şükela:  tümü | bugün
178 entry daha
 • şu anda bir bahçenin üzerinde yaşıyorum. yani eskiden bizim bahçemiz varmış şu anda evimizin bulunduğu arsa üzerinde. kimbilir kaç ağaç vardı da kesildi gitti. ben hiç görmedim o bahçeyi, kaç ağaç vardı bilmiyorum, ama bağışladıklarım kesip biçip üzerine ev diktiğimiz o bahçenin şerefine olsun, ailecek günah çıkartalım istiyorum. dikim zamanı gelince benim de zamanım olcak inşallah, vurucam kazmayı vurucam kazmayı, can suyuna dirseğimi batırıp sıcaklığına baktıktan sonra dudaklarımdan süzeceğim. öpüp koklayıp her birinin boynuna birer bereket tanrısı kolyesi takacağım, ileride benim diktiklerim hangisiymiş ancak öyle anlarım.

  i)hem böyle olunca daha bi sözlüğe ait hissettim kendimi. sen, sen de aynını hissediyor musun kuzum? söylesene sözlük, hissediyor musun?

  ii) bu özel bilgileri tamamen başlığı canlı tutmak amacıyla paylaşıyorum aksi durumda beni bu kadar dürüst bulamazsınız, üç kağıtçının biriyim vesselam.*
 • bu fikri ilk gördüğümde herkes gibi ben de çok sevinmiştim, heyecan yapmıştım. fazla acele etmeden bekledim, son günlerde her şey daha da netleşti ve sonunda bağışımı yapabildim.. şimdilik imkanlarım dahilinde katılabildim fidan bağışına, önümüzdeki ay mümkün olursa yine bağış yapacağım.. 5, 10, 16, 24, sayısı hiç farketmez, elinizden ne geliyorsa, bağışlayın bağışlayabildiğiniz kadar..
 • tema vakfı bir açıklama yapacak fidan dikim günü geldiğinde. diyecekler ki:

  "bu güne kadar yapılan hatıra ormanlarında en hızlı bağışı topladı ekşi sözlük ve kocaman bir alana binlerce fidan diktiler. tek tek elleriyle. "
 • bağış yaptıkça toplam dikilecek fidan adedini de görebilsek keşke...
 • sadece sözlük yazarlarının değil sözlük okurlarının'da katılması gereken kampanya.
 • her katilan sozluk kullanicisini elimden gelen yontemler ile tebrik ettigim ve 5 adet fidan ike katildigim kampanya.

  bu arada kredi karti ile odeme yapmami muteakip garanti bankasindan aranmam ve "boyle bir odeme oldu bilginiz var mi?" seklinde kontrol yapilmasina da cok sasirdim.

  ne o öyle: "hacim sen bu islere girmezsin asli var mı yok mu bu isin bir soralim dedik" der gibi anlamadim...niye girmeyim lan mis gibi ormanimiz olacak iste, kuslar falan konacak vit vit vit otecek dogal hayata bir katkimiz olacak iste mis gibi ne var bunda di mi?
 • şimdilik 5 fidan ile katıldığım ağaçlar topluluğu. orman haline geldiğini görmek de nasip olur umarım.
 • işyerimden toplam 5 kişi olarak 5 fidanla katılmış bulunmaktayız. çalışmalarım devam edecek.
 • her biri mevcut ve gelişmekte olan ailemden bir kişiyi simgeleyen ondört adet ağacı barındıran amazon yavrusu ormanımız. amazon gibi olmuş hallerini de göreceğiz kısmetse.

  duygulandım bea sözlük, ilkokulda çılgınca söylediğimiz şarkı kulaklarımda çınlıyor şu an;

  yağmurlar fidana,
  fidanlar ağaca,
  ağaçlar ormana,
  dönmeli yurdumda.

  yuvadır kuşlara,
  örtüdür toprağa,
  can verir doğaya,
  ormanlar yurdumda

  tek bir dal kırmadan,
  ormansız kalmadan,
  her insan bir fidan,
  dikmeli yurdumda..

  edit: kopyala yapıştırın kurbanı oldum, sotw'a uyarısı için teşekkürler. ilk dize tohumlar fidana olacak.*

  hatta,
  http://www.youtube.com/watch?v=1-ap1u5ru28
 • bankaya 11 fidan parasi yatirdigim ve banka veznedarinin dedigi gibi, havale icin bir sey kesmezler ise 11 fidani daha olacak olan orman.

  bunlar doganbey icin olsun...
285 entry daha