şükela:  tümü | bugün
  • sözlükteki siyasi başlıklarda göze batan gerçektir.

tayyip erdoğan’ı devirmek için en ideal aday sözlük yazarlarına göre muharrem ince.fakat gerçek hayat sözlükteki gibi cereyan etmiyor maalesef.sandık sadece buraya konulsa ince fark atar.gerçek dünyada ise ince’nin cumhurbaşkanı seçilmesi için %50nin üzerine çıkması gerekiyor.

şimdi gelelim can alıcı noktaya.
    muharrem ince’nin ve diğer muhalif adayların oy oranı cumhurbaşkanı olmalarına yetmiyor.ikinci tura kalsa bile yetmeyecek.muhaliflere iki oy hakkı tanınmayacağına göre tayyip erdoğan’a oy verecek olanları ikna etmeniz gerekiyor.muhalif suserlerin yorumlarına bakıyorum,”göt kılları”,”dindarlar arabistan’a siktirsin” vesaire vesaire.

akpartiye oy verecek olanlar zaten kendini dindar olarak tanımlayanlar.e siz insanların inancına her fırsatta küfür ederseniz nasıl oy alacaksınız?

peşinen ekliyeyim,kimseyi tahrik etmek için yazmıyorum.
  • hoşgeldiniz yeni troll kadrosumu açıldı.tespite bak ikinci turda tüm muhalefet oyu yetmiyormuş
  • mantık basit. eğer rte ilk turda 50'yi geçemezse, karşısındakilerden ikinci tura kalamamış olanların alayı rte yerine ikinci tura kalmış olana oy verecek.

anlatabildim mi? bu durumda bu düşüncen de yanlış oluyor tabii. onu düzelt.
  • hizmet ediyor demeyelim de, aleyhine çalışmıyorlar diyelim. geri kalanlara +1. kendi adıma 3-4 kişiyi ikna ettim, zorla ince’nin son canlı yayınlarını izlettirdim. top sizde gençler.
  • sıçmışsın, temizle buraları dangalak troll.
  • doğrudur. erdoğan'a hizmet ediyoruz. çünkü gelecekte akp'liler gözyaşlarıyla ülkenin çorak toprakları yeşillenecek. 50 yıl su sıkıntısı çekmeyeceğiz. o yüzden hep destek, tam destek. durmak yok yola devam! (su sıkıntısından kurtulmak için aklıma daha iyi bir fikir gelmedi.)
  • az evvel bugün'e tıkladım sol frameden iki adet başlık açtım ve yazılanlara şaşırdım.

(bkz: #77919848)

(bkz: #77919716)

bakın bu entrylere örneğin.

ulan muharrem ince herhangi bir şeyi yıkıcam demedi ki, rte'nin oluşturduğu algı bu yalnızca. bir de inanıp gelip bunu araştırmadan yazıyorlar buraya.

her başlıkta var bu tatlı su muhaliflerinden. yok agresif olmasın, yok tayyibe sallamasın, yok cevap vermesin diyorlar. mesela adam çıkıp her yerde cevap veriyor, "yıkacağız demedim" diyor, sen verdiği cevabı dinlemişsin belki ona rağmen "yıkacağım demesin" diyorsun.

adam cevap verdiği hâlde gidip tayyibe inanıyorsun muhalif olarak, cevap vermese medyaya da akplilere de vereceği avatajın farkında değilsin.

şimdi anladınız mı neden her gittiği yerde tekrar tekrar aynı şeyleri söylediğini. eğitim düzeyi ortalamanın üzerinde olan ekşi sözlük muhalifleri bile bin kere tekrarladığı şeyleri dinlemiyor.