• yazar penceresinden sözlüğe baktıklarında, butonlar hakkında sorular soran, şaşıran topluluk.
    hatta eksi sozluk gammaz senior staff penceresini gördüklerinde birinin dili tutulmuştu*
  • nedenin anlamadığım halde bana devamlı, "sozluk ne zaman yazar alacak" diye soran insanlardır. kendilerine sesleniyorum her kadar sözlükte en rahat ulaşılabilen kişi olsam da moderator değilim bu işle alakam yok, ssg'den böle bişi istersemde gebertir beni olmaz.
  • sayısı genelde sozluk yazarlarının en azında 3 katı olan, sozluge uye alımını her zaman bekleyen bahtsız kitle.
  • kayitli okur'luktan bihaber büyük bir alt kümeye sahip kitle.

- aa, sözlüğün tasarımı mı değişti?
    - yok ben yazarım o yüzden böyle gözüküyor... bi sn. ya kayıtlı okur olursan da tema değiştirebiliyorsun.
    - o sub-etha ne?
    - ...
  • (tema için) "ne reklam almış onlar yine" demesi muhtemel kişi.
  • ekşi sözlük yazar profilindeki düşüşe paralel nitelik düşüşü yaşayan kitle. içten kirlenenin dıştan temiz kalması pek mümkün değildi zaten.
  • herhangi bir konuda resmi olmayan bilgiye de gereksinim duyarak başlıkları tarayıp "ne yazmışlar bakayım şuna" diyen internet kullanıcısıdır.

resmi bilgi nedir, resmi olmayan bilgi nedir diye soran olursa...

1.örnek başlık: odtü
    resmi bilgi: orta doğu teknik üniversitesi
    resmi olmayan bilgi: şu günlerde öğrencilerinin, polisi üniversitede istemedikleri için ankara kışında panzer suyu ile ıslatıldığı üniversite.

2.örnek başlık: muhteşem yüzyıl
    resmi bilgi: showtv'nin yeni dizisi.
    resmi olmayan bilgi: kanuni sultan süleyman'ın cariyerlerle seviştiğini (henüz) göstermese bile ima etmesi bile islami kesimi ayaklandırmış dizi.
  • saygı duyduğum okurdur. çünkü farklı fikirlere değer veriyor adam, bi konuda aslı astarı nedir merak ettiğinde girip ekşi sözlükten bakıyor, bazıları devamlı olarak başlıkları takip ediyor, yazılanları benimsiyor, okuduklarını düşündüklerine katıyor.
  • her ne zaman 'kimler var' fasilitesini kullansam gördüğüm rakam karşısında şaşkınlık ifademi saklayamadığım bir çift kanat sahibi olmayan kitleye verilen ad. **
  • yazar olmak isteyip, sonra aman çok uzun sürecek diye üşenen kişi de olabilir. her geçen yılda da bak geçen sene kayıt olsam şimdiye yazardım diye kendini yer. böyle böyle okur kalmıştır.
hesabın var mı? giriş yap