagim ben bundan" diyor musunuz?

eger fiyatini begenmiyorsaniz almak zorunda degilsiniz, almayanlari caylak yapmiyoruz onun da otesinde bu urunun fiyatinin bir zuccaciyecide karsilastiginiz herhangi bir mug ile ayni olmasi beklentisini de zerre anlamis degilim, evet bunun uzerinde eksi sozluk logosu var diye o urunden farkli bir fiyati var cunku esyanin dogasi bu, evet marka satiliyor... gunaydin ! yasadigimiz dunya bu... size kimse haber vermedi mi?
52 entry daha
hesabın var mı? giriş yap