şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu başlığın açılmasının sebebi sözlükte gördüğüm şu başlıktır.

(bkz: ak parti'ye oy atanların pişman olmaya başlaması)

başlığı okuyunca kendimi yazın habercisi ilk leyleği gökyüzünde görmüş gibi hissettim. geliyorlar. her seçimden önce ekşi sözlükte bu sefer kazanacağına inanan atatürkçüsünden, kemalistine, teröristinden, kafatasçısına, anarşistinden anarko sendikalistine, geyinden, transına binlerce muhalif başlığı açılıyor. geçen seçimde (bkz: şaka maka muharrem ince'nin gümbür gümbür gelmesi) (bkz: şaka maka akp'nin gümbür gümbür gidiyor olması) gibi başlıklarla yetinmeyip artık (bkz: rte'nin kaçabileceği alternatif lokasyonlar) gibi çok cesur ve iddialı başlıklar da açmışlardı. yapmayın etmeyin dedik, bakın büyük göt olacaksınız, sizin abileriniz de böyle gaza geliyordu sonra alkolik oldular, siz bari akıllı olun dedik, dinletemedik. dediğimize bütün sözlük şahit mi? şahit.

benim anlamadığım bu döngünün tam olarak nerede kendisini yenilediği. yani seçimde recep tayyip erdoğan'dan mortu alınca bir süre kayboluyorlar, o kayboldukları yerde tam olarak ne yaşıyorlar, ne yapıyorlar da her seçim öncesi yine aynı heyecan ile buraya gelip aynı cüretkar başlıkları açmaya başlıyorlar onu merak ediyorum. bu eroinmanların kurduğu isimsiz gruplar gibi grupları mı var acaba? hani sandalyelerden çember yapıp oturuyorlar, herkes yaşadığını anlatıyor falan. hani birisi "sabaha kadar o anasını sktiğimin sandıklarının başından ayrılmadım" diyerek ağlıyor, diğerleri onu alkışlıyor falan gibi şeyler canlanıyor hayalimde. kendileri ile barışıp, enerjiyi fulleyip tekrar başlıyorlar hayata herhalde. yoksa akıl işi değil. daha şurda seçimler geçeli ne kadar oldu da ak partililer pişman oluyor falan demeye başlayabilsinler. işte merak ettiğim döngü bu.

bakın yine "kesin kazanırızcılar" gelmeye başladı sözlüğe. doğdukları yere yumurtlamak için tekrar gelen somon balıklarının döngüsü gibi. her seçim döneminde daire çizip geri geliyorlar. yağmur mevsiminin habercisi aceleci bir yağmur damlası gibi değil mi şu yukarıdaki başlık?
  • cam fanustan ibarettir. soyle absurdlukte cigir acmis argumanlari vardir ornegin:
    biz bedelli istiyok, biz 6 milyon kisiyiz, 3 kisi de ailemiz var o zaman 24 milyon oyumuz vaaaar, akp bizi kizdirmasin onlari iktidardan indiririiiiiz.

hiyartolar, kurun bedelli askerlik partisi, alin 24 milyon oyu, tek basiniza iktidar olun. tutan mi var?